Zamknij
REKLAMA

Szpital w Miastku na krawędzi BANKRUCTWA! Oświadczenie komisarz Kiempy

10:53, 19.05.2022 | M.W.
Skomentuj Komisarz Renata Kiempa podczas konferencji prasowej w środę 18 maja
REKLAMA

W środę 18 maja komisarz gminy Miastko Renata Kiempa przekazała szokujące wieści. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowała o ogromnych kłopotach finansowych szpitala. Wini prezes Alicję Łyżwińską. Głośno powiedziała, że opowiada się za jej odwołaniem. Co na to Łyżwińska?

- Ustosunkuję się do tych zarzutów na posiedzeniu komisji w piątek 20 maja - zapowiada Łyżwińska.

Radni ws. szpitala spotykają się 20.05. od godz. 10.00. Będziemy te obrady transmitować na żywo. Publikujemy też treść oświadczenia Renaty Kiempy i wideo z wczorajszej konferencji prasowej. Więcej na ten temat w Gazecie Miasteckiej 25 maja.

 

OŚWIADCZENIE RENATY KIEMPY

Od czasu przyjęcia przeze mnie funkcji pełniącej obowiązki burmistrza, docierają do mnie niezwykle dramatyczne  informacje dotyczące zarówno sposobu zarządzania, jak i błyskawicznie pogarszającej się sytuacji finansowej Szpitala. Nie ukrywam, że część z tych informacji pochodzi bezpośrednio od osób tam zatrudnionych. Często przybierają one formę dramatycznych apeli o ratowanie do niedawna dobrze funkcjonującej placówki. 

Odwołana przeze mnie Rada Nadzorcza nie prowadziła w wystarczającym zakresie nadzoru, do którego była powołana. Nie wymagała np. dokumentów, które były niezbędne do oceny bieżącej sytuacji spółki. Spotkanie z członkami tej rady zostało zaprotokołowane i przedstawione przeze mnie uwagi, znajdują w nim swoje odzwierciedlenie. Naturalnie poczynię dalsze kroki w celu pociągnięcia do odpowiedzialności osób, który nie wykonywały powierzonych im działań i tym samym naraziły właściciela na starty, które za chwilę przyjdzie nam oszacować.

Nowa Rada Nadzorcza potwierdza moje obawy odnośnie wielu nieprawidłowości w przekazywanej dokumentacji. Prezes Łyżwińska systematycznie uchyla się od dostarczenia niezbędnych do oceny sytuacji spółki dokumentów, a te, które przekazuje, mają niską wartość merytoryczną. Istnieje wręcz duże prawdopodobieństwo ich nierzetelnego przygotowania. 

Są jednak w dyspozycji burmistrza Miastka zestawienia, z których jasno wynika, że kondycja spółki z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Potwierdzają to wieści pochodzące od pracowników szpitala dotyczące nieterminowych wypłat wynagrodzeń, a wręcz ratalnej formy ich wypłaty. Pojawiły się także pierwsze zajęcia komornicze na majątku szpitala.

W szpitalu usuwa się ludzi kompetentnych, a w ich miejsce zatrudnia się osoby bez doświadczenia i niezbędnych kwalifikacji. Projekty unijne nie są realizowane, a z informacji uzyskanych od pracowników wynika, że dokumentacja będąca podstawą ogłoszenia przetargów od 5 miesięcy leży w kartonach. Wiele wskazuje na to, że trzeba będzie zwracać 5 milionów złotych.

Jeśli zarządzanie szpitalem dalej będzie tak wyglądało to szpitalowi może nie udać się odnowić akredytacji, a trzeba to zrobić jeszcze w tym roku. Brak akredytacji wyrzuciłby nasz szpital z sieci szpitali, co oznaczałoby mniejsze finansowanie. I odejście w niebyt. 

Naturalnie nie brakuje takich, którzy chcą winą za problemy szpitala obarczyć poprzedni zarząd. To jednak nieprawda. Do czasu kiedy byłam prezes Szpitala Miejskiego w Miastku, jego przychody systematycznie rosły. Rozszerzany był zarówno zakres usług, jak i ich wycena. Tymczasem pod nowym zarządem przychody w każdym miesiącu roku 2022 są niższe od przychodów w roku 2021. Przy jednoczesnym wzroście kosztów (w tym wynagrodzeń średnio o 16 proc.) doszło do sytuacji, w której sam fundusz płac wynoszący 3,2 mln zł jest wyższy od przychodów zakontraktowanych z NFZ na kwotę 2,93 mln zł. A gdzie pozostałe koszty, takie jak: energia, odpady szpitalne i inne usługi zewnętrzne? Z zestawień dostarczonych przez prezes Łyżwińską wynika, że szpitalowi miesięcznie brakować będzie poza funduszem wynagrodzeń ok. 700 tys. zł.

