Zamknij

Doktor Mirosław Czapiewski został szefem Rady Nadzorczej Szpitala. Wcześniej m.in. członek rady nadzorczej Energa S.A.

Mateusz WęsierskiMateusz Węsierski 09:02, 01.02.2023 .
Skomentuj Doktor Mirosław Czapiewski został szefem rady nadzorczej miasteckiego szpitala Doktor Mirosław Czapiewski został szefem rady nadzorczej miasteckiego szpitala

Dr Mirosław Czapiewski został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Szpitala Miejskiego w Miastku. To ekonomista i naukowiec z Gdańska. Taka jest decyzja burmistrza Witolda Zajsta. 

- To osoba wykwalifikowana, merytoryczna, z dużym doświadczeniem. Tak, jak od początku mówiłem, kadry, kadry i jeszcze raz kadry. Angażujemy do pracy osoby odpowiedzialne i merytoryczne. Myślę, że takie osoby są nam potrzebne do zarządzania - mówi burmistrz Witold Zajst. 

Portal

miastko24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Mirosław Czapiewski ma 60 lat. Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Jego kariera zawodowa jest bardzo bogata, szczególnie na szczeblu zarządzania, w tym zarządzania służbą zdrowia. Był m.in. wicedyrektorem Bałtyckich Zespołów Doradczych, prodziekanem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, członkiem zarządu Rafinerii Gdańskiej, wiceprezydentem Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, członkiem Komisji ds. Infrastruktury Gospodarczej Krajowej Izby Gospodarczej, członkiem Rady Społecznej Szpitala Miejskiego w Gdyni, członkiem Rady Nadzorczej Royal Investment, członkiem Rady Nadzorczej Royal Market, wiceprezesem Rady Nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego, sekretarzem Rady Nadzorczej Swissmed Centrum Zdrowia, członkiem Pomorskiego Komitetu Sterującego dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, członkiem zarządu Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w Gdańsku, mediatorem przy ministrze pracy i polityki społecznej, wiceprezesem Pomorskiego Związku Pracodawców w Gdańsku, dziekanem wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Lęborku, przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki EOŚ Oświetlenie Uliczne i Drogowe, członkiem Stałej Konferencji Współpracy Przedstawicieli Społeczno-Gospodarczych przy wojewodzie, przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rady nadzorczej spółki Energa Operator, doradcą zarządu spółki Energa, a także dyrektorem na różnych szczeblach w spółce Energa w Gdańsku. Do 2019 roku był kanclerzem Uniwersytetu Gdańskiego, a od 2020 roku jest pełnomocnikiem rektora ds. infrastruktury morskiej Uniwersytetu Gdańskiego i dyrektorem Centrum Infrastruktury Morskiej. Do 2022 roku był wiceprezesem Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i przewodniczącym Zespołu ds. Gospodarczych Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Od 2022 roku jest członkiem Komisji ds. Bezpieczeństwa Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Pracuje obecnie jako adiunkt w Zakładzie Strategii Zarządzania Instytutu Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i jest samodzielnym specjalistą ds. przedsięwzięć innowacyjnych Uniwersytetu Gdańskiego, pracując jako pełnomocnik kanclerza. 

Czapiewski ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Pradze oraz Uniwersytet Erasmus w Rotterdamie, w Holandii, a także Uniwersytet w Poznaniu.

Jest autorem i współautorem 39 książek i rozdziałów w książkach, 16 artykułów naukowych oraz około 45 opracowań naukowo-badawczych. 

Pracował jako doradca przedsiębiorstw w zakresie realizacji procesów prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych, m.in. w Porcie Gdynia Holding S.A., w Rafinerii Gdańskiej S.A., w Morskim Parku Handlowym w Gdańsku, w Herbapolu i w spółce Energa S.A. 

Jest laureatem nagrody Gdańskiego Towarzystwa Naukowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz nagrody pierwszego stopnia Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Zdobył też pierwszą nagrodę w kategorii opiekuna roku, nadawaną przez Uniwersytet Gdański, medal Komisji Edukacji Narodowej, liczne nagrody rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Medal "Za Zasługi dla Policji". 

