Zamknij
REKLAMA

Coraz bliżej REFERENDUM. Komitet założony. Burmistrz spokojna

22:57, 12.01.2022 | M.W.
Skomentuj Burmistrz Danuta Karaśkiewicz zapewnia, że ze spokojem podchodzi do inicjatywy referendalnej
REKLAMA

Referendum w sprawie odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. W środę 12 stycznia założony został oficjalny komitet, który będzie zbierać podpisy. Trafią one do komisarza wyborczego.

- Zawiązała się grupa inicjatorów referendum. Wybrany został pełnomocnik, którym jest Agnieszka Szadkowska, sołtys Dolska - informują inicjatorzy referendum.  

i[email protected] 
pod tym adresem inicjatorzy referendum przyjmują ewentualne uwagi i zapytania 

Kolejne spotkanie 14 stycznia. Podpisane dostanie zawiadomienie o wszczęciu procedury referendalnej dotyczącej odwołania Danuty Karaśkiewicz przed upływem kadencji. W poniedziałek 17 stycznia burmistrz zostanie o tym oficjalnie poinformowana, a także komisarz wyborczy. Wtedy przyjdzie czas na zebranie podpisów, których musi być około 1500. Po przekazaniu ich do komisarza, będzie miał on 50 dni na ogłoszenie referendum, w którym musi wziąć udział 3168 osób, a ponad połowa z nich musi być za odwołaniem burmistrz Karaśkiewicz, aby inicjatywa zakończyła się pozytywnie dla jej inicjatorów. Oczywiście jeszcze wcześniej komisarz będzie sprawdzać czy wszystkie procedury zostały wykonane zgodnie z przepisami.

[ZT]7140[/ZT]

Społeczna inicjatywa referendalna to odpowiedź na decyzję burmistrz Karaśkiewicz, która zaskarżyła do wojewody uchwałę Rady Miejskiej, gdzie również referendum zostało zatwierdzone podczas sesji pod koniec grudnia. Społecznej inicjatywy burmistrz nie może zaskarżyć, więc dla mieszkańców sprzeciwiających się rządom burmistrz Danuty Karaśkiewicz może być ta krótsza droga do głosowania w sprawie jej odwołania. 

Przypomnijmy, że inicjatywa referendalna pojawiła się po odwołaniu dotychczasowej prezes szpitala Renaty Kiempy. W szpitalu konflikt tli się nadal. Lekarze nie wycofali wypowiedzeń. Do inicjatywy referendalnej dołączyli rodzice sprzeciwiający się reorganizacji szkół podstawowych w Słosinku i w Piaszczynie. Wszystko to spowodowało, że burmistrz Danuta Karaśkiewicz może stracić pracę, na rok przed upływem kadencji.

- Co musi się jeszcze wydarzyć, aby mieszkańcy gminy Miastko zrozumieli, że pani burmistrz nie ogarnia sprawowania zarządu w gminie? Zamieszczenie zdjęć zewnętrznego krajobrazu szpitala na FB  w jak najgorszym świetle to już dno. To jest działanie na szkodę szpitala i pacjentów - ocenia radny Witold Zajst, inicjator uchwały referendalnej. - Danuta Karaśkiewicz jest dyrygentem odpowiedzialnym za to wszystko osobiście. Władza wjechała na rondo i nie wie jak wyjechać. Coś zapętliło się w ratuszu. Trzeba przyspieszyć referendum, ponieważ unikniemy większych szkód. Uśmiech i ładne słowa już nie wystarczą. Pani burmistrz, nie panuje pani nad sytuacją. Sama pani przyspiesza referendum i sama się „wysadzi”. Oczywiście popieram wniosek społeczny w sprawie referendum. Niech burmistrz widzi, że mieszkańcy mówią jednym głosem. Burmistrz ma wizję Miastka i tylko sama ją rozumie. Danuta Karaśkiewicz stwarza nową przyszłość Miastka. Przyszłość bez przyszłości - NIE! Referendum - TAK!