To jednak tylko początek problemów. Aby szpital uzyskał zakontraktowane przychody z NFZ musi ten kontrakt wykonywać. Tymczasem za 4 miesiące 2022 r.  szpital nie wykonał samego ryczałtu za kwotę 1 mln  zł. Poradnie specjalistyczne pracują na pół gwizdka. Dotąd nie uruchomiono poradni internistycznej. Pracownicy szpitala dopiero w maju i to po mojej osobistej interwencji dowiadują się ile wynosi kontrakt do wykonania, a oddziały ryczałtowe nie są w stanie uzyskać od zarządu informacji, ile procedur muszą wykonać w danym miesiącu. 

To wszystko powoduje bardzo wymierne straty finansowe. Jak w tej sytuacji można było udzielić przyznać podwyżki, które rocznie będą kosztowały dodatkowe 5 mln zł? Na to pytanie prezes Łyżwińska nie potrafi udzielić spójnej odpowiedzi. 

Brak tej spójności przenosi się na przedstawiane dokumenty, w tym dokumenty dla banków i urzędów centralnych, w tym dla GUS. Złożony tam obowiązkowy arkusz F01 zawiera nieprawdziwe informacje dotyczące straty za 1 kwartał 2022 na kwotę 271 tys. zł, co w obliczu przedstawionych wyżej liczb, jest kwotą wziętą z sufitu. Rzeczywista strata za I kwartał 2022 r. to 2 mln zł. Przedstawione zestawienie obrotów i sald nie zgadza się z dokumentami zaksięgowanymi.

Podobnie ma się sprawa z przedstawionym planem finansowym na rok 2022. Zawarta w nim kwota przewidywanego zysku w wysokości 60 tys. zł budziłaby wielkie zadowolenie, gdyby nie to, że nawet najprostsze wyliczenia wskazują na to, że o żadnym zysku nie może być mowy, a urealnione liczby wskazują na przewidywaną stratę w wysokości 11 mln zł. Taki wynik oznacza jednoznacznie upadek szpitala, który pociągnie za sobą konsekwencje dla całej gminy.

Powiedzmy to wprost: Szpital utracił płynność finansową. To fakt, który prezes Łyżwińska z nieznanych mi powodów usiłuje ukryć przed mieszkańcami. Warto wspomnieć, że prawdziwe audyty w szpitalu  wykonywali biegli rewidenci, którzy po pozytywnie zdanym egzaminie, zostali wpisani do rejestru Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Lista osób uprawnionych do przeprowadzania kontroli sprawozdań finansowych znajduje się także w domenie rządowej gov.pl. Czego zabrakło, aby sprawdzić czy firma, której zlecono analizę stanu szpitala jest na liście firm audytorskich? 

Te wszystkie działania to usilne dążenie do likwidacji szpitala. Realizuje się plan, który chciałam powstrzymać przez ostatnie 3 lata.

Przez lata zdążyłam się przyzwyczaić do zakulisowych gierek, które miały doprowadzić do oddania szpitala spółce prywatnej. Nie raz w Miastku słychać było opinie radnych, że prezesem szpitala może być każdy. Widzimy właśnie, jak sprawdza się ta teoria i jak w ciągu zaledwie kilku miesięcy doprowadziła do wielomilionowej zapaści szpitala. Dziwię się jednak, że niektórzy radni zamiast zatroszczyć się o przyszłość szpitala, próbują bawić się w politykę i wyciągając pojedyncze informacje z opracowania, które niektórzy zupełnie bezpodstawnie, nazywają audytem, próbują tworzyć nieprzystający do rzeczywistości obraz szpitala i poprzedniego zarządu.  

Dlaczego wcześniej nie podjęto żadnych działań, mimo moich wielokrotnych próśb, tłumacząc się tym, że szpital to wyłączne kompetencje burmistrza, a teraz chcą mnie rozliczać za odwołanie rady nadzorczej, która w temacie nadzoru nad szpitalem wywiesiła białą flagę?

Przypomnę jeszcze przewodniczącemu największego ugrupowania w radzie miasta, który jest jednocześnie przewodniczącym najważniejszej komisji, czyli komisji budżetowej, że osobiście informowałam go o wszystkich znanych mi nieprawidłowościach. Przypomnę o naszym spotkaniu, na którym wspierał mnie radny Tomasz Śmietana. Co pan zrobił z pozyskaną wtedy wiedzą na temat funkcjonowania szpitala? Jak pan może dzisiaj twierdzić, że jest pan zaskoczony odwołaniem rady nadzorczej? 

