Zamknij
REKLAMA

Miastko składa wnioski o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu

11:28, 28.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz złożyła wnioski o dofinansowanie inwestycji gminnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogą składać maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie. Jest o co grać, bo dofinansowanie może wynieść nawet 95%. 

- Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowy rządowy program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Oprócz ogólnopolskich inwestycji i programów, planowo aż 20 mld złotych ma trafić do samorządów - także tych z naszego powiatu - informują urzędnicy.

Miastko złożyło maksymalną ilość trzech wniosków o dofinansowanie. Największa z planowanych inwestycji to budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Zadry, Dolsko, Wałdowo, Czarnica, Role, Żabno, Turowo, Głodowo, Znakowo wraz z przysiółkami w Gminie Miastko. To ogromne przedsięwzięcie, gdyż zadanie jest warte ponad 24 mln złotych. Burmistrz chciałaby, aby 23 mln na realizację tej inwestycji pochodziło właśnie z rządowego programu. 

- Pozostałe dwa wnioski to Przebudowa ulicy Kolejowej w Miastku warta 2,5 mln złotych oraz budowa skateparku w Miastku wraz z infrastrukturą towarzyszącą za nieco ponad milion złotych - dowiadujemy się w miasteckim ratuszu.

[ZT]6409[/ZT]

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Ten nabór pozwoli zweryfikować priorytetowe dla samorządów obszary inwestycji i nakreśli dalsze działanie funduszu.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BOOO ... OOBOOO ... OO

1 0

Co to k ..... wa jest prywatny folwark .... kolejne pieniądze na ul. kolejową, drogi na Pasiece, a w niektórych miejscowościach GMINY asfalt kładziono w 1975 roku kogo te pajace w ratuszu reprezentują ..... !!!!!!! 10:03, 29.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

1 0

nie wiesz kto mieszka na Pasiece...?, widać słabe macie poparcie w radzie. 11:02, 29.07.2021


GromGrom

1 0

Kogo wybieracie ,tak macie 15:57, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%