Burmistrz zapewnia, że ze stoickim spokojem podchodzi do sprawy referendum. 

- Burmistrzem Miastka się bywa. Zostałam wybrana większością głosów tych, którzy poszli do głosowania. Mieszkańcy mają prawo ogłaszać referendum, a jeśli coś takiego się wydarzy, nie będę tego komentować. Jeśli coś ma być zrobione zgodnie z prawem, niech jest robione. Natomiast hejt, który uruchomił się w mediach, jest wręcz krzywdzący - komentuje Danuta Karaśkiewicz.

Z dnia na dzień napływają nowe informacje. Jak się okazuje, we wtorek 11 stycznia burmistrz zaprosiła do siebie starostę bytowskiego Leszka Waszkiewicza. Przyjechał razem z prezes bytowskiego szpitala. Obecna była też nowa prezes Szpitala Miejskiego w Miastku - Alicja Łyżwińska. 

O CZYM ROZMAWIALI? Ciąg dalszy tej sprawy w Gazecie Miasteckiej 19 stycznia. 

AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej

Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (48)

DnoDno

10 5

Klakier pani prezes znowu zerwał się ze smyczy.. ciekawe ile teraz będzie wołać od klientów po 10 zł? Mam nadzieję że szybko zamknie ten swój salonik bo ludzie w końcu się obudzą i zostanie z *%#)!& na lodzie będzie pisać z synkiem baśnie do tego się nadają 08:34, 13.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

A.A.

0 0

Kto? 18:44, 19.01.2022


WyroczniaWyrocznia

1 0

Na smyczy ratuszowej to chodzisz ty oślizła gnido , ci ludzie są na poziomie mają i będą mieli klientów ale ty dostaniesz kopa od referendum a że masz duży deficyt umysłowy zostanie ci już tylko grzebanie za puszkami po piwie w śmietnikach. 19:00, 21.01.2022


~`obserwator~`obserwator

21 8

Mnie nie martwi odwołanie P.burmistrz, ale kto następny z "reformatorów" zastąpi miejsce.
Bo jeżeli któryś z krzykaczy, to szybko będziecie tęsknić.
Sprawdziłem, choćby cały budżet Miastka przeznaczyć na "Miastecką Klinikę (szpital)" to ok 5% potrzeb.
Pamiętajcie "ludki" cały budżet!
Więc nie oczekujcie nowych chodników, lamp, sal etc 08:54, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wróż Maciej wróż Maciej

4 4

W roku 2022, gdy kostucha zajrzy ci w oczy to będziesz miał w nosie chodnik i lampę a najbardziej windę w urzędzie.
Jako niepełnosprawny staruch z troską leczony w miasteckim szpitalu pukniesz się w łysą pałę, że wątpiłeś w sens utrzymywania tego szpitala. 18:44, 13.01.2022


WiesiekWiesiek

23 8

Haha Proszę wskazać gdzie pani burmistrz złamała prawo odwołując kiempę ...
Teraz sołtys z Dolska szuka haków...
do uzasadnienia referendum .
To jak to jest ?
Drzecie mordy w tym swoim kółku wzajemnej adoracji REFERENDUM
a teraz szukacie powodów do złożenia wniosku.
Hahaha
1 powód że nie ma śniegu 🤣
2 powód że ...🤣🤣🤣
3 powód że wieje 🤣

09:07, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CraftorCraftor

7 4

Racja i etc.! 09:23, 13.01.2022


L.kL.k

15 10

Pani burmistrz takie powody odwołania to komplement dla pani. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia szpitala,8 lat pracy pani Kiempy i drzewa w oknach rosną tragedia jak to było zarządzane. 10:17, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniec mieszkaniec