Reasumując, nowy zarząd szpitala:

- nagminnie narusza procedury i regulaminy w zakresie zamówień

- nieodpowiedzialne lub celowe szastanie pieniędzmi dramatycznie pogorszyło sytuację finansową szpitala

- w przeciągu 5 miesięcy szpital utracił płynność finansową

- istnieje poważna sytuacja niezrealizowania projektów z UE i groźba oddania już otrzymanych dotacji w kwocie ok. 5 mln zł

- prezes Łyżwińska manipuluje danymi w celu ukrycia prawdziwej sytuacji szpitala, nie dostarcza wymaganych dokumentów

- akredytacja szpitala to dzisiaj tak naprawdę mrzonka

- brak planowania to nieodpowiedzialne działanie zarządu

- koszty wynagrodzeń przekraczają przychody z NFZ, za co szpital kupi leki, zapłaci za prąd, wodę i całą resztę

- wygenerowanie straty za I kw. w kwocie 2 mln zł. Gdzie dodatkowe przychody za covid to ponad 2 mln zł? Nikomu się nawet nie śniło, a jednak

- brak reakcji na to wszystko doprowadzi do straty szpitala na koniec tego roku w kwocie ponad 10 mln zł.

W dalszym ciągu deklaruję wolę współpracy w celu ratowania szpitala z każdym, jest jeszcze czas aby zapobiec jego likwidacji. Ze wsparciem radnych czy bez wsparcia zatrzymam ten proces.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (48)

M.M.

20 5

Pani Komisarz, z PiSowskiego nadania, sprytnie, bardzo sprytnie. Taki ruch wyprzedzajcy przed audytem. Jestem pod dużym wrażeniem. Miastko takiego polityka, polityka (!) Jeszcze nie miało. Spokojnie pokona Pani tych wszystkich kandydatów w lipcowych wyborach. Uprzejmie proponuję Pani hasło wyborcze "wsi spokojna, Gmina Miastko+". W duchu partii to będzie. Możliwe, że będzie Pani ostatnim Burmistrzem Miastka, po Pani zostanie wybór sołtysa. Pojedzie sobie Pani do Słupska i powie w swoim stylu, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Że to radni, urzędnicy itp. Itd. podejmowali takie, a nie inne decyzje. Trzymam kciuki za Pani wybór na Burmistrza. Miastko powinno stać się bankrutem-na to zasługuje. Jeszcze proponuje hasło wyborcze kolejne "szkoła+ w każdej wsi". Pani nie tutejsza, więc może nie wie, że np. szkoła kiedyś była w Świeszynie. Proponuję utworzyć szkołę w każdej wsi. Będzie indywidualne nauczanie, nauczyciele będą zadowoleni-pensja taka sama jak przy 30-osobowej klasie, a roboty mniej. I cytując klasyka "damy radę"!! 12:14, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

16 3

Komisarz a nie pełniąca obowiązki burmistrz Miastka Renata Kiemp.
Ta to ma odlot. Konferencja prasowa 🤣🤣🤣🤣
Renata abyś nie skończyła jak Jagna z Chłopów.
Co ona wyprawia? Ma radnych gdzieś. Gdzie Łuczyk co koło niej latał i ją wylansował na komisarza?.
Co ma do powiedzenia referendum Miastko na jej poczynania?.
Zachowuje się jak burmistrz a to tylko komisarz po układzikach przywieziony w teczce na 3 miesiące.
Bizancjum kiempy po miesiącu rządów rozsypuje się. Lansik tu nic nie pomoże. 12:18, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MMMM

18 3

Pani komisarz czy pani uważa że w Miastku są sami idioci i można nimi manipulować?
Zaległości , które ma szpital łatwo udowodnić, kto je wygenerował. Na fakturach są daty płatności oraz terminy zobowiązań. Już w ubiegłym roku były zaległe opłaty do ZEC-u a przelewy następowały w marcu.
Ile było zobowiązań do ZUS-u za okres rządów kiempy , płatności za leki itd. opłaty teraz musiały w końcu byc uregulowana bo groziła blokada kont szpitala. Dalej wymieniać?.
Można żyć na kredyt ale przez krótki okres bo komornik i tak przyjdzie.
Była burmistrz Karaskiewicz nie raz mówiła że szpital ma powazne długi ale radni słuchali dukania i jąkania, łykali kłamstwa kiempy jak ciepłe żaby . To przecież kiempa chciała dać podwyżki a nie miała pieniędzy. Kiempa miała gdzieś radę nadzorczą, nie przedstawiała im sprawozdań bo były długi i problemy szpitala.
Nagrania z sesji i na stronie facebook gazeta miastecka miastko24, nasz szpital w miastku są dostępne
To dlatego z Hingst utworzyła grupe referendum Miastko aby umorzyć hingstowej dług wobec gminy i usunąć radę nadzorczą i karaśkiewicz.
Kiempa cofneła poczatek reformy oświatowej. Ile gmina teraz bedzie dokładać do oświaty 22 mln zł rocznie ( Bytów dokłada aż 4 mln zł i mówią że to i tak dużo)
Ile gmina musi teraz dołożyć do szpitala już wkrótce sie dowiemy .
Wreszcie wyjdzie na jaw ile wynosi dług szpitala , który tak ukrywała kiempa. ( obstawiam ok 20 mln zł)
Teraz macie to co chcieliście.
Ten hejt i nagonka przed referendum, że karaskiewicz zamyka, sprzedaje szpital zrealizuje KIEMPA i to w krótkim czasie. Przy jej pomysłach do wyborów burmistrza 3 lipca bedzie juz pozamiatane
KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI PANI KOMISARZ 12:47, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyborywybory

13 3

Do 3 lipca wojewoda przedstawi premierowi kandydata na likwidatora gminy przy takich rządach w Miastku.
Wybierać to będziecie mieli prawo sołtysa a nie burmistrza.
Wyszło szydło z worka jaki to był piękny i wspaniały szpital zarządzany przez kiempę. Radę nadzorczą kiempa już odwołała a teraz knuje plan jak się pozbyć Prezes Łyżwińskiej aby audyt zafałszować i winę za długi zwalić na inne osoby.
Renata nie ma sobie nic do zarzucenia. Pamiętamy jak kiempa chciała dawać podwyżki. Miała w nosie radę nadzorczą. Nie miała planu naprawczego i były długi. 12:50, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PołoznaPołozna

3 3

Taki wpis zamieściła na swoim profilu facebok pani poseł Barbara Nowacka po spotkaniu w miasteckim szpitalu.

Spotkanie w Miastku - z pracownicami i pracownikami lokalnego szpitala oraz radnymi.

Komisarz - nominantka PiS, dawniej prezes szpitala - rozgrywając własne interesy doprowadza do dużej niestabilność wokół szpitala. Długi, konflikty i personalne rozgrywki mogą doprowadzić do poważnych kłopotów tej jednostki.
A pracownice apelują o spokój i gwarancje sprawnego funkcjonowania tej placówki.
Na zaproszenie załogi dziś spotkałam się z tymi zdeterminowanymi do obrony szpitala osobami, jak to w szpitalach bywa, w większości z kobietami.
W sprawie nieprawidłowości zostały złożone zawiadomienia do prokuratury i do NIK.
Będę też interweniować u wojewody i ministra zdrowa, by zapewnili ciągłość i stabilność funkcjonowania szpitala w Miastku. 12:51, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WstydWstyd

3 0

Zapomniałaś dodać, że Nowacka siedziała koło Bożeny, która wcześniej zaliczała wszystkie imprezy w PIS 13:45, 19.05.2022


Koryto+Koryto+

16 2

Pani RK wygra wybory na Burmistrza Miastka w lipcu, może w II turze. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem - takiego polityka w Miastku chyba jeszcze nie było. Podkreślam polityka. Najpierw skutecznie przekonała do siebie lokalnych PiS-owcow jako przedstawicieli partii rządzącej (niestety) w Polsce, potem grupy mieszkańców i radnych (patrz np. Wizyty na szczepieniach, festynach w ubiegłym roku, stowarzyszenia przy szpitalu), potem skutecznie pozbyla się D.K. w referendum, pod sprytnym hasłem, że Danka chce likwidować szpital. Wczorajszy spektakl przed ogłoszeniem audytu, tak aby zrzucić odpowiedzialność za katastrofę w szpitalu na nową Prezes..Radni, którzy tracą większość i głosują jednogłośnie za tym co chce Pani Komisarz, mimo że kilka miesięcy temu mieli zupełnie inne zdanie.. Patrząc na działania Pani RK (choćby zatrzymanie reorganizacji oswiaty i szkoły dla 2-3 uczniów w klasie) mam wielką nadzieję, że te 1.5 roku wystarczy, aby doprowadzić Gminę Miastko do upadku. Sama ucieknie pod PiSowskim parasolem do Słupska i powie, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Tego właśnie życzę dla ludu miasteckiego, żebyście stali się częścią gmin Koczała, Trzebielino i Kępice, A sami sobie wybierali sołtysa. Trzymam gorąco kciuki za wybór Pani RK na stanowisko Burmistrza. Na to zaslugujecie drodzy mieszkańcy Miastka. 12:53, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jojojojo

1 1

Japa tam "jasnowidzu" 🤣 09:06, 20.05.2022


SzokSzok

16 3

Szok to mało to dramat co wyrabia Kiempa w naszej gminie powołana na komisarza przez PIS. Jakie to nieszczęście dla gminy że mamy takiego wojewodę . 13:12, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

11 4

Kobieto komisarzu jak zwołujesz konferencje prasową to naucz się płynnie czytać bez jąkania.
Obrażasz osoby, które to oglądają.
Nie mam zamiaru odnosić się do tej manipulacji, steku bzdur i kłamstw.
Raz mówi pani ,że nie zna jeszcze wyników audytu a za chwilę, że są długi i audyt jest nieważny bo osoby nie maja uprawnień do kontrolowania finansów szpitala.
OPANUJ SIĘ KOBIETO NIENAWIŚĆ I CHĘĆ ZEMSTY Z CIEBIE ZIONIE.
Mam nadzieję że wreszcie prokuratura zareaguje na doniesienia i przyjdą panowie z CBA i zaproponują pakiet Last minute,All Inclusive
13:13, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PracownikPracownik

