Zamknij
REKLAMA

SZOK! Prezes Łyżwińska WSPIERA REFERENDUM? KONTROWERSYJNY WPIS

22:28, 08.01.2022 | M.W.
Skomentuj Według Czytelników prezes Alicja Łyżwińska sobotnim wpisem na FB zadziałała na szkodę Szpitala Miejskiego w Miastku
REKLAMA

Ktoś wrogo nastawiony przejął fanpage Szpitala Miejskiego w Miastku? Czy też nowa prezes Alicja Łyżwińska wypowiedziała posłuszeństwo burmistrz Danucie Karaśkiewicz? Takie wnioski płyną z wpisu, który zbulwersował społeczeństwo, a pojawił się w sobotnie popołudnie na fanpage`u szpitala. Pokazano w nim wszystko co najgorsze w kwestii stanu technicznego budynków. 

- Prezes Łyżwińska i burmistrz Karaśkiewicz odbezpieczyły granat i wyrzuciły zawleczkę - tak to ocenia radny Witold Zajst.

O co chodzi? O ten wpis. 

- Przedstawiam ukazujący z zewnątrz stan Szpitala Miejskiego w Miastku jaki zastałam po objęciu funkcji prezesa. W najbliższym czasie udostępnię fotorelację ukazującą stan szpitala od wewnątrz - oddziały, pracownie i poradnie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami doprowadzimy do tego, aby nasz szpital spełniał oczekiwane przez nas wszystkich standardy - napisała prezes Alicja Łyżwińska.

Jej poprzedniczka komentuje to krótko.

- Mam nadzieję, że obecna rada nadzorcza dostrzeże potrzeby inwestycyjne szpitala i będzie wspierać obecny zarząd z taką siłą jak poprzednia rada nadzorcza utrudniała mi pracę - mówi Renata Kiempa. - Cieszę się, że mimo niedoskonałości infrastrukturalnych, leczenie w szpitalu w Miastku było na wysokim poziomie. To medycy leczą ludzi, a nie mury. Kadra która zdecydowała się pracować w takiej infrastrukturze zasługuje na wyjątkowy szacunek. Mam nadzieję, że wszystkie zainicjowane przeze mnie projekty, w tym termomodernizacja, zostaną zrealizowane.

 

Jaka jest przyczyna takiej antypromocji szpitala? Czytelnicy mają różne podejrzenia.

- Wygląda na to, że nowa prezes zaczęła wspierać referendum ws. odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Zresztą, sami zobaczcie. Krytykuje stan techniczny budynków. Niby łączy to z osobą byłej prezes, a przecież wiadomo, że akurat ona starała się o pieniądze. Jeszcze kilka miesięcy temu występowała do posła Piotra Mullera, aby przyspieszył pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego termomodernizacji wszystkich szpitalnych budynków. Wartość tego projektu to ok. 14 mln zł - przypomina Czytelnik. - Moim zdaniem przyczyny uprawiania takiej autopromocji mogą być dwie. Albo dowiedzieli się, że lada dzień pieniądze na termomodernizację zostaną zatwierdzone i wtedy ogłoszą to jako swój sukces, albo doszło do konfliktu Łyżwińskiej i Karaśkiewicz. Przecież to gmina jest właścicielem budynków i to burmistrz Karaśkiewicz wykreślała wnioski prezes Kiempy, która szukała u niej poparcia. Były to wnioski do programów rządowych. Przynajmniej kilka w gabinecie burmistrz wykreślono. Być może Łyżwińska zdenerwowała się i postanowiła pokazać, że władze gminy Miastko powinny przeznaczyć dodatkowe pieniądze na odnowę budynków? Kiempie szło to jak po grudzie, bo nie była przez burmistrz lubiana, po tym jak nie dała pracy jej mężowi. Może Łyżwińskiej się uda? 