8 5

Powodem referendum jest to, że zdecydowana większość mieszkańców {oprócz kilku wazeliniarzy, którzy mają interes by zostało po staremu} nie jest zadowolona z "osiągnięć" obecnej burmistrz. Wyjdź zza biurka i przejrzyj na oczy.
Boisz się o ciepłą posadkę, która wraz z przegraną i tobie się skończy? 18:36, 13.01.2022


smutnesmutne

21 9

Ludzie nie bronię tej burmistrz,nie znam jej,ale wy myślicie,że inny coś zmieni?Nie,bo z pustego i Salomon nie naleje,na ten szpiital po prostu nas nie stać,zadłuża się w kosmicznym tempie,mury się walą a lekarze chcą kasy.Wszystko to zresztą było wiadomo od dawna,odkąd biedna gmina przejęła ten przybytek i tej agonii nikt nie zatrzyma choćby bardzo chciał 10:18, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

15 5

Dokładnie, taka jest prawda. 11:35, 13.01.2022


Do smutnego Do smutnego

5 15

Twój ojciec pewnie z rozżewnieniem wspomina wspaniałe czasy pracy w PGR. A ty sam odziedziczyłeś po nim zadowolenie z bylejakości. Nigdzie nie byłeś, niewiele widziałeś i uważasz, że ta miastecka destrukcja to jakaś norma. Strach przed zmianami i tkwienie w marazmie to typowe dla mało wykształconych i zahukanych osób.
No tak, po co się męczyć i szukać nowych możliwości, głowić się nad rozwojem, skoro można jakoś przebiedować z tego co dają...
Jeśli paniK.a zostanie na stołku, będzie już tylko paniczne oszczędzanie. Rozwój wykracza poza jej kompetencje. Wszyscy to wiedzą.
18:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

smutnesmutne

9 4

Otóż o poziomie twojej osoby świadczy poziom powyższej anonimowej, aroganckiej i zarazem prostackiej wypowiedzi.
Takie teksty smucą jeszcze bardziej niż sytuacja szpitala. Bardzo chcesz poznać moje wykształcenie- ok, wyższe, podyplomowe, ze wsi nie pochodzę, PGR nie był miejscem pracy mojej rodziny.
P.S. w beznadziejnej sytuacji szpitala nie chodzi o to, czy ktoś będzie oszczędzał czy też nie, ponieważ nawet gdyby wydać połowę budżetu gminy, to sytuacja tej placówki nadal będzie fatalna.
Tego szpitala po prostu nie będzie, kwestia czasu i żadne zaklęcia ani obrażanie ludzi na forum tego faktu nie zmieni. 19:27, 13.01.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KICI KICIKICI KICI

8 5

SZPITAL Z TEGO CO MI WIADOMO ZADŁUŻENIE MA JUŻ OD CZASÓW PANA RAMIONA. NIE ROZUMIEM DLACZEGO OBECNA PANI BURMISTRZ JEST OBWINIANA O STAN OBECNY SZPITALA GDYBY NIE ONA WIELE ŻECZY NADAL BY ZOSTAŁO ZAMIATANE POD DYWAN.MIEJMY NADZIEJE ŻE OBECNY PREZES WYCIĄGNIE SZPITAL Z DŁUGU KTÓRY ZROBIŁA BYŁA PANI PREZES A PAN ZAJST DOSTAŁ SIĘ DO RADY I OBRUSŁ W PIÓRKA CHYBA LICZY NA STOŁEK ŻENADA.SZKODA ,ŻE MIESZKAŃCY NIE WIDZĄ ILE DOBREGO STAŁO SIĘ W MIASTKU.A JESZCZE JEDNO PYTANIE CO TO ZA KOMITET PRZYPADKOWY- POWITALNY W TRAKCIE NAGRANIA PRZED URZĘDEM? 13:29, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MiastkoMiastko

1 0

A co dobrego stało się w Miastku ? Może wymienisz ? 13:11, 16.01.2022


KaraKara

1 0

myślenie nie boli jak widać , długi to dopiero teraz szpital będzie miał , wystarczy być w temacie 20:37, 17.01.2022