8 3

Nie macie już się o co czepiać. Naprawdę myślicie ze te kłamstwa co obecna prezes ze swoimi zausznikami wyprawia .Brak pieniędzy nie opłacone zus itp. Czemu nikt nie zainteresuje się prawda.Sa zakładane fałszywe konta by mącić. Kilka sfrustrowanych osób z poł/gin miesza .czemu pani zblewska wydaje oświadczenia za wszystkich a nie zainteresuje się pracownikami administracji czy tam się dobrze dzieje . 13:39, 19.05.2022


PołożnaPołożna

4 2

Taki wpis zamieściła na swoim profilu facebok pani poseł Barbara Nowacka po spotkaniu w miasteckim szpitalu.

Spotkanie w Miastku - z pracownicami i pracownikami lokalnego szpitala oraz radnymi.

Komisarz - nominantka PiS, dawniej prezes szpitala - rozgrywając własne interesy doprowadza do dużej niestabilność wokół szpitala. Długi, konflikty i personalne rozgrywki mogą doprowadzić do poważnych kłopotów tej jednostki.
A pracownice apelują o spokój i gwarancje sprawnego funkcjonowania tej placówki.
Na zaproszenie załogi dziś spotkałam się z tymi zdeterminowanymi do obrony szpitala osobami, jak to w szpitalach bywa, w większości z kobietami.
W sprawie nieprawidłowości zostały złożone zawiadomienia do prokuratury i do NIK.
Będę też interweniować u wojewody i ministra zdrowa, by zapewnili ciągłość i stabilność funkcjonowania szpitala w Miastku. 13:17, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pełowska logikapełowska logika

4 7

Na oddziale położniczym macie tak niską liczbę urodzeń, że czołowa "Aborterka" przyjechała wam pogratulować sukcesu? 13:43, 19.05.2022


JacekJacek

11 4

Oj ruchy nerwowe u komisarz, chce wszystkich odwoływać, a przypominam jej wypowiedzi w prasie i radio, że jej zadaniem jest zapewnić funkcjonowanie Miastka i doprowadzić do wyborów. Obiecała, ze żadnych ruchów kadrowych nie będzie i co, i najpierw odwołała bez konsultacji z Radą Miejską radę nadzorczą szpitala ( zrobiła to w stylu Karaśkiewicz i nikt w Radzie Miejskiej nie protestował, radni Zajst i Śmietana nie okazywali wielkiego wzburzenia swoich organizmów taką samowolą, nikt nie rozdzierał szat). Oczywiście za dowód złego działania odwołanej rady nadzorczej wystarczyły słowa Komisarzowej bo przecież jak ona mówi to mówi a jak mówi to ma rację. Teraz wzięła się za prezes Łyżwińską i znowu za dowody służą wystąpienia jej zwolenników z referendum , którzy są pracownikami szpitala. Zresztą jak było słychać też mijają się z prawdą ( nie było wypłat a jednak były tylko 3 dni później). A teraz przejdziemy do meritum tych nerwowych ruchów: 1.Wczoraj w szpitalu był prokurator okręgowy z Bydgoszczy w towarzystwie policjantów i prowadził przesłuchania - du...a ze strachu się marszczy 2. Dzisiaj się okazało że będzie 5 kandydat a w jego komitecie są ludzie ze szpitala którzy dużo wiedzą - sytuacja robi się duszna. 3. Podobno w piątek mają być ogłoszone wyniki audytu w szpitalu i tu chyba już panika, więc trzeba wszystko zrobić żeby Miastczanie nie dowiedzieli się co tam jest napisane - i co, i w trybie pilnym zwołuje się "Specjalną konferencję" i ogłasza, że w ciągu 5 miesięcy ktoś zrobił wiele mln długu ( w co ludzie umiejący liczyć nie uwierzą) oczywiście żadnych wiarygodnych dokumentów na poparcie nie widzimy, musimy uwierzyć w prawdomówność komisarza oraz zapowiada się odwołanie przez radę nadzorczą prezes Łyżwińskiej. I znowu przypominają mi się działania z grudnia 2021 r. poprzedniej burmistrz, tylko że wówczas odwoływano tę która teraz robi to samo w taki sam, krytykowany wówczas przez siebie i grupę referendum sposób. No panowie radni, no referendum Miastko do boju przecież ta Pani robi to samo co jej poprzedniczka nie wstydźcie się trzeba zorganizować kolejne referendum. Teraz poważnie do Miastczan, ludzie czy jesteście ślepi, czy nie widzicie jak ta Pani mataczy i kłamie obiecując postawę neutralną w stosunku do szpitala a jednocześnie wymienia radę nadzorczą na swoich a teraz chce odwołać obecną Prezes. Czym jej działania różnią się od działań poprzedniczki, za co ją odwołaliście. Zacznijcie wyciągać wnioski, zwłaszcza młodzi bo jak na razie to dajecie się wodzić za nos jak dzieci. 13:26, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SylWiaSylWia

