Zamknij
REKLAMA

Krzysiek walczy o życie! Miastecka szkoła zaprasza na charytatywny koncert

17.19, 17.11.2022 D.W. Aktualizacja: 17.21, 17.11.2022
Skomentuj fot. pomagam.pl/krzysztof-wilkiewicz
REKLAMA

18-letni Krzysztof Wilkiewicz z Miastka zmaga się z niskozróżnicowanym nowotworem żołądka, który obejmuje ścianę dwunastnicy oraz głowę trzustki. Młody miastczanin z chorobą zmaga się już od kilku miesięcy. Regularne dojazdy na chemioterapię i dodatkowe leki to ogromne obciążenie dla budżetu rodziców nastolatka. Właśnie dlatego w sieci trwa zbiórka na wsparcie leczenia Krzyśka. W akcję włączył się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, którego nastolatek jest uczniem. W najbliższy piątek - 18 listopada - odbędzie się także charytatywny koncert. 

- W kwietniu 2022 r. zacząłem tracić na wadze. W pierwszej chwili czułem radość, bo od dłuższego czasu starałem się to zrobić, lecz nie udawało mi się. W kolejnych miesiącach waga nie przestawała spadać. W sierpniu trafiłem do szpitala. W pierwszej diagnozie usłyszałem wrzody żołądka, miałem wtedy zrobioną gastroskopie i wszelakie inne badania, które miały odpowiedzieć na pytanie: ,,Dlaczego tak znacznie schudłem?”. Lekarze nie chcieli mi nic powiedzieć, ponieważ nie jestem pełnoletni. Gdy mama weszła do gabinetu usłyszałem słowa ,,Krzysiek ma najprawdopodobniej nowotwór” - relacjonuje Krzysiek.

W pomoc nastolatkowi włączył się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, który na swoim profilu prowadzi charytatywne aukcje, mające na celu wsparcie rodziny chłopaka w chorobie. W akcję włączyli się koledzy i koleżanki Krzyśka, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Teraz organizowany jest także charytatywny koncert.

- Zapraszamy na koncert charytatywny "Gramy dla Krzyśka". Koncert odbędzie się 18 listopada o godz. 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Krzyśka -informują organizatorzy.

W sieci nadal trwa także elektroniczna zbiórka. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć Krzyśka w walce z chorobą mogą wpłacić symboliczną złotówkę na zbiórkę internetową TUTAJ

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%