DO KICI KICIDO KICI KICI

3 10

CIOŁKIEM ZANGAŻOWANYM W OBRONĘ INTERESÓW BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ TO JESTEŚ TY.KTO ZYSKA NA ODWOŁANIU BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ ? WSZYSCY OPRÓCZ CIEBIE.ŻEBY ZACHOWAĆ TWARZ I HONOR TRZEBA GO NAJPIERW MIEĆ. RZECZY PISZE SIĘ PRZEZ RZ .BYŁA PANI PREZES WYCĄGNĘŁA TEN SZPITAL Z NĘDZY.OBECNA GO POGRĄŻA.ALE NIEBAWEM WYLECI.AJA WIERZĘ ŻE PO SKUTECZNYM REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ NASZ SZPITAL DA SIĘ JESZCZE URATOWAĆ.LUDZIE IDŻCIE NA REFERENDUM 16:27, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KICI KICI( STEFAN)KICI KICI( STEFAN)

1 1

Nie kojarzę żebyśmy byli na ty? po pierwsze trochę kultury by się przydało i nie ładnie od razu kogoś oceniać każdy może mieć swoje zdanie ja cię nie obrażam bo strasznie jesteś wpatrzony /wpatrzona w panią prezes po drugie nie jestem za żądną ze stron ponieważ nawet jak zmienią burmistrza to wątpię żeby było lepiej :) ja tylko liczę że nowa prezes wyciągnie szpital z długów i w końcu zaczną robić tam jakieś remonty i tworzyć nowe oddziały bo jak na razie to wszyscy tylko niepotrzebnie się kłócą i tworzą się dwa obozy a jednak lepiej było by się dogadać i pracować razem żeby coś z tego Miastka jeszcze było 10:24, 17.01.2022


BraintherapyBraintherapy

13 1

Tylko nie Aleksander Szopa !!!!!!! 18:21, 14.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

aniołanioł

2 0

https://www.youtube.com/watch?v=lD8JW05B0vo


tu całosc

https://www.youtube.com/watch?v=ijiWcGzIThQ

Olo w przeszłości miał poważną rozmowę biznesową..... pamiętasz????????????? 22:15, 15.01.2022


IgorIgor

3 0

Każdy kto się pcha do koryta powinien to obejrzeć a następnie spojrzeć w lustro.
W punkt ! 22:32, 15.01.2022


Kryste pany. Co to sKryste pany. Co to s

2 0

O chu.. Złoty tylko nie on. Od razu zrobię
W********* z Tąd. Jak ten gość nawet sklepu z panelami i kafelkami nie był w stanie utrzymać i prowadzić interesu to ja dziękuję. Miał kilka sklepów na przestrzeni lat nic nie wypaliło. Jak zostanie Burmistrzem resztę możecie sobie już tylko dopisać. 23:09, 16.01.2022


REKLAMA

LeonLeon

4 2

Agnieszka Szadkowska, Dariusz Jawor, Marzena Hinc, Katarzyna Staszków, Teresa Lipka, Joanna Hinc, Krzysztof Gliwa, Irena Bronk, Jan Bodnar i Krystyna Hingst.
Komitet hehe kto wami steruje?
21:54, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

2 2

nic dodać... Kto zapłaci za ten cyrk

https://www.youtube.com/watch?v=lD8JW05B0vo


22:09, 15.01.2022


DO LEONDO LEON

4 5

STERUJE NIMI BEZNADZIEJNE POSTĘPOWANIE BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ I DEMOKRACJA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI 11:54, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

5 2

Czy to ma być zemsta za ruszenie układu? Pani Krystyna Hingst bardzo się angażuje

Śledztwo prokuratury w sprawie szkoły w Kamnicy. Badane będą różne wątki
GP24 Andrzej Gurba 5 maja 2020,

https://gp24.pl/sledztwo-prokuratury-w-sprawie-szkoly-w-kamnicy-badane-beda-rozne-watki/ar/c1-14953362