10 5

To straszne, że dla pieniędzy lub władzy można się tak upodlić. Pani, która wypowiada się w imieniu pracowników szpitala, jest z najbliższego kręgu miłośników pani komisarz. Na szczęście na wszystko są dowody. Przez wiele lat szpital był źle zarządzany i teraz zbiera żniwo. Pół roku temu Pani Karaśkiewicz o tym głośno mówiła, ale skutecznie ją uciszono. Najgorsze jest to, że wszyscy Ci, co doprowadzili do referendum będą mieli na swoich barkach upadłość szpitala. Ciekawe jak mogą patrzeć sobie w oczy stojąc przed lustrem. 13:29, 19.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PracownikPracownik

4 2

Jeśli masz na myśli że pracuje w administracji to tak jest z bliskiego otoczenia tak jak wszyscy jej pracownicy .Masz rację są na to dowody na mobbing na szperanie po pokojach .Na umowy które generują straty.Jesli już coś piszesz pisz wszystko a nie wypowiadaj się jak się nie znasz. 14:16, 19.05.2022


PracownikuPracowniku

5 2

kto kosmetyczce zabroni gadać na temat tego co uslyszała przy wyciskaniu pryszczy 14:30, 19.05.2022


ewelinaewelina

13 4

Kurcze, szybko się te długi zrobiły. Czy to przypadkiem nie ciągnie się jeszcze za Pani kadencji w szpitalu pani komisarz? 13:32, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Związki niezawodoweZwiązki niezawodowe

5 3

Co się stało z Bożeną Poniewierzą? Zmieniła barwy polityczne? Dziś szumnie składa oświadczenie przecie Kiempie jako przewodnicząca Związków Zawodowych NSZZ Solidarność.
W odróżnieniu od Kiempy pani Bożenka często po godzinach była widywana w towarzystwie PIS. Nie wspomnę już o rocznicach smoleńskich czy pracy dla córeczki.
Pani Bożeno w wieku przedemerytalnym warto mieć kręgosłup 13:37, 19.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PracownikPracownik

3 7

Pani Iwona ma prawo wypowiadać się za resztę niezrzeszonych pracowników czemu Pani Zblewska powinna zająć się praca a nie mąceniem niech wyjdzie ze swojego małego śwatka i spojrzy prawdzie w oczy jaka jest sytuacja w szpitalu nie ma na nic pieniędzy nie opłacone najważniejsze rachunki .zobaczymy co powie jak nie dostanie wypłaty. 13:49, 19.05.2022


Związki niezawodoweZwiązki niezawodowe

4 6

to żadna tajemnica, że ten kto jest w Związkach Zawodowych zazwyczaj myśli tylko o swoich pośladkach. Tu się nie walczy o położnictwo tylko utrzymanie na koszt podatników całego oddziału, na którym nie ma wiele pracy. Nikt by ich nie zwolnił ale na innych oddziałach trzeba już trochę popracować 14:08, 19.05.2022


ObserwatorObserwator

13 2

To szok, to zbyt pobłażliwe słowo co wyprawia Pani Komisarz. W ciągu 3 tygodni zrujnowala pracę całego sztabu wykwalifikowanych ludzi. Po równi pochyłej dąży do upadku Gminy Miastko. Za wszelką cenę chce oczyścić się ze żle zarządzanego szpitala . Mieszkańcy reprezentują Was Radni i co??? Radni układają się z komisarz aby wygrać kolejne wybory, W ogóle nie mają na względzie dobra mieszkańców tylko własne interesy. 16:01, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

D.W.D.W.

14 2

p.komisarz myśli że W Miastku nie ma ludzi myślących. Składając takie oswiadczenie potwierdza, że zostawiła szpital w dramatycznej sytuacji finansowej. Jak można uwierzyć że w ciągu 4 miesięcy jest możliwe doprowadzenie do upadku szpitala?? 16:11, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Johny WróżbaJohny Wróżba

13 4

i co Jawor, Zajst, Szadkowska i reszta z "towarzystwa wzajemnej adoracji..." Macie "wasz" szpital i "waszą" Klempę... Jawor zaraz wszystkim wmówi, że Prezes Łyżwińska w pół roku zadłużyła "Nasz" szpital - bo przecież jak Klempa była prezesem to wszystko było "Och" i "Ach"... 16:15, 19.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

obiektywnieobiektywnie

3 8

Zostaw Szadkowską i Jawora w spokoju. Wymagać można tylko od Kiempy i Zajsta, z racji wykonywanych stanowisk. 17:12, 19.05.2022


obiektywnie obiektywnie

0 0

obiektywnie ty tez lizesz row klempie jak jawor i szadkowska 10:42, 05.06.2022


podwyżki bez pokrycipodwyżki bez pokryci

2 7

Zapytajcie jakie podwyżki dała personelowi Łyżwińska bez zabezpieczenia kontraktem? Nawet Kiempa nie ma odwagi o tym mówić głośno. Bo kto teraz będzie miał odwagę obniżyć pensje? To wystarczyło, żeby pojawił się dług, który rośnie z każdym dniem. 17:10, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zdegustowana pracownZdegustowana pracown

5 7

Długo starałam się nie komentować i nie wdawać w dyskusję z ludźmi, którzy nie mają pojęcia jaka jest rzeczywista sytuacja szpitala, ale te oświadczenia związków zawodowych i kłamliwe komentarze niektórych przelały czarę goryczy. Wszyscy tylko mówią o Pani Kiempie, a dlaczego nikt nie chce uwierzyć w to co dzieje się za czasów Pani Łyżwinskiej? Mobbing, zastraszanie, brak nadzoru nad pracą działów, przeszukiwanie biurek, szafek i komputerów po godzinach pracy pracowników to dzisiaj codzienność. Może ktoś powie jak można normalnie pracować w takiej atmosferze? Podwyżki na diametralnie wysokim poziomie i co za tym idzie wzrost kosztów ponad miesięczny kontrakt nfz bez kalkulowania czy będzie szpital na nie stać. Najwyższa pora zainteresować się bieżącą sytuacją szpitala póki jeszcze nie jest za późno, bo już są braki w płatnościach. Mieszkańcy Miastka i Gminy Miastko oraz radni obudźcie się póki mamy jeszcze szpital. 17:28, 19.05.2022


Nie kłamstwomNie kłamstwom

16 4

No i wychodzi na to że pani burmistrz Danuta miała rację że pojechała z taką prezes ona jedyna kiempy rozszyfrowała co to za menadżer .Pozdrowienia dla całej rady. 17:11, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JerzyJerzy

13 2

Halo, państwo Radni obudzcie się Kiempa dąży do zdobycia władzy absolutnej. Już Was Wy...ła. Ma większość w radzie i tyle z waszego rządzenia 😭 17:13, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ohh Ohh

10 2

Związek Miast Polskich ujawnił niedawno symulację podziału szpitali na kategorie (od A do D) przygotowaną przez resort zdrowia pod kątem kondycji finansowej, bazującą na danych za 2020 r. W województwie pomorskim za 2020 r. najsłabiej pod względem finansowym wypadły szpitale w Miastku i Pucku. I te długi się ciągną, a prezesem szpitala wówczas była komisarz - celebrytka, która wiedząc co się święci już w 2019 roku chciała czmychnąć do Lęborka ale tam używają rozumu i jej nie przyjęli. 21:01, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Ktoś Ktoś

11 2

Pani Kiempa obejmujac stanowisko prezesa szpitala na samym początku swojej pracy zaczęła zwalniać ludzi,zabrała paczki na święta dla dzieci, pracownicy mieli potrącenie na składki socjalne (socjalne nie było wypłacane, gdzie powinno być.) Ludzie ślepo wierzą w to co jest przez nią mówione a do końca nikt prawdy nie zna. Czekamy na wybory, jak Pani Renata zostanie burmistrzowa to zapewne możemy się pożegnać z porodówka bo do tego już chciała dawno doprowadzić . Długi które teraz są nie powstały w 6 miesięcy!! Ludzie obudzcie się... 22:33, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

emerytemeryt

3 4

To co piszesz kupy się nie trzyma. Jeśli szukała oszczędności, żeby utrzymać szpital - to gdzie te długi? Co do porodówki - też poświęciłbym jeden oddział dla utrzymania całego szpitala. Zwłaszcza, że niektóre pracownice tego oddziału nie stać było na solidarność z wiejskimi szkołami typu Piaszczyna, Kamnica itp. W tym przypadku niektóre panie typu Bożenka popierały likwidację. A ja lubię równowagę typu jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Dlatego nie solidaryzuję się z położnymi, które myślą tylko o swoim etacie, a że inni za to płacą (ok. 3 milionów) to je nie interesuje. 01:30, 20.05.2022


ObywatelObywatel

3 0

Panie Węsierski gdzie relacja z komisji wspólnej którą Pan zapowiadał?? Co Kiempa załatwiła? Tajność komisji?? 10:01, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PprPpr

3 0

Węsier gdzie relacją na żywo z obrad komisji?
Ile węgierski przytulił srebrników za milczenie? 10:04, 20.05.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

1 2

W Internecie jakbyś nie widział. A teraz przeproś za srebrniki 13:27, 20.05.2022


JjjJjj

3 0

To było pytanie a nie stwierdzenie.
Takie same jak przed referendum tytuł w stylu Czy Karaśkiewicz sprzeda szpital?
Pozdrawiam mistrza manipulacji 14:00, 20.05.2022


mieszkankamieszkanka

2 3

Za pytania z tezą też się przeprasza. W sądzie używanie tak sformułowanych pytań jest zabronione. 15:59, 20.05.2022