Mało kto wierzy, że celem tego wpisu było działanie na korzyść burmistrz Karaśkiewicz. Jeśli było to celowe - możemy mieć do czynienia z sabotażem. Jeśli niezamierzone - wygląda na to, że nowa prezes nie zna się na marketingu. 

- To tak jakby policja na swoim profilu napisała, że znowu nie udało się zatrzymać przestępcy, komendant to esbek, w dziale prewencji wszyscy są na chorobowym, a dyżurny przyszedł pijany do pracy - komentuje to nasz Czytelnik.

Inny zauważa, że nowa prezes nie dość, że pokazała nieudolność władz gminy Miastko, do których należą budynki, to jeszcze na jednym ze zdjęć pokazała zalegające na schodach worki z odpadami.  

- Rozumiem, że te śmieci też pozostawiła prezes Kiempa i od 9 grudnia nikt nie był w stanie tego posprzątać? - komentuje. - Czytelnikom doradzałbym pokazanie w podobny sposób różnych zakątków gminy Miastko. Pewnie jest tego więcej. Wysyłajcie fotki do albumu, w którym ujawnimy jak wygląda gmina Miastko pod rządami burmistrz Danuty Karaśkiewicz!

Przyłączamy się do tego apelu. Zdjęcia wysyłajcie na adres [email protected] albo wstawiajcie w komentarzach na Facebooku. Poniżej wspomniane zdjęcie z odpadami. Czytelnik zauważył również, że na większośc zdjęć są budynki nie służące do celów leczniczych.

O dziwo kontrowersyjny wpis, który raczej nie zachęci pacjentów do wizyty w miasteckim szpitalu, udostępniono również na oficjalnym profilu gminy Miastko na FB prowadzonym (o zgrozo!) przez referat promocji.

Były administrator szpitalnego fanpage`a - Jarosław Czereśniowski nie ukrywa zdziwienia takim przebiegiem wydarzeń.  

- Wniosek jest prosty. Skoro mury są tak kiepskie, a szpital funkcjonował i był chwalony, to najwidoczniej zarząd i lekarze dokonywali cudów - mówi Czereśniowski. - Co do treści posta, nie przyniesie to kolejnych inwestycji. Medialnie jest to strzał w kolano. Ktoś próbuje swoją nieudolność pokazać przez pryzmat tego, co ktoś inny zrobił dobrze, czyli postawił na ludzi w sytuacji gdy gmina nie miała pieniędzy na inwestowanie w szpital. Skoro nie mogli napisać, że lekarze chcą z nami pracować i wszystko jest dobrze, postanowili napisać, że wszystko jest źle. Trzeba uderzać w poprzedni zarząd jeśli nie można pochwalić się własnym sukcesem. Zresztą ten post to nic odkrywczego. Ludzie przecież wiedzieli jak ten szpital wygląda i byli pełni podziwu dla medyków, że pomimo takich warunków dokonywali medycznych cudów. Natomiast z punktu widzenia marketingu, nigdy nie odważyłbym się pokazywać mojej najgorszej strony, jeśli chciałbym mieć pacjentów jak najwięcej, bo przecież za pacjentem idą pieniądze. Taka polityka medialna przyniesie spadek ilości pacjentów. Niestety, są ludzie, którzy mają etykę i są też ludzie, którzy prowadzą politykę.

Komentując to jednym zdaniem używa takiego określenia.

- Albo robi się coś dobrze, a jeśli robi się niedobrze, lepiej nic nie robić, bo można dobrze się skompromitować - mówi Czereśniowski. - Takie strzały w kolano służą inicjatywie referendalnej. Rozumiem, że nowy zarząd szpitala właśnie przyłączył się do inicjatywy referendalnej. Dziękuję im za wspieranie tej społecznej inicjatywy. 

AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

HahaHaha

7 1

Czy tylko jedna strona może przestawiać swoją pozycję? brawo za wpis. 22:43, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.lK.l

0 2

I kto to uwierzy tylko wiecie kto🙈🤣😐 00:19, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

12 5

Ten szpital nadaje się tylko do rozbiórki,w stare ,zaniedbane, ogromne gmachy nikt nie będzie inwestował,bo to kosztuje dziesiątki milionów PLN, po drugie lekarze chcą zarabiać bardzo duże pieniądze,nie będą szarpać się z tłumami pacjentów za przeciętną pensję bo zwyczajnie nie ma to sensu,lepiej im iść w prywatę. Żadne pieniądze nie idą za pacjentem w NFZ jeno problemy.Publiczna opieka zdrowotna się kończy,a już w Miastku na pewno 01:41, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-obserwator-obserwator

12 4

Ja już tylko czekam, jak szpital zostanie ogłoszonym "Świętym"
LUDZIE!!! Czy Wy naprawdę nie widzicie?
To stary budynek zaadaptowany na placówkę pomocy medycznej, to się nawet nie powinno nazywać szpitalem. Pomyślcie o zdrowiu Waszym, Waszych dzieci - świadczone tu usługi medyczne, stricto ambulatoryjnie.
Niestety, ale jak tak z sentymentem się związaliście z tym budynkiem, to przekształcie na muzeum. 06:58, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

3 3

🤣👎 12:42, 09.01.2022


KiepskiKiepski

10 1

Moim zdaniem na stanowisku prezesa w naszym szpitalu powinna być osoba z dobrym wykształceniem ekonomicznym plus dobra znajomość sztuki budowlanej z długim stażem.Samo wykształcenie bez tych czynników które wymieniłem zda się na nic. I jeszcze jedno powinna to być osoba z ja.....mi.Pozdrawiam. 12:47, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

10 3

No i czar ciepłej wody Kiempy prysł... Inny widok szpitala
Dajcie już sobie spokój z tą szczujnią na facebok nasz szpital w Miastku, referendum Miastko, te tajne spotkania i narady. Jarek, Darek, Witek, Bronk, Szukalska i inni przez swoje wpisy nie zmienią nic oprócz zadymy i sztucznego tłoku. Brakuje jeszcze KOD-u i *%#)!& spod znaku błyskawicy.

Szpital był jest i będzie ale trzeba wreszcie określić jakie oddziały będą w Miastku i co z pomysłem na pozostałe budynki. Taki stan rzeczy- bałagan, rudery i niszczejące budynki, nie może trwać.
Do tego doszły niejasności z planem naprawczym. Myslę że inne "kwiatki" poznamy niebawem
Myślę że to była kość niezgody między prezes a radą nadzorczą i burmistrz co doprowadziło do odwołania prezes Kiempy
Pani burmistrz brawo za odwagę że zdecydowała się pani ruszyć ten układ panujący w mieście.
Zastanawiam się czy mieszkańcy to zrozumieją?
Układy , układziki, powiązania rodzinne, towarzyskie, biznesowe itd uniemożliwiają zmiany w tej gminie. Kto się wyłamie od razu zostaje napiętnowany.
Niech się pani nie przejmuje. Większość popiera pani poczynania
Dlaczego przez tyle lat nikt tu nie zainwestował? Bo był układ...jak nie pozwolicie na wejście inwestora i inwestycje to nie trzeba będzie płacić więcej niż minimalna płaca. (gdzie ja znajdę robola jak powstanie nowy zakład i zaoferuje większą wypłatę)
Na ul. Kaszubskiej w kierunku na Wołczę sprzedano za grosze ponad 10 ha ziemi na tereny przemysłowe. PRZYPADEK?
Przy ul. K.Wielkiego przy torach przedsiębiorca chciał zainwestować- brak zgody
Byli chętni na stawianie farm wiatrowych- brak zgody
Budowa kurników- brak zgody i tak można wymieniać
Po wielu latach wreszcie przebudowano ul.Chrobrego A ile gadania i narzekania przez miasteckie marudy.
Budowa żłobka- rada się nie zgodziła
Dofinansowanie budowy drogi Role i Świeszynko- rada się nie zgodziła
Za parę lat to będzie miasto wymarłe emerytów i rencistów.
Nikt tu nie zainwestuje bo tu już teraz nie ma ludzi do pracy fachowców. Młodzi wyjechali i już tu nie wrócą. Nikt tu nie przyjedzie na wypoczynek , bo tu nie ma żadnej bazy turystycznej. Gmina zaprzepaściła wszystkie szanse przez tą zaściankowość i brak wspólnej wizji rozwoju (gdzie 2 radnych tam trzy zdania i pomysły Jestem za nawet przeciw) 12:57, 09.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