Czapiewski został wytypowany na wolne miejsce, dotychczas zajmowane przez Tomasza Bojara-Fijałkowskiego, który w grudniu został prezesem szpitala. Reszta składu rady nadzorczej pozostała bez zmian. Nadal zasiadają w niej Janusz Boniecki i Krzysztof Biernat. Ten ostatni jest również byłym pracownikiem spółki Energa. 

WYWIAD z nowym szefem rady nadzorczej w Gazecie Miasteckiej od 23.02.

[ZT]8792[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(18)

byle więcejbyle więcej

17 1

tylko kolejne stołki sobie rozdają, doją ile się da, bo i tak wszyscy wiedzą, że upadek jest nieuchronny 15:30, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Ania prezes fundacjiAnia prezes fundacji

12 1

Panie burmistrzu ma Pan rację kadry i jeszcze raz kadry tylko dlaczego na stołku burmistrza nie ma merytorycznej i kompetentnej osoby . Prezes szpitala też do mnie nie przemawia . 16:04, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gosciugosciu

6 0

Jakie oddziały musi mieć szpital?
Jakie są to oddziały i jakie przepisy regulują to zagadnienie? W teorii organizacji stacjonarnej opieki zdrowotnej (szpitale) faktycznie funkcjonuje pojęcie czterech podstawowych specjalności. Obejmuje ono oddziały: internistyczny, pediatryczny, chirurgiczny oraz ginekologiczno-położniczy (ewentualnie neonatologiczny).
Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/szpitale-powiatowe-beda-przeksztalcane-w-osrodki-opieki-dlugoterminowej-jest-gotowy-plan-1158039

Szpitale powiatowe będą przekształcane w ośrodki opieki długoterminowej. Jest gotowy plan
Projekt zakładający przekształcenie części łóżek w szpitalach powiatowych w miejsca opieki długoterminowej i geriatrycznej trafił do wykazu prac legislacyjnych rządu.
Potencjał szpitali powiatowych
Wyniki analizy przedstawione są w formie raportu pn.: „Kompleksowy przegląd możliwości tworzenia w szpitalach powiatowych ośrodków opieki długoterminowej oraz oddziałów geriatrycznych w Polsce”. Materiał przygotowany w ramach tzw. kamienia milowego D1L przyjęty zostanie w formie aktu prawnego, jako załącznik do uchwały, wypełniając tym samym tzw. kamień milowy D2L.
Na podstawie analizy niewykorzystanego potencjału w szpitalach powiatowych resort zdrowia oszacował, że geriatrię i opiekę długoterminową mogłoby “zasilić” 16 712 łóżek, czyli aż 26,93 proc. wszystkich łóżek w szpitalach powiatowych. Zdecydowaną większość - 14 900 łóżek zidentyfikowano w ramach niewykorzystanego potencjału szpitali.
Zmiany wymuszone demografią
Za koniecznością opracowania przeglądu i wdrażaniem działań mających na celu rozwój systemu ochrony zdrowia przemawiają wskaźniki demograficzne. W Polsce można zaobserwować dwa główne trendy:

spadek liczby ludności wywołany spadkiem urodzeń,
wzrost długości życia (starzenia się społeczeństwa) przy jednoczesnym spadku liczby lat przeżytych w zdrowiu.
Postępujące starzenie się populacji stanowi wyzwanie demograficzne związane przede wszystkim z rozwojem opieki geriatrycznej i opieki długoterminowej. Ten niekorzystny trend z punktu widzenia systemu ochrony zdrowia wpływa na dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej oraz powoduje znaczne jej obciążenie.

W kontekście wyzwań w obszarze ochrony zdrowia w KPO kluczowe znaczenie będą miały działania podejmowane w celu przeprojektowania systemu opieki zdrowotnej poprzez kompleksową reformę systemu ochrony zdrowia. Ta zakłada wzmocnienie systemu ochrony zdrowia oraz zapewnienie szeroko dostępnej, efektywnej i wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Wsparciem z KPO dla wdrożenia reformy będzie m.in. skierowanie dodatkowych środków na rozwój nowoczesnej infrastruktury szpitalnej, w szczególności poprzez wsparcie inwestycji infrastrukturalnych mających na celu utworzenie lub przekształcanie oddziałów szpitalnych w miejsca opieki długoterminowej lub oddziały geriatryczne.

smutne ale prawdziwe
myslę że to tez będzie w planie naprawczym

16:21, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nareszcie Nareszcie

9 0

Najbardziej podoba mi się ten srebrny krzyż i brązowy medal za zasługi dla policji,to teraz będzie na pewno wszystko zgodnie z prawem? 16:30, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldiWaldi

10 0

Brakuje najciekawszej informacji : ile będzie zarabiał? Bo w końcu to mieszkańcy zrzucą się na jego pensje 17:16, 01.02.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OlaOla

0 5

Ile ty odprowadzasz podatku?
Praca na najniższej płacy i to bezrobocie.... popisałeś się. Ty nawet nie umiesz obliczyć należnego podatku od wynagrodzenia. 19:44, 01.02.2023


odp. Oliodp. Oli

4 1

W czasie wyborów kandydatowi nie przeszkadza brak wiedzy ekonomicznej u wyborców, a po wyborach stawia na oświeconą inteligencję. Zapamiętamy. 21:13, 01.02.2023


WaldiWaldi

4 0

Nie wiem ile, zarabiam 8-10 tys. na rękę zależy od miesiąca i ruchu w handlu. Oblicz sobie 01:03, 02.02.2023


12341234

9 0

Jest taki "dobry", że nigdzie jakoś dłużej nie zagrzał miejsca. Zna się na wszystkim... 17:19, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marzenia MarzenkiMarzenia Marzenki

4 1

Wolałabym wójta z naukowymi tytułami. 18:29, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MIASTKOMIASTKO

15 1

Swój człowiek z Miastka - najważniejszy punkt programu wyborczego kandydata Gałkowskiego ;-) Czy ktoś to jeszcze pamięta? Mamy panią z Ustki, pana z Kościerzyny, trójmiejskich panów. 18:47, 01.02.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JanJan

1 7

Ty dalej stój pod tą budką z piwem, bo tylko to ci wychodzi najlepiej i nie zabieraj głosu. 19:48, 01.02.2023


MIASTKOMIASTKO

3 1

Budka z piwem też była w programie wyborczym? Nie wiem gdzie ty żyjesz, ale w Miastku szybciej znajdziesz budkę wc koło urzędu, niż taką z dobrym piwem. Chociaż jakby pamięć odświeżyć, to burmistrz w kampanii wyborczej kręcił filmiki w pizzeri obiecując rozwój gospodarczy gminy. Masz już cynk kiedy otwarcie nowego lokalu gastronomicznego? 21:06, 01.02.2023


Ale jaja:-)Ale jaja:-)

6 1

Burmistrz chce skończyć studia:-) Może się uda:-) albo nie:-) 21:16, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kariera Nikodema DyzKariera Nikodema Dyz

8 1

Nieźle doktorka poganiali, że w tak szybko się znowu posadowił, bo aż się czytać o tych jego zasługach nie chce. Pytanie kto? za nim stoi, że jak go wyrzucali to zaraz mu coś tam znaleźli. Ot mistrz i fachowiec ma pewnie wuja generała:-) CK DEZERTERZY:-) Oberlejtnant fon Nogaj:-) 21:23, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Behemot Behemot

5 5

Leczenie to misja, która w naszym państwie kłóci się z ekonomią. Burmiszcz to wie, ale woli zatrudnić kogoś NIE STĄD, żeby ten bez sentymentów pozbył się balastu. Bo nic więcej z siebie dać nie może. Najlepiej dla budżetu, żeby chorzy szybko się przekręcili. Koniecznie przed emeryturą, bo nasze składki na NFZ i emerytalne przytulają partyjne rekiny i ich pociotki. Dlatego likwiduje się małe lokalne szpitale a zostawia kombinaty, do których trudno się dostać. To się bardziej opłaca.
Kiempa miała misję rozwijania szpitala dla Miastka i wiedzę, dzięki której to było możliwe, ale wybraliście sobie znawców od oszczędzania.
Ekonomista w gminie, w której patrząc ekonomicznie nic się nie opłaca może jedynie zgasić światło. Zwłaszcza taki przed emeryturą, któremu już niewiele się chce.

22:26, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z zawodu Z zawodu

5 0

jest dyrektorem
22:58, 01.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Społecznik Społecznik

0 0

cóż za imponujące doświadczenie ????? 15:20, 06.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%