Zamknij
REKLAMA

NIESPODZIANKA dla prezesa Apanowicza. SIKAWKA KONNA [WIDEO]

14:11, 28.08.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Tego nikt się nie spodziewał! Odrestaurowana sikawka konna była największą niespodzianką dla byłego już prezesa OSP Dretyń Jana Apanowicza. Druhowie zaskoczyli go podczas zawodów miejsko-gminnych zorganizowanych przez OSP Żabno na boisku w Dretyniu. Nowym prezesem OSP Dretyń jest Jacek Freza.

[FOTORELACJA]171[/FOTORELACJA]

Podziękowania dla byłego prezesa i przekazanie sztandaru - taki był wstęp do zawodów. Apanowicz sądził, że skończy się na słownych pochwałach, podsumowaniu działalności i przekazaniu symbolicznego toporka. Druhowie w tajemnicy utrzymali fakt, że przekazana kilka lat temu do profesjonalnej firmy pod Poznaniem zabytkowa konna sikawka już jest gotowa. W tajemnicy sprowadzili ją do Dretynia. Na boisko przywiózł ją - zaprzęgniętą w dwa konie - znany w okolicy Zenon Zielonka. Sikawka będzie ozdobą remizy OSP Dretyń.

RELACJA z zawodów (z wynikami) w Gazecie Miasteckiej od 1 września. 

[ALERT]1630152679561[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

osposp

3 0

Wreszcie odchodzi z funkcji prezesa w Dretyniu. Apanowicz miej honor i zrezygnuj z funkcji prezesa zarządu gminnego. Twój czas się skończył. Przekaż pałeczkę młodym druhom, którzy chcą działać.
Jednostki w tej gminie mają najstarsze pojazdy 30-40 letnie (jelcz- Dretyń, Wałdowo, mercedes- Piaszczyna, star-Swierzenko, Dretyń. Pomijam te pojazdy z odzysku Kamnica i Słosinko.
Patrząc na sąsiednie gminy B Bór, Kępice, Polanów, Koczała gdzie pozyskuje sie nowe pojazdy to gm. Miastko jest wielkim skansenem samochodów strażackich z sikawką konną.
Nie ma co się chwalić panie prezesie. niech pan popatrzy na strażnice u sąsiadów. Można tylko im zazdrościć warunków lokalowych i nowych samochodów. Polecam wycieczkę do remiz w sąsiednich gminach a ten samozachwyt zniknie w mgnieniu oka w kółku wzajemnej adoracji.
Może pan wojewoda Łuczyk wesprze gminę w pozyskaniu nowych pojazdów . Ten skansen czas już wymienić . 10:55, 29.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Te wszystkie celne, uwagi wypadało by skierować do władz gminy, z Panią burmistrz na czele. Bo to oni jako władza samorządowa mają moc sprawczą i decydujący głos jeśli chodzi o inwestycje z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Sami sobie ich wybraliśmy. Gdyby burmistrzem był Mariusz Łuczyk to nie tylko OSP ale i gmina były by w innym miejscu. 16:13, 29.08.2021


gdybygdyby

0 0

Gdybać sobie można...🙂 14:42, 30.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%