11

3 7

Pani burmistrz niedługo wyleci i taki będzie finał 🙂 nie pisz za "większość" tylko za siebie 🤠 15:12, 09.01.2022


A. A.

5 2

Prawda to! 👍👍👍

Jeszcze pamiętam o terenach pod Łodzierzą - też nic... Lepiej cmentarz przy głównej drodze było postawić, aniżeli zakłady. To już na pewno mieszkańcom, którzy tak protestowali, gorzej wyszło na zdrowie... 😭

Dopiero pani Burmistrz miała odwagę przerwać te układziki małomiejskie! ❤️

Tylko właśnie problem tkwi w mieszkańcach - sami boją się jakichkolwiek zmian. W mojej ocenie prezes szpitala powinien panować max. 3-5 lat. Ale 8 - toż to jest cała wieczność w kontekście rozwoju placówki... 🙄

Bardzo dobrze, że nowa Pani Prezes oprowadzi nas wirtualnie po włościach! 👍👍👍

Ja akurat miałam to nieszczęście, że często leżałam w Miastku w szpitalu. Pewnie komentujący i oceniający na fb nawet nie byli w nim na dłużej... Szpital jak szpital - tak biednego wizualnie nie widziałam nigdzie, a jestem w szpitalach średnio 2x w tygodniu... Czy obsługa w Miastku była rewelacyjna? Jak się patrzy z poziomu Miastka, ma się tu znajomych wśród personelu i nie ma się porównania - możliwe. Ale jak się ma porównanie - w Gdańsku, w Szczecinku, w Słupsku, w Koszalinie personel jest osobowościowo podobny do miasteckiego. Czyli lekarze są zachowawczy, dumni z siebie, często zarozumiali. Bardzo często są aroganccy i bez empatii. Mili to może te 3%. A pielęgniarki? Z reguły są ok, ale to też zależy od człowieka.

Także cudów w Miastku jak wszędzie nie było, nie ma i nie będzie. 🙄
23:42, 09.01.2022


DIANA DIANA

4 2

NIESTETY CIEKAWE OD KIEDY TE WORKI LEŻĄ JAKBY LEŻAŁY MIESIĄC TO BY INACZEJ WYGLĄDAŁY TO Z TEGO OKRESU ŚWIĄT TEGO ROKU ,ALBO JEDNA OSOBA ROZNOSIŁA ŚMIECI A DRUGA ZDJĘCIA ROBIŁA WSTYD DOROŚLI LUDZIE 14:05, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

myslicielmysliciel

10 1

to teraz widac jak wczesniejsza Pani prezes żądziła to ciekawe gdzie te pieniądze szły bo w szpitalu od wielu lat nie ma nic zrobionego tylko zadłużony szpital jest zobaczymy jak bedzie teraz rządzić nowa Pani zauważyłem że straszna nagonka jest na burmistrz o wszystko obwinia się ją a przecież długi za z wielu la t a nie kadencji jej burza jest tu straszna o wszystko został wyżucony prezes a afera jest ze szpital zamkną masakra jakaś jak czytam to wszystko to zastanawiam się co za ludzię tu mieszkają ? wcześniejsza prezes nic nie zrobiła a wychwalają ja w niebiosa jak by uratowała podczas operacji życie komuś ciekawe dla czego tak nagle wszyscy są za nią ?? a zaś nowa prezes nie zaczeła pracować a już ja krytykują ja uważam że niektóży nie powinni komentować bo straszne tu są wpisy a przecież można wielerzeczy kulturalnie załatwić najlepiej wszystkich wyżucić i wziąść dożądzenia na wszystkie stanowiska i prezes i burmistrz kogoś z zewnątrz wtedy nie bedzie konfliktó 09:52, 10.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AsiaAsia