Komisja zdrowiaKomisja zdrowia

2 3

Małe sprostowanie: na Komisji Zdrowia nie było Związków Zawodowych. Był Związek położnych... które dla ratowania swoich stołków chcą położyć szpital :-(
Pani Bożeno P. - masz ochronkę, bo jesteś w Związku Zawodowym, masz wiek przedemerytalny. Nie wstyd Tobie myśleć tylko o garstce ludzi kosztem całego zespołu szpitalnego. Laurka dla Łyżwińskiej brzmi jak niezły odlot. Konsultowała pani to z innymi pracownikami, którzy nie podzielają fascynacji nową prezes? A może to nie fascynacja - tylko wyrachowana kalkulacja, żeby przez kilka miesięcy utrzymać połoznictwo, którego statystyki urodzeń nie wybronią !!! 12:50, 20.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Jacek KowalskiJacek Kowalski

1 0

Ja słyszałem Związek Solidarność. 17:52, 20.05.2022


Gość Gość

3 0

Pani P. Już jest na emeryturze i nie powinna się w ogóle wypowiadać. Nie skonsultowała tego z innymi No może z położnymi które niestety nauczyly się tylko narzekać zamiast pracować. Tak jak to pismo które napisaly wiazki zawodowe wypowiadające się za wszystkich , masakra powinny się wstydzić. 17:48, 22.05.2022


GośćGość

5 0

Obejrzałam całość obrad komisji i ...... powiem, że to szok.... Miastko to stan umysłu w innym wymiarze....
Kółko wzajemnej adoracji REFERENDUM MIASTKO jak zwykle zwarte i gotowe...
Rodzina Hingst w komplecie, czy to dług wdzięczności...
Czy radni zapomnieli już o O,5 mln zł ze szkoły w Kamnicy...
Panie Czomko (ludzie wiedzą z kim Pan się układa) tu nie Ukraina i Majdanu w Miastku nie będzie...
Pan Śmietana się obraził, zabrał wiaderko, foremki, łopatkę i wyszedł...
,,Proszę mnie wykreślić ,, Mam nadzieję, że złoży mandat radnego, bo ta zabawa w piaskownicy przerosła dziecko...
Myślę, że tego obrotu sprawy nawet PiS się nie spodziewał, gdy patrzę na panią komisarz i to co się wokół niej dzieje ( to PiS ją powołał)...
Panowie radni, panie przewodniczący zacytuję klasyka QUO VADIS (dokąd idziecie, dokąd zmierzacie)...
Pani Kiempa ja nie chcę takiego burmistrza. Pani osoba mnie przeraża. Niech pani zrezygnuje z funkcji komisarza i nie kandyduje o fotel burmistrza. Ze sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść...
18:57, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DorotaDorota

1 1

Gościu, bardzo dobry wpis, tylko zapomniałeś, że była burmistrz miała na względzie dobro mieszkańców a ta rada miejska tylko jej w tym przeszkadzała. 19:30, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dr Jawor Dr Jawor

3 0

Klempa i to całe jej "referendum Miastko" to wierzą w mantrę klasyka Tomasza Lisa, który w nieoficjalnej wypowiedzi, ale którą na jego nieszczęście nagrały kamery powiedział: "Ludzie nie są tak *%#)!& jak się wszystkim wydaje... są jeszcze głupsi...". Wypisz, wymaluj nasze Miastko... Klempa, Zajst i reszta "wizjonerów" co wizję mają tylko gdy są w totalnej opozycji, bo jak przychodzi co do czego to liczą tylko czy "Kaśka" na koncie się zgadza. Taki Jawor... Wszystko wie najlepiej, wszystkich obraża i poucza, weź wystartuj, wygraj i pokaż jak to się robi... Ale po co? Gadanie nic nie kosztuje, no chyba że Klempa z Zajstem mu za to płacą? Jak Tusek - Palikotowi... Czy innym trolom z soku buraka. 21:34, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

teditedi

4 0

Wszpitalu sa krety w biurowcu jeden juz wystapił na konferencji z Kiempą ,zenada drugi jest na celowniku tak dac się omotac nie mają wstydu 14:53, 21.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TedTed

2 0

Tedi a może sie ujawnisz ,który to z nowej ekipy pisze ,sam nie masz wstydu ,okradacie nasz szpital jak możecie spojrzeć w lustro ale pamiętaj karma wraca mam nadzieję że kiedyś spojrzysz w to lustro i powiesz sobie jaka ze mnie ś....a. wracajcie do siebie nam dajcie spokojnie żyć. 17:44, 22.05.2022


SąsiadSąsiad

0 0

Mieszkańcy miastka wy oddajcie ten szpital bo zaraz będziecie gminą wiejską. 😂😂😂😂👍 09:51, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

2 0

pani komisarz zdziwona? Przeciez to ona doprowadzila do tego stanu szpital,teraz zgrywa *%#)!& a wraz znia stado jej kibicujacych baranow 14:28, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%