Zamknij
REKLAMA

Czytelnikowi przeszkadzają kapcie na działce radnego Zabrockiego

20:47, 16.03.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Ul. Królowej Jadwigi, która do niedawna była synonimem ulicznego handlu w Miastku, już nie pełni takiej roli. Teraz handel kwitnie między innymi... na działce należącej do Dariusza Zabrockiego. Takie spostrzeżenia ma nasz Czytelnik.

- Radny Zabrocki był inicjatorem rozwalenia targowiska w Miastku, a teraz wpuszcza na swój teren ludzi, którym pozwala tam handlować. Działka ta znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu kościoła - komentuje.

Jego zdaniem źle to wygląda, choćby dlatego, że ostatnio sprzedawane były tam kapcie w papierowych kartonach. Uważa, że radny nie powinien pozwalać na handlowanie w tym miejscu, a tym bardziej czerpać z tego korzyści. 

Radny Dariusz Zabrocki nie ma sobie nic do zarzucenia. Zaczyna od podkreślenia, że działka jest zarządzana przez jego małżonkę.

- Nie przypominam sobie głosu za likwidacją targowiska, a co do handlu, na mojej działce, należałoby porozmawiać z moją żoną, bo to ona decyduje o jej wynajęciu - komentuje Zabrocki. 

Handlem w Miastku zawsze interesował się opozycyjny radny Witold Zajst, więc i w tej sprawie zabiera głos. 

- Zawsze byłem, jestem i będę zwolennikiem uporządkowywania przestrzennego Miastka. Porządek i plan to dzisiaj dla naszego miasta i gminy priorytet - podkreśla Zajst. - Dzisiaj brak jest miejsc, gdzie można by zatrzymać się, zobaczyć i wspomnieć, jak to dawniej było. Mówię tu o prawdziwej izbie pamięci, muzeum, czy odnowionej w starym stylu części Miastka z minionego wieku. Miastko nie posiada takich miejsc, a przecież historia i ta przedwojenna, i ta powojenna, to bogata kopalnia wspomnień, poprzez zdjęcia, czy przedmioty. Dzisiejsza izba pamięci, czy “izdebka”, jaka istnieje, to słaba forma naszej tożsamości, czy promocji. To raczej wstyd, że gmina Miastko z takim dorobkiem historii, nie może doczekać się prawdziwego muzeum. Być może miejsce dawnego dworca kolejowego to takie miejsce na prawdziwe muzeum Ziemi Miasteckiej. Zobaczymy - rozmowy trwają. Miastko również nie posiada zrewitalizowanej  najstarszej części miasta, np. Królowej Jadwigi, Wybickiego. Chyba jako jedyne miasto w Polsce jest jeszcze tak “słabo” odnowione. Obecna większość radnych - ugrupowanie Samorządność, nie pozwoliła na rewitalizację, czyli odnowienie, przywrócenie temu miejscu ładu, porządku i walorów estetycznych, które dałyby mieszkańcom poczucie dbałości gospodarzy o swoją tożsamość. A gdzie pozytywny wizerunek dla powiększenia turystyki? Wycięcie rewitalizacji przy ulicy Stolarskiej wraz z kompleksowym zagospodarowaniem tego miejsca, mówię o prawdziwym targowisku, deptakach i instytucjach, które popchnęłyby to miejsce do życia i rozwoju. Wycięcie rewitalizacji Królowej Jadwigi, Wybickiego i uporządkowania tych miejsc, to dalsze kroki do dewastacji Miastka. Dzisiaj zostałem poproszony o komentarz odnośnie handlu w centrum miasta na prywatnej działce pana radnego Zabrockiego. Na pewno niefortunną decyzją przewodniczącego komisji budżetu Rady Miejskiej jest fakt, iż w centrum miasta, na prywatnej działce, przy kościele, robi mini targowisko, nie dbając o miejskie targowisko przy ul. Stolarskiej, które zostało pozbawione rozwoju. Przypomnę, że pan Zabrocki i jego radni byli przeciwni kompleksowemu rozwojowi targowiska przy ul. Stolarskiej z dopłatą z zewnątrz, gdzie kasę musieliśmy zwrócić i teraz mamy to, co mamy. Osoba publiczna, jaką jest radny, musi niestety uważnie podejmować decyzje nawet na swojej działce, aby nie dawać powodu do pewnych spekulacji i argumentów. Aby nie można było zarzucić, iż prawdopodobnie wykorzystuje swoje uprawnienia, pozycje i wiedzę, do niejednoznacznych sytuacji. Ale nie będę oceniać, niech każdy sam sobie odpowie. Interes prywatny, a publiczny - czy można łączyć? Gdzie jest koniec, a gdzie początek interesów prywatnych w służbie dla gminy? Każdy z osób publicznych musi łączyć w sposób odpowiedzialny dwie funkcje: publiczną i prywatną.

WIĘCEJ LOKALNYCH INFORMACJI W GAZECIE MIASTECKIEJ

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

gośćgość

5 0

co do handlu, na mojej działce, należałoby porozmawiać z moją żoną, bo to ona decyduje o jej wynajęciu - komentuje Zabrocki.
O czym ty gadasz człowieku ,twoja działka i ty za nią odpowiadasz
czy myslisz że w Miastku są sami idioci?
zastanawia mnie ta sprawa i nasuwaja sie pytania
czy odprowadzane sa podatki z wynajmu działki? (pewnie umowa za wynajm na sumę 5 zł albo wolontariat )
czy w zwiazku w wynajmem działka została przekwalifikowana jako targowisko lub działalność gospodarcza jaki podatek od niej się płaci- chodzi o podatek od gruntów.
W latach ubiegłych była tam budka z lodami, fajerwerki itd czy był płacony i w jakiej wysokości podatek od gruntu do kasy gminy
Kto jest właścicielem działki? Jeśli Zabroccy to co jest wpisane w oświadczeniu majątkowym radnego w rubryce inne dochody ( dochody z wynajmu działki)
Jeśli tego nie ma to możemy podejrzewać mozliwość popełnienia przestępstwa skarbowego ( brak odprowadzania podatku z tytułu wynajmu)
Czy wynajm został zgłoszony w US Bytów i czy są na to PIT
Czy sporządzono umowę z osobą prowadzącą tam działalność gospodarczą obecnie i w latach ubiegłych? Okres 5 lat podatkowych jest do sprawdzenia
Tylko śmierć i podatki są nieuniknione pozdrawiam 21:46, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja Ja

6 0

Sami sobie ich wybraliście. Mieszkańcy miasta zacznijcie myśleć 22:09, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miastkowymiastkowy

5 0

Poza handlem syf na tyłach działki przeraża, i on ma czelność stać na czele rządzących Miastkiem 07:31, 17.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz