Zamknij
REKLAMA

Referendum. Burmistrz ZABARYKADOWANA, więc ludzie WCHODZĄ OKNEM

11:25, 06.01.2022 | M.W.
Skomentuj Sołtysi spotkali się w Dolsku i uzgodnili, że zbierają podpisy ws. uruchomienia inicjatywy referendalnej
REKLAMA

Aktywność burmistrz Danuty Karaśkiewicz, która próbuje blokować uchwałę ws. referendum w gm. Miastko (zaskarżyła ją do wojewody) to iskra, która podpaliła społeczną inicjatywę. Sołtysi spotkali się i postanowili, że będą zbierać podpisy. Wystarczy ich ok. 1500 aby zatwierdzić referendum, niezależnie od dalszych losów uchwały Rady Miejskiej, gdy 13 z 15 radnych zatwierdziło referendum ws. odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. 

- Wszystkie działania i wypowiedzi pani burmistrz, a także jej doradców, sugerują jedno - burmistrz zamierza przeciągać kwestię możliwie długo i pomimo nawoływań społeczeństwa oraz pomimo zdecydowanego sprzeciwu Rady Miejskiej - zamierza próbować do skutku zablokować inicjatywę referendalną, z którą wystąpili Radni - mówi Mateusz Szymański, mieszkaniec Miastka. - Mówiąc obrazowo i metaforycznie - pani Burmistrz, w myśl zasady “wszystkie chwyty dozwolone”, próbuje zabarykadować się w ratuszu za wszelką cenę i zabić deskami drzwi wejściowe. Wejdziemy więc przez okno! Na nic kruczki prawne, kombinacje, zastraszanie - nie damy się.

Podobnego zdania jest liderka społecznego ruchu ws. odwołania burmistrz Karaśkiewicz.

- Jestem przekonana, że zbierzemy w 1-2 dni nie 1500, ale dużo więcej podpisów - mówi Agnieszka Szadkowska, sołtys Dolska, która w środę 5.01. zorganizowała spotkanie sołtysów w tej sprawie. 

Na spotkanie w Dolsku zaproszona była Renata Kiempa, odwołana prezes szpitala w Miastku, która naświetliła sprawę trudnej współpracy z Danutą Karaśkiewicz oraz przedstawiła zawiłości związane z finansowaniem placówek ochrony zdrowia.

- Obecni na spotkaniu sołtysi gminy Miastko postanowili dołączyć do grupy inicjującej referendum mieszkańców. Swoją chęć dołączenia do tej grupy zadeklarowały także osoby, które nie mogły przybyć na spotkanie. Ustaliliśmy, że w najbliższy poniedziałek wybrana przez nas delegacja odwiedzi Komisarza Wyborczego w Słupsku, gdzie zapozna się dokładnie z wymaganymi procedurami. Tym samym rozpoczniemy nasz proces referendalny, o którym będziemy Was informować także na stronie internetowej, która powstanie w przyszłym tygodniu - mówi sołtys Szadkowska.

[ZT]7101[/ZT]

Sołtysi przygotowali specjalny apel skierowany do mieszkańców gminy. Oto on:

Podpisani niżej sołtysi gminy Miastko apelują do burmistrz Danuty Karaśkiewicz o uszanowanie reguł demokracji i poddanie się referendum uchwalonemu przez Radę Gminy Miastko w dniu 30.12.2021 r. podczas XLII posiedzenia rady.

Wynik głosowania 13 głosów za i 2 wstrzymujące się od głosu - odzwierciedla również naszą ocenę Pani pracy. Uważamy, że napięta sytuacja w jakiej znajdują się obecnie Szpital w Miastku, oraz wiejskie placówki szkolne w Słosinku i Piaszczynie jest wynikiem podejmowanych przez Panią fatalnych decyzji. Arogancki styl sprawowania władzy, buta i liczne manipulacje całkowicie dyskredytują Panią, jako osobę mającą dbać o los mieszkańców gminy. Zapowiadane odwołanie się od decyzji Rady Gminy jest kolejnym dowodem brak szacunku dla decyzji naszych przedstawicieli, a przez to i dla nas samych. 

Uważamy, że najlepszym i jedynym honorowym wyjściem byłoby ustąpienie Pani ze stanowiska. Jeśli jednak nie zamierza Pani tego uczynić, a zamiast tego decyduje się Pani zaskarżać uchwałę Rady Gminy w sprawie referendum, to nam nie pozostaje nic innego, jak zorganizowanie referendum na wniosek mieszkańców.

3168 OSÓB

Aby referendum było ważne, do urn musi pójść minimum 3168 osób, a połowa z nich musi poprzeć odwołanie burmistrz. Jeśli wynik będzie dla burmistrz korzystny, odwołana zostanie Rada Miejska.

Przyczyną dążenia do referendum jest konflikt w sprawie Szpitala Miejskiego w Miastku, a bezpośrednio odwołanie prezes Renaty Kiempy. Burmistrz Karaśkiewicz twierdziła, że szpital jest źle zarządzany i robi się coraz bardziej zadłużony. Podawała stratę w wysokości 1,8 mln zł. Są to dane z końca września 2021 roku. Tymczasem podczas sesji radny Witold Zajst odczytał oświadczenie głównej księgowej Szpitala Miejskiego w Miastku, która potwierdziła, że aktualna strata Szpitala to 570 tys. zł, a mają przyjść jeszcze dodatkowe fundusze z NFZ. W tej sprawie odbywała się prawdziwa żonglerka liczbami. Była prezes Szpitala Miejskiego, Renata Kiempa, od początku wskazywała, że największą stratę Szpitalowi Miejskiemu przynosi Oddział Ginekologiczno-Położniczy, na który pozostałe oddziały muszą pracować, aby stratę zminimalizować. Przypomniała, że to burmistrz nie zgodziła się na likwidację tego oddziału, co jej zdaniem oznacza zgodę na generowanie strat. W Szpitalu Miejskim w Miastku i tak straty niwelowano, bo bilans ujemny oddziału wynosił co roku ponad 3 mln zł.

AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (40)

ZanetaZaneta

15 31

Akurat Szkoła w Piaszczynie już dawno powinna zostać zamknięta, relikt przeszłości, niski poziom nauczania, a w Miastku się nic nie zmieni i to długo i nieważne jaki burmistrz i władza będą 🤣 dopóki mentalność ludzi się nie zmieni to Miastko będzie stało 🙂 takie moje zdanie 12:26, 06.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŻanetkoŻanetko

18 8

Tomasz Edison nie potrzebował szkoły z wysokim poziomem nauczania, żeby wymyślić żarówkę, z której korzystasz. Zaliczył kilka szkół podstawowych :-) 13:25, 06.01.2022


UczeńUczeń

12 25

Co do szkół te szkoły w słosinku i piaszczynie już dawno powinne mieć klasy 1 do 3 i przedszkole. Co to za klasa 5 uczniów? W mieście też spokojnie wystarczą 2 szkoły. Gminy nie stać na dopłatę do oświaty 10 mln zł rocznie oprócz subwencji otrzymanych od państwa na utrzymanie szkół. Jest wyjście podnieść podatki od ziemi i budynków i zakładów pracy wtedy można budować szkoły w Wołczy, świeszynie, kawczu, Co tam nowa szkoła z salą w każdej wsi.. nawet w trzcinnie I dretynku
Belferki się cieszą bo mają nadgodziny. Nauczają w kilku szkołach w klasach po 5 do 10 dzieciaków a można dzieciaki dowozić do jednej szkoły do klasy która ma 20 dzieciaków.
Narzekacie że gmina to dziura ale jak kasę się marnuje to nie ma na inwestycje . Ja chcę szkołę w Chlebowie bo moim dzieciakom się należy dostęp do szkoły na miejscu 13:49, 06.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarMar

13 0

Latwo jest zamykac wszystko
Niech cis zbuduje moze!!! 07:19, 07.01.2022


GośćGość

15 40

Sami sołtysi haha
Sołtys Szymański, Bronk, Jawor, zaocznie na emigracji Baryła Mysak, Szukalska itd haha
Oj jak pani Prezes tęskni do koryta od którego ją oderwano... Czas poszukać nowej pracy.
To co robi ta grupa nie ma nic wspólnego z demokracją.
Rada miejska przegłosowała uchwałę to poczekajmy na decyzję wojewody. Każdy obywatel ma prawo na odwołanie się to gwarantuje Konstytucją.
Wpierw chce poznać faktyczny stan szpitala poczekajmy na audyt.
Proszę wskazać gdzie zostało złamane prawo przy odwołaniu Prezes szpitala???
Oj wszędzie widać tuptusi co przebierają nóżkami aby się załapać na fotel burmistrza i radnego.
Jak mawiał klasyk.....pozdrawiam
14:08, 06.01.2022

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Jan ja też wrócęJan ja też wrócę

9 24

Gdzie w tej całej układance po zmianie widzi swoje miejsce Zajst i Szopa.
Miejsce jedno a kandydatów wielu hihihi
14:34, 06.01.2022


SąsiadSąsiad

6 31

"Oj wszędzie widać tuptusi co przebierają nóżkami aby się załapać na fotel burmistrza i radnego" - GENIALNE - W PUNKT!

I gwiazdorzą i gwiazdorzą...

Rzygać tęczą się aż chce! 19:17, 06.01.2022


Sołtys Szymański :DSołtys Szymański :D

32 1

Ma Pan/Pani rację - nie jestem, nie byłem i nigdy zapewne nie będę sołtysem :-) Artykuł jest bardzo nieprecyzyjny - było to spotkanie inicjatorów referendum na które zostali zaproszeni sołtysi (na zdjęciu jest bodajże dziesięciu obecnych lub byłych sołtysów) oraz była prezes szpitala. Zapewniam też, że nie w głowie mi kandydowanie do rady miejskiej. Uważam że to zajęcie dla ludzi, którzy mogą się temu poświęcić w pełni, zaangażować na 100%, interesować na bieżąco, dociekać, rozmawiać nieustannie z ludźmi. Tylko wówczas bycie radnym ma sens. W obecnej radzie, jak i w poprzednich, pełno było osób, któreilczały przez całe kadencję, swoją aktywność ograniczając do podnoszenia ręki i wciśnięcia guziczka. Mi takie pozorowanie bycia radnym do niczego nie jest potrzebne, a aby być radnym z krwi i kości po prostu brak czasu i zapału na codzień.

Nie zgadzam się z zarzutem, że to co robimy nie ma nic wspólnego z demokracją. Jest wręcz odwrotnie - nie ma bardziej bezpośredniej formy demokracji, niż inicjowane przez ruch społeczny referendum lokalne. To jest kwintesencja demokracji. Proszę się nie używać, na kilkadziesiąt prób referendów w Polsce od czasu ostatnich wyborów samorządowych udało się tylko kilka. Także demokracja tak czy siak finalnie wygra, niezależnie od wyniku. Jeśli nie uda się zrobić referendum, to też będzie zwycięstwo demokracji - widocznie wg większości mieszkańców zmiana Burmistrza nie jest potrzebna. Odnośnie dwóch wniosków referendalnych (Rady i społeczeństwa) - nie stoi to w konflikcie z prawem, jest to rzecz normalna. Wystarczy poczytać przepisy.

Co do stanu szpitala - zachęcam do zapoznania się z pisemną opinią Głównej Księgowej spółki Szpital Miastko. Zdaje się, że główna księgowa szpitala może na temat jego kondycji finansowej więcej, niż ktokolwiek inny.

Pozdrawiam 21:31, 06.01.2022


SzymańskiSzymański

17 1

Dodam jeszcze, że nikt mnie o zdanie nie pyta z gazety, gdy kopiują moje wpisy czy posty z Facebooka. Podobnie że zdjęciem - ja się dowiaduje o tym po fakcie. Nie zabiegam o to, by ktoś cytował moje komentarze z fejsa, tak jak m.in. w tym artykule. Ja nie wypowiadałem się do gazety... Pozdro 21:46, 06.01.2022


NauczycielNauczyciel

3 2

Mateusz chyba nie jesteś do końca w porządku? Piszesz jak powinien zachowywać się radny "ma być zaangażowany na 100 %, dociekać, rozmawiać... ... ...". Chwalisz się, że głosowałeś na Karaśkiewicz a nie sprawdziłeś jaką była radną Platformy Obywatelskiej przez 8 lat. Nie sprawdziłeś ile razy zabrała głos? Jak razem z radnym Zabrockim poprali likwidację miasteckiego liceum, bo taka była strategia starosty z PO. Zlikwidowano szkołę, która nie obciążała budżetu Miastka. Zabrocki potem przegrał wybory do rady, a Karaśkiewicz dzięki tak dociekliwym wyborcom jak Ty jest dziś burmistrzem. Zaczynam wątpić w Twoją dociekliwą wiedzę nie tylko na temat szpitala, chociaż prywatnie mam takie zdanie jakie reprezentujesz dzisiaj. Ale jeszcze niedawno jako argument podawałeś obronę ginekologii, którą "Twoja" (Nasza) pani prezes chciała zamknąć. Czy za kilka lat będziesz też przepraszać za naszą panią prezes tak jak dziś przepraszasz za głos oddany na niedociekliwą i niezaangażowaną Karaśkiewicz? 12:18, 08.01.2022


Do nauczycielaDo nauczyciela

6 0

Szanowny Panie/Pani
W Pani wpisie jest bardzo dużo racji i gorzkiej, głównie dla mnie, prawdy. Z niektórymi rzeczami nawet nie wypada mi polemizować - głos oddałem, kandydaturę wspierałem. To nauczka na przyszłość, by własne dobre chęci i przyjazne intencje korygować jednak z ogólnie dostępną wiedzą. Wówczas ta kandydatura wydawała mi się dobra, na pewno wpływ miało na to pochodzenie partyjne i osobista znajomość.

Dzisiaj tej decyzji żałuję, ale nie jest też tak, że deprecjonuje wszystkie decyzje ratusza. Daleki też jestem, mimo że mi się to zarzuca, od pospolitego hejtu. Kto czyta moje wpisy i patrzy na nie trzeźwo, wie doskonale że nigdy personalnie nie obraziłem Pani Burmistrz, a zawsze wypowiadam się o niej - tak jak tutaj - per "Pani Burmistrz".

Przeraża mnie jednak wizja upadku szpitala, wizja braku lekarzy pokroju: Rzeszutek, Remesz, Opiela itd., czy wizja dojazdów wieczorami do innych placówek z potrzebującymi nagłej wizyty lekarskiej dziećmi. Uważam że Pani Burmistrz zabrakło zdolności kompromisu, i - co gorsza - chęci kompromisu. Nigdy nie podważałem kompetencji do zmiany prezesa szpitala, takie jest prawo właściciela spółki, natomiast okoliczności (nowa rada nadz. i jej natychmiastowe działanie; sam sposób przekazania decyzji głównej zainteresowanej) są w moich oczach po prostu poniżające. Także podany do publicznej wiadomości jedyny w zasadzie powód - bardzo zła sytuacja finansowa szpitala i groźba upadłości
- nie przemawia do mnie w kontekście pisemnej informacji głównej księgowej o stanie finansów spółki oraz w obliczu licznych natychmiastowych podwyżek, jakie zaproponowano pracownikom. I to właśnie te czynniki, a nie jakaś niedostępna dla innych wiedza, budzą mój niepokój i zwątpienie co do intencji Pani Burmistrz. Chciałbym to raz jeszcze podkreślić.

Co się tyczy oddziału gin.-poł. - nigdy nie byłem za jego usunięciem, to oczywiste. Tej propozycji ze strony byłej Prezes absolutnie nie popierałem i dałem temu wyraz w przeszłości. Nie jest natomiast dla mnie normalne, że Pani Burmistrz dała zielone światło na funkcjonowanie oddziału pomimo strat (z tym się zgadzam!), a teraz te straty finansowe - przecież spodziewane i zaakceptowane osobiście przez Panią Burmistrz - są argumentem za wywaleniem prezesa.

Dziękuję za Pani/Pana komentarz, mimo że bardzo krytyczny wobec mojej osoby. Są w nim argumenty i gorzkie ale w dużej części prawdziwe słowa, natomiast brak w nim wycieczek osobistych na temat np. mojego uzębienia, tudzież lokowania mnie w grupie przemiłych skądinąd gryzoni - to miła odmiana w stosunku do postów innych anonimowych "rozmówców". Pozdrawiam. 15:09, 08.01.2022


DebilDebil

13 42

Weźcie tego Szymańskiego już bo nie można na to patrzeć.. suszy zęby i idzie tam gdzie więcej dali.. szkoda gadać jakie mamy tępe społeczeństwo 15:15, 06.01.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

dentdent

6 39

Zębatek do ortodonty po aparat zapraszam 15:27, 06.01.2022


Ten Szymański zły niTen Szymański zły ni

42 5

Co tam anonimowe internetowe parówy? Ulżyło? :D Opinie takich bezproduktywnych ukrywających się pod płaszczykiem internetu miernot spływają po mnie jak po kaczce ;) To było do przewidzenia, że każda aktywność społeczna będzie drzazgą w dupie dla takich leniwych bojaźliwych zer, jak wy i wam podobni. Nie macie nawet dość odwagi, by podpisać się z imienia i nazwiska pod swoimi idiotycznymi wypowiedziami. Muszę Was jednak zasmucić - im więcej takich opinii, tym bardziej mi się chce działać :) Bez odbioru bohaterzy z internetów :D
21:12, 06.01.2022


SzkodaSzkoda

6 36

Ty póła.. zawsze byłeś dymany teraz taki hardy.. najpierw robiłeś kampanie dance teraz mamusia poprosiła o pomoc i co nagle obrót 180 stopni.. zbierała po 5 zl od klientów czy ktoś chciał czy nie na laptopa No bez jaj.. wiesz jaka pensje miała pani prezes czy serio jesteś taki *%#)!& Laptop został zabrany zeby nie tuszowala swoich walków a nie na złość.. poczekajmy na finisz a będziesz głupa palił ze nic nie wiedziałeś. Pisz te bajki dla dzieci a nie zabierasz glos dla dorosłych. Pani k *%#)!& kasę na lewo i prawo tylko dobrze brylowała na fb którego prowadził ktoś i to nie za małe pieniądze i to było to dobre gospodarowanie? 22:59, 06.01.2022


SzSz

17 3

Dymany to chyba Twoja ksywa z bidula, anonimku 23:36, 06.01.2022


mieszkaniecmieszkaniec

21 2

Sam *%#)!& jesteś. Facet dobrze pisze, a ty zazdroscisz. Jak tak ci danka pasuje to czsmu nie idziesz na rade i jej nie bronisz? Rodzinka???? 07:23, 07.01.2022


AniołAnioł

12 35

BYŁA PANI PREZES KIEMPA CHCIAŁA LIKWIDOWAĆ ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO-POŁOZNICZY ALE BURMISTRZ SIE NIE ZGODZIŁA ZA TEN POMYSŁ KIEMPY.
Do porobu byście jeździli do Bytow, Koszalina albo Słupska TEGO CHCECIE???????????
Wy ta Kiempe jeszcze powinniscie wozić furmankami po waszych sołectwach. Durny naród dajecie sobą manipulować.
Tak to jest jak się kończy edukację w Słosinku i Piaszczenie albo Liceum Zasławski w dwa lata
:
"Była prezes Szpitala Miejskiego, Renata Kiempa, od początku wskazywała, że największą stratę Szpitalowi Miejskiemu przynosi Oddział Ginekologiczno-Położniczy, na który pozostałe oddziały muszą pracować, aby stratę zminimalizować. Przypomniała, że to burmistrz nie zgodziła się na likwidację tego oddziału."
KIEMPA NIE RAZ MÓWIŁA ZE TEN ODDZIAŁ CHCE ZLIKWIDOWAC ALE BURMISTRZ OPORNA I SIE NIE ZGADZA
Mam pytanie czy ten oddział ma być czy go zlikwidować i dojeżdżać do Bytowa, Słupska i Koszalina???????????
Kto miał rację????????????
RENATA TO SIE JUZ NIE WRÓCI. JAK TY TAKA DOBRA JESTES TO WSZEDZIE SZUKAJA TAKIEGO WYBITNEGO specjalistę menadzera 15:24, 06.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PacjetkaPacjetka

28 11

Pani Kepa byla i jest za rozwojem szpitala jak i calej gminy w przeciwienstwie do nieudolnej pani burmistrz . 18:09, 06.01.2022


Widz TVWidz TV

13 37

Dobre sobie , ustawka sołtysów a Kiempa ze swoimi klatierami od hejtu przypadkiem tam się znalazła.
Tak spędza wolny czas w Dolsko Jeszcze miesiąc wstecz zapytała by gdzie leży to zadupie.

TVP3 Gdańsk też przypadkiem zastała elitę , kwiat inteligencji miasteckiej pod ratuszem😥

https://gdansk.tvp.pl/57793851/bedzie-referendum-w-miastku

"Była prezes Szpitala Miejskiego, Renata Kiempa, od początku wskazywała, że największą stratę Szpitalowi Miejskiemu przynosi Oddział Ginekologiczno-Położniczy, na który pozostałe oddziały muszą pracować, aby stratę zminimalizować. Przypomniała, że to burmistrz nie zgodziła się na likwidację tego oddziału."
To co te osoby też chcą likwidacji tego oddziału?Bo tak bronią prezes Kiempę
Chyba im się już wszystko pomieszało z tej zawiści
15:54, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojtekWojtek

9 22

Dobrze gościu piszesz. Wszyscy zapomnieli ile się w Gminie zrobiło przez ostatnie 3 lata. 😠 20:27, 06.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiekaweCiekawe

16 2

A konkretnie, to co? 21:32, 06.01.2022


JolkaJolka

13 21

Ludzie widzą tylko swój prywatny interes. Poczekajcie z oceną decyzji burmistrzowej. Hej hejt hejt. Popatrz w lustro zanim wylejesz pomyje na niewinne osoby. 20:32, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

_obserwator_obserwator

13 23

Szkoda, bardzo mi szkoda ludzi, którzy naiwnie padli ofiarą "zgniłej" polityki.
JA Państwa zapewniam, że lekarzy nie zabraknie!
JA Państwa zapewniam, że jak szpital będzie nierentowny (tak jest obecnie) to będzie uszczuplany z mniej dochodowych oddziałów.
Apeluję o zdroworozsądkową opinię.
20:43, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miastetczanka z urodMiastetczanka z urod

9 30

Nie mieszkam (na szczęście) w Miastku. Nawet nie mam już do tego miasta sentymentu oprócz tego, że serce mi się kraje na widok MOJEGO UKOCHANEGO liceum (o zgrozo teraz zamienionego na mieszkania socjalne czy komunalne) i do jeziora Lednik, które już się najzupełniej skomercjonalizowalo i nie przypomina samego siebie. Czytam, słucham i ogladam ten cały absurd wokół Pani burmistrz i jestem zdania, że ktoś zrobił Pani czarny PR na internecie. Kilka osób jest szczególnie aktywnych i nawet mój niewinny komentarz bez jakichkolwiek ocen na oficjalnej stronie Ratusza spotkał się z rezonansem. Może ktoś mnie oświeci, co to jest w ogóle za strona w obronie szpitala? Kto to prowadzi? Czy to jest legalne, aby w wielu komentarzach na internecie w ogóle pisano tak) kolokwialne rzeczy na temat wykształconej Kobiety na stanowisku? Przecież tu chodzi o coś najzupełniej innego, a ludzie łykają jak kaczki jakaś bajkę o obronie szpitala... Tu chodzi o przejęcie władzy... O wychodzenie sobie kampanii ze sweet fociami we wstazeczkach. Co przekomicznie i wręcz karykaturalnie wygląda. Każdy inteligenty osobnik tego nie kupi... Ale Miastko - no cóż. Rządzi się swoimi prawami. Tam nikt nie chce zmian. Tam u władzy musi być ktoś, kto utrzymuje status quo. Kto nie zrobi kroku naprzód, a już najlepiej nie będzie robił NIC jak poprzednicy. Bo Miastko kojarzy się w moim docelowym mieście z "duża wsią". Przykre i nie są to moje słowa, ale tak jest. Pani Burmistrz współczuję od serca. Lubilam Panią w banku i poza bankiem. Współczuję Pani, że tak trudno jest się Pani obronić w zderzeniu z internetem. Widzi Pani, tu ludzie napiszą pozytywne słowa. A już na Facebooku nie. Każdy pro się boi. 3mam za Panią kciuki, dużo zdrowia! 00:50, 07.01.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

HipokryzjaHipokryzja

21 7

Najwięcej do powiedzenia a już tu nie mieszka. Wroc, pomieszkaj, i wtedy powiedz czy karaskiewicz taka super. Ty się kobieto zastanow kto te mieszkania w liceum robil i ten lednik tak zalatwil! Twoja kolezanka z banku 07:46, 07.01.2022


boją się jejboją się jej

13 4

to jej sie ludzie boją, bo straszy ż eludzie prace stracą
np wodociagi, przedszkole - już sa proby odstraszania ludzi od referendum pod grozba wolnienia
w urzedzie tez tylko czekaja az ją pognają, wtedy zaczna mowic jaka to super byla gospodyni pani burmistrz 15:44, 07.01.2022


Miastetczanka z urodMiastetczanka z urod

5 11

Do oceny sytuacji może posłużyć mi też fakt, że w Miastku mieszka moja rodzina. Jestem więc poniekąd z tym miastem powiązana. To już całkiem inne miejsce niż kiedyś... 🖤 Zamarłe... I tkwi w marazmie... 💔💔

Nie lubimy tam jeździć, bo na ulicy ludzie dziwnie się przyglądają i sporo plotkują. Nie uśmiechają się... Moje dzieci same sygnalizują te spostrzeżenia i źle się tam czują.