0 0

fakt komentować nie powinieneś , zacznij od słownika. Co ty wiesz szpitalu ? jeśli sądzisz że nie ma nic zrobionego to znaczy że nic nie wiesz
20:41, 17.01.2022


goscgosc

7 3

Prawda to! 👍👍👍

Jeszcze pamiętam o terenach pod Łodzierzą - też nic... Lepiej cmentarz przy głównej drodze było postawić, aniżeli zakłady. To już na pewno mieszkańcom, którzy tak protestowali, gorzej wyszło na zdrowie... 😭

Dopiero pani Burmistrz miała odwagę przerwać te układziki małomiejskie! ❤️

Tylko właśnie problem tkwi w mieszkańcach - sami boją się jakichkolwiek zmian. W mojej ocenie prezes szpitala powinien panować max. 3-5 lat. Ale 8 - toż to jest cała wieczność w kontekście rozwoju placówki... 🙄

Bardzo dobrze, że nowa Pani Prezes oprowadzi nas wirtualnie po włościach! 👍👍👍

Ja akurat miałam to nieszczęście, że często leżałam w Miastku w szpitalu. Pewnie komentujący i oceniający na fb nawet nie byli w nim na dłużej... Szpital jak szpital - tak biednego wizualnie nie widziałam nigdzie, a jestem w szpitalach średnio 2x w tygodniu... Czy obsługa w Miastku była rewelacyjna? Jak się patrzy z poziomu Miastka, ma się tu znajomych wśród personelu i nie ma się porównania - możliwe. Ale jak się ma porównanie - w Gdańsku, w Szczecinku, w Słupsku, w Koszalinie personel jest osobowościowo podobny do miasteckiego. Czyli lekarze są zachowawczy, dumni z siebie, często zarozumiali. Bardzo często są aroganccy i bez empatii. Mili to może te 3%. A pielęgniarki? Z reguły są ok, ale to też zależy od człowieka.

Także cudów w Miastku jak wszędzie nie było, nie ma i nie będzie. 🙄 11:42, 10.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

2 0

Dokładnie! 13:28, 12.01.2022


warszawiakwarszawiak

5 2

Ludzie gadacie głupoty pomimo tego, że nie znacie się na prawie.
Szpital jest spółką i jako taka musi inwestować w budynki sama a nie czekać aż remonty za nich zrobi gmina.
To tak jak byście wynajęli lokal z gminy i czekali aż gmina wam by go wyremontowała i odnowiła.
Przecież to bzdurne... 11:09, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

DO WARSZAWIAKDO WARSZAWIAK

1 2

WARSZAWIAK ZNAWCO SZPITAL JEST SPÓŁKĄ A OBOWIĄZEK DBANIA O BUDYNKI SPÓŁKI SZPITAL MIEJSKI MIASTKO NALEŻY DO WŁAŚCICIELA,A WŁAŚCICIELEM JEST NA TĄ CHWILE BURMISTRZ MIASTKA ALE MA TAK NIKŁĄ WIEDZE ZE O TYM NIE WIE I TYMI PERFIDNYMI ZDJĘCIAMI SAMA STRZELIŁA SOBIE W KOLANO.A TAK NA MARGINESIE TRZEBA DODAĆ ŻE AKTYWNIE BLOKOWAŁA WSZYSTKIE DZIAŁANIA BYŁEJ PREZES MAJĄCE NA CELU ROZWÓJ NASZEGO SZPITALA. 22:07, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%