Prokuratura Rejonowa w Miastku na nowo podjęła postępowanie, w którym ma zbadać, czy Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamnicy prawidłowo wydała pieniądze z subwencji oświatowej przekazanej przez gminę. Przypomnijmy, że takie doniesienie wcześniej złożył miastecki ratusz.
Zawiadomienie ratusza dotyczy jednak innej kwestii. Chodzi o sprawdzenie, czy szkoła, a w zasadzie Krystyna Hingst, który prowadzi placówkę, wydawała pieniądze na cele oświatowe, czy też na inne, a konkretnie na firmę transportową, którą też prowadzi
Pytamy prokuratora Michała Krzemianowskiego, czy w postępowaniu będą badane także inne wątki. Chodzi np. o przekroczenie uprawnień albo niedopełnienie obowiązków przez burmistrza ( chodzi o byłego burmistrza) i podległych mu urzędników w przekazywaniu dotacji. Ratusz wielokrotnie stwierdził, że przez lata dotacja częściowo szkole w Kamnicy się nie należała. 18:43, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DO GOŚĆDO GOŚĆ

3 5

ŻADNA ZEMSTA.ZWYKŁE REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZ KARAŚKIEWICZ Z PEŁNIONEJ FUNKCJI PRZED UPŁYWEM KADENCJI. 20:32, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gosc Gosc

1 2

Jesli dalej ,bedziecie glosowac na takich burmistrzow ,to to miasteczko sie zwija a nie rozwija .Czy mentalnosc prlowska tak bardzo Wam weszla w krew ,ze wybieracie na stanowisko burmistrza ludzi ,tak nie udolnych i to od lat, bo coz oni zrobili dobrego w tej gminie .Nie ma czym sie pochwalic. 21:23, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do gość do gość

4 3

dlatego odwołamy tego burmistrza i wybierzemy takiego który będzie potrafił rozwijąć naszą gminę pozyskiwać fundusze zewnętrzne dbać o nasz szpital a nie tylko brać wypłatę 21:35, 16.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MouseMouse

3 0

KOGO 14:43, 17.01.2022


obserwatorobserwator

2 1

No tak jeżeli ktoś nie bierze w łape i zaczyna wszystko prostować to trzeba się go pozbyć .Myślicie że nowy burmistrz bedzie lepszy bzdura no chyba że będzie robił machlojki wtedy wszyscy będą szcześliwi bo każdemu coś skapnie. A Pan Ponulak nie powinien być brany pod uwagę b nie mieszka w Miastku powinna być to osoba z tond która wie czego Miastko potrzebuje 16:32, 17.01.2022


BajonBajon

2 1

Zamienił stryjek siekierkę na kijek wyszedł na tym jak Potocki na mydle. Wezmą Ponulaka to ucieknie po 2 latch jak to zrobił będąc ostatni raz burmistrzem. Ktoś zaproponuje posadkę i alohaaaa. Wezmą Szopę to zamknie gminę jak swoje sklepy. Zajst, Zabrocki itd itd itd. Nikt nie zasługuje. 23:15, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do BajonDo Bajon

4 2

Widać że Ty zasługujesz Ciebie wybiorą znasz się na tym a najbardziej na lizusostwie ale nie martw się niedługo zaraz po udanym referendum też wylecisz ale chyba już to czujesz bo widać przerażenie w tych twioch wypocinach. 10:46, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widziane z miasteckiwidziane z miastecki

3 3

Zamiast komentarza kilka faktów:
-wg raportu MZ na 575 publicznych szpitali w kraju tylko 2% są prowadzone przez gminy (przez powiaty 44% a województwa 31%)
-w tymże raporcie czytamy o "generalnej tendencji pogarszania się sytuacji finansowej szpitali publicznych z każdym kolejnym rokiem"
-rząd PiS przygotowuje "reformę" która zniesie "wielowładztwo" i przejmie wszystkie publiczne szpitale poprzez utworzenie Agencji Rozwoju Szpitali , brzmi znajomo ?
W kontekście tych faktów oraz drastycznego ograniczeniu finansów własnych (z % z PIT-czyli niezależnych od rządu) samorządów przez "nowy ład" proszę samemu połączyć te kropki:
-"załatwienie" dotacji rządowych na inwestycje szpitalne przez wicewojewodę z Miastka
-odwołanie burmistrza Miastka w referendum = komisarz rządowy , jak myślicie , kto nim będzie ?
-kadencja burmistrzyni kończy się jesienią 2023 a nowych wyborów nie rozpisuje się jeżeli data wyborów miałaby przypaść w okresie dłuższym niż sześć, a krótszym niż 12 miesięcy (czyli jesień 2022...)
Miłej zabawy ! 06:49, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do widziane z miastedo widziane z miaste

5 0

Piszący chyba zapomniał dodać widziane z miastecki ratusz.Gołym okiem widać że należy do grupy która od samego początku chce pozbyć się naszego szpitala.Bez znaczenia jakie są tendencje Burmistrz Karaśkiewicz od samego początku aktywnie i z premedytacją blokowała wszystkie działania byłej prezes Rynaty Kiempy zmierzające do poprawy kondycji i rozwoju naszego szpitala,a sama nie potrafi pozyskać nawet tych środków które były przydzielone każdej gminie(zamiast jak wszystkie inne gminy10 milionów z Polskiego Ładu pozyskała tylko3,5i to na co? na skatepark najbardziej potrzebną na dzisiaj inwestycje dla Miastka), są też inne ważne dla Miastka inwestycje takie jak winda i okna w ratuszu.W kontekście tych i wielu innych negatywnych zachowań burmistrz Karaśkiewicz ludzie postanowili odwołać ją z pełnionej funkcji burmistrza przed upływem kadencji i jak postanowili tak zrobią a różne nieudolne próby oczerniania wszystkich i rozmycia tematu się nie powiodą.Kropki połączone.

13:39, 18.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adonisadonis

0 1

a wiesz jaka partia rządzi w PL tak w ogóle? włącz myślenie !! PIS nienawidzi samorządów, które się z nimi nie utożsamiają. Jak odwołacie obecną burmistrz wszyscy stracimy... a nie przepraszam zyska Pani Kiempa i jej folwark prywatny czyt. lekarze dla, których kasa kasa kasa nie ogarniam waszych intencji, właściwie bazujecie na emocjach bez przeanalizowania sytuacji szpitala. Co do Radnych... nie widzieli co się dzieje ze szpitalem? Jaki jest problem z realizacją projektów? Zamknęli oczy i czekali... aż ktoś podjął męską decyzję by ratować to co jeszcze możliwe! Dziś wytarli sobie tyłek panią Burmistrz i wystawili ją sami nie mając jaj i w polskim stylu jakoś to będzie! Nie nic nie będzie. Nic to nie da. Jeszcze się przekonacie 20:09, 20.01.2022


REKLAMA

Widziane z miasteckiWidziane z miastecki

3 0

Widać że autor o nicku widziane z miastecki jest bardzo blisko burmistrz Karaśkiewicz i zna wiele faktów to może podzieli się z nami wiedzą co uknuli na tajnym wtorkowym spotkaniu burmistrz Karaśkiewicz,starosta bytowski Waszkiewicz,Beata Hinc rezes szpitala bytowskiego i slynna już ze swojego destrukcyjnego działania Alicja Ływińska aktualna prezes szpitala w Miastku? To tajne spotkanie miało miejsce11.01.2022 we wtorek w miasteckim ratuszu. Czy to prawda że działając wspólnie i w porozumieniu Karaśkiewicz i Łyżwińska chcą odstąpić od należnych miasteckiemu szpitalowi prawie trzech milionów złotych na które miastecki szpital został wykiwany przy podziale i uwolnieniu się od Bytowa w 2013 roku? Miastecki szpital żąda od bytowskiego łącznie prawie 3 mln zł. Podobno opinie biegłych sądowych są dla szpitala w Miastku korzystne i szpital jest na ostatniej prostej do wygrania tej sprawy. Wypłata takiej sumy byłaby dla bytowskiego szpitala katastrofalna.Do tej pory o te pieniądze skutecznie walczyła była prezes Renata Kiempa.Chęć zrezygnowania z trzech milionów należących się słusznie szpitalowi w Miastku to kolejny dowód na to że obecna burmistrz Karaśkiewicz robi wszystko żeby nasz miastecki szpital zniszczyć,i to są fakty. 15:24, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CARAMBA SZPIEG Z KRACARAMBA SZPIEG Z KRA

3 1

Panowie i Panie radni Może zainteresujecie się co się co się odp.....dała w szpitalu bez waszej wiedzy jak pójdzie tak dalej to referendum nie będzie potrzebne . 16:09, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ludzie będzie dobrzeLudzie będzie dobrze

2 2

Hiacenta Koperkiewicz-Mesyasz
Po mimo,że od 16 lat nie mieszkam w Miastku,to przyjadę by złożyć podpis.Urodziłam się w Miastku urodziły się Moje Dzieci,Wnuczką i interesuje Mnie,co dzieje się w Moim Rodzinnym Mieście. Wielkie uznanie dla Pań:Agnieszki Szadkowskiej,Irenie Bronk i całej Grupie. Co nie którzy w Urzędzie Miasta powinni się od Was uczyć,jak powinni reagować Radni,którzy dostali od Mieszkańców kredyt Zaufania.Jeszcze raz Wyrazy uznania dla Was Wszystkich. 21:05, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆ GOŚĆ

1 1

PRZECIEŻ ZDJĘCIA UDOSTĘPNIŁA PANI PREZES A NIE PANI BURMISTRZ LUDZIE OGARNIJCIE SIE A WIDZĘ ŻE PAN ZAJST TO AŻ ZACIERA RĄCZKI ŻEBY WSKOCZYC NA FOTEL .JA BYM ICH WSZYSTKICH WYRZUCIŁ Z TEJ RADY I URZĘDU NA KOPACH BO WSZYSSCY SIE WPYCHAJA DLA KASY DUZO OBIECUJA A NIC NIE ROBIA TYLKO KLAPIA JADACZKAMI 12:49, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Gość Do Gość

2 0

Znowu wypełzłeś z nory i próbujesz wprowadzać opinie publiczną w błąd, zdjęcia może udostępniła nowa prezes szpitala Łyżwińska ale na wyrażne polecenie burmistrz Karaśkiewicz. Ludzie widzieli jak Karaśkiewicz osobiście latała po terenie szpitala i robiła zdjęcia. więc daruj sobie te swoje bzdury. Prawdopodobnie teraz to ty jeszcze siedzisz gdzieś na ratuszowym fotelu ale już niedługo zaraz po udanym referendum w sprawie odwołania burmistrz Karaśkiewicz też wylecisz i skończy się nareszcie ciągłe knucie. 13:19, 19.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adonisadonis

0 0

idź na położnictwo i popytaj o opinie o byłej p. Prezes pracowników tj. położne, pielęgniarki. Jak to zrobisz może styki się zejdą :) 20:22, 20.01.2022


A.A.

0 0

Kto prowadzi grupy na fb coś jak referendum Miastko i Nasz szpital w Miastku? 18:40, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

B.B.

0 0

A na co ci ta wiedza? 18:51, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

B..B..

1 0

A na co ci ta wiedza? nieważne kto to prowadzi ważne że robi to rzetelnie i uczciwie w przeciwieństwie do ekipy pani B
19:00, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

info dla ludziinfo dla ludzi

2 0

wczoraj wieczorem pod restauracją Maxima w Miastku widziano znaną przedstawicielkę miasteckiego ratusza jak usiłuje podglądać zebranie ludzi organizujących zbieranie podpisów wspierających referendum mieszkańców w sprawie odwołania burmistrz Danuty Karaśkiewicz przed upływem kadencji. 14:33, 20.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do adonisDo adonis

2 0

Styki to się tobie zejdą jak niebawem kopa w dupe dostaniesz. Cała załoga szpitala wie że położne to księżniczki których nikt tam nie lubi i którym nie chce się robić .Przy covidzie wszyscy pomagali tylko nie one. Za poprzedniej Prezes szpitala musiały pracować co im nie po nosie było i dlatego ciągle na skargi do Karaśkiewicz latały i donosiły. 13:49, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%