Pani Burmistrz nie jest moją koleżanka, bo jestem z całym szacunkiem do wieku o połowę młodsza. Nie znamy się prywatnie.

Przy takim oporze społecznym co do zmian NIGDY nic się w Miastku nie uda. Choćby wlodarzem był i Duch Św.

Niemniej jednak życzę powodzenia w swojej naiwności... Bo Wam wcale nie chodzi o zmianę na lepsze, a o to, żeby się NIC nie zmieniało...😉

Blackmailing działa jak widać. Jad się wylewa hektolitrami... 16:02, 07.01.2022


JaJa

12 4

Żalisz się czy co ? Burmistrz sama się pogrąża i tyle w temacie. 17:05, 07.01.2022


REKLAMA

goscgosc

25 10

Taczka i wio z burmistrzową 07:41, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CZARNA LOLACZARNA LOLA

11 19

MAM PYTANIE OD KIEDY PAN SZYMAŃSKI I RESZTA SĄ SOŁTYSAMI??? I GDZIE?? 11:35, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

23 9

Skoro burmistrz jest taka pewna siebie to dlaczego ze wszystkich sił broni się przed jakąkolwiek oceną społeczną? Referendum pokaże ilu mieszkańców jest za jej "wizją" gminy, która polega na zwalaniu winy na wszystkich wokół i nie braniu odpowiedzialności za nic. W wyremontowanym gabinecie za publiczne pieniądze fajnie się siedzi w otoczeniu rogatych popleczników liczących sowite nagrody i podwyżki. W samym tylko urzędzie wszyscy normalni pracownicy tylko czekają aby oddać swój głos. 11:50, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirekMirek

6 12

No doncorleone po środku A po bokach kto? Omamieni lutki A rekiny gdzie?. 12:23, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.lK.l

7 12

No ta pani z kamienicy ma się czego obawiać że strony pani burmistrz, sprawy w toku,dlatego taka zaangażowana.
12:30, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wolt dizonaurWolt dizonaur

6 14

kuiz: wskaż na zdjęciu królika. Ktoś go tam nazwał sołtysem. Gryzonie tylko suszą zęby, oprócz zamętu i hejtu. 22:04, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wuwu

5 2

A TO PRAWDA ŻE NA SESJI PANI BURMITRZ GŁOŚNO *%#)!& 00:04, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WoWo

0 0

JOHNY JOHNY JOHNY JOHNY JOHNY .....
..... JOHNY JOHNY JOHNY 16:46, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Wojtka Do Wojtka

1 0

Tak się składa, że przez ostatnie 3 lata w naszej gminie największy rozwój był tylko w szpitalu. Jego autorem była prezes Kiempa.
No może jeszcze Kwaśniewski załatwił drogę na pole dla kilku rodzin i bardzo się sprzeciwiał szpitalowi, w którym sam potem wylądował i pewnie było mu bardzo *%#)!& i jeszcze słynna hala targowa za ponad 1 mln zł, w której nikt nie chce sprzedawać.
W planach winda na użytek urzędniczek w szpilkach, którym nie chce się chodzić po schodach (bo petenci mogą większość spraw załatwić na parterze).
Jak na dłoni widać, kto co potrafi i ilu osobom służą te inwestycje. Różnica jest kolosalna. 05:35, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

1 2

A mieszkańcy zapomnieli już jaka poprzednia władza burmistrz był? Słaba pamięć u miastczanin, szybko ludzie zapominają jak ""rządził" poprzedni burmistrz- tylko myślał ..... 18:10, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

DO MIESZKANKADO MIESZKANKA

3 1

NA SZCZĘŚCIE O RZĄDACH BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ DŁUGO NIE ZAPOMNĄ ORGANIZUJĄ REFERENDUM W SPOSÓB PROFESJONALNY I NIEBAWEM JĄ ODWOŁAJĄ 20:50, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%