Zamknij
REKLAMA

Obchody Święta Konstytucji w Miastku [FOTORELACJA]

08:59, 04.05.2022 | P.K.
Skomentuj FOT. MICHAŁ ZARYCHTA
REKLAMA

Za nami obchody 271. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Z tej okazji w całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Także w Miastku lokalni mieszkańcy i samorządowcy wzięli udział w oficjalnej mszy świętej i złożeniu kwiatów, rajdzie rowerowym i rodzinnym pikniku. 

Lokalne obchody rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie pochód mieszkańców i samorządowców z orkiestrą dętą z Kępic na czele przemaszerował pod Pomnik Narodu Polskiego, gdzie zostały złożone kwiaty oraz odśpiewano wybrane pieśni patriotyczne.

- W wydarzeniu brali udział m.in. Wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, Marian Batruch, przewodniczący miasteckiego koła Związku Ukraińców w Polsce oraz Renata Kiempa, pełniąca obowiązki burmistrza Miastka - relacjonują samorzadowcy.

Po oficjalnych obchodach Święta Konstytucji 3 maja, w Parku Miejskim w Miastku można było zobaczyć sprzęt OSP Miastko, zjeść kiełbaskę z grilla serwowaną przez Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe GRYF. Dzieci mogły się pobawić na dmuchańcach, a trochę starsze zagrać w disc golfa dzięki uprzejmości OSiR Miastko.

- Ponadto w ramach święta majowego Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer zorganizowało Rajd Flagi Narodowej, a panie z Biblioteki Publicznej w Miastku czekały, aby pomalować dzieciom twarze w barwy narodowe lub zapleść kolorowe warkocze. Święto Konstytucji to dzień, który powinien łączyć wszystkie pokolenia i wszystkich Polaków - informują miasteccy urzędnicy. 

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia. 

[FOTORELACJA]193[/FOTORELACJA]

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KomplementKomplement

3 4

Co jak co, ale komisarz Kiempa działa niczym Pigmalion. Miód dla oczu zobaczyć na obchodach Konstytucji 3 Maja pewną fryzjerkę, w której rozbudzono patriotyzm. Dobrze by było aby między balejażem, a pasemkami jeszcze trochę poczytała na temat święta, w którym brała udział :-) 11:09, 04.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzacunekSzacunek

3 0

Dobrze by było, gdyby niejaki Komplement przeczytał co nieco na temat podstaw kultury i poszanowania innych. Popisuje się rzekomą znajomością pigmalionizmu- a nie wie, że jest zwyczajnym bucem. Czerpie radość z poniżania ludzi i używa do woli w swej prostackiej anonimowości. 22:42, 04.05.2022


nauczycielkanauczycielka

1 0

Przepraszam za uwagę, ale Komplement miał chyba na myśli współczesnego Pigmaliona, a nie pigmalionizm. Mylenie tych dwóch kwestii może budzić zakłopotanie. W Pigmalionie widzimy transformację prostej dziewczyny w damę, która dzięki profesorowi poznała dobre maniery, co umożliwiło wprowadzenie jej na elitarne salony. Natomiast pigmalionizm jest już związany z seksualnością, obrazkowym fetyszyzmem, a nawet pornografią. Pigmalion to kwestia duszy, pigmalionizm to kwestia ciała. 00:28, 05.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%