Zamknij

Lipniczanka podbiera Startowi zawodników

13:42, 05.08.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Są już pierwsze efekty awansu Lipniczanki Lipnica do czwartej ligi. Ze Startu Miastko zamierza odejść dwóch dobrych zawodników. To Sławomir Pufelski i Rafał Żukowski. To jednak nie wszystko!

- Artur Świąder nie wznowił treningów, ale nie dziwię się, bo mieszka w Koszalinie i ciężko pogodzić mu granie i pracę. Ponadto bramkarz Robert Ostrowski był w tym tygodniu na testach w niemieckim zespole z niższych lig. Przeszedł je pomyślnie i prawdopodobnie tam zostanie - mówi Krzysztof Bryndal, trener Startu Miastko.

Odejdzie jeszcze dwóch młodzieżowców, którzy wybierają się na studia. To Oliwier Lewandowski i Oskar Wiśniewski. To mocne osłabienie dla Startu Miastko, bo zabraknie pięciu podstawowych zawodników z pierwszej jedenastki.

- Na pewno trudno będzie ich zastąpić, ale niestety jesteśmy w takim położeniu, że wszyscy stąd uciekają. Staramy się to sklecić i zastąpić odchodzących naszymi młodymi zawodnikami z juniorów młodszych - komentuje trener Startu.

[ZT]4664[/ZT]

Wielu nowych zawodników jest też testowanych, w tym grupa, która zgłosiła się z Hubertusa Biały Bór. Pisaliśmy o tym tydzień temu informując, że Hubertus Biały Bór w tym sezonie zlikwidował drużynę seniorów. Trener Startu Krzysztof Bryndal podkreśla, że nie podejmował żadnych działań, aby przejmować zawodników z Białego Boru. To ich indywidualna decyzja.

Sporą ciekawostką jest przejście Roberta Ostrowskiego do niemieckiej drużyny. Po testach zachodni sąsiedzi zdecydowali, że przyjmą go do zespołu.
Według Krzysztofa Bryndala dużym problemem w Miastku jest to, że teraz już po zakończeniu szkoły podstawowej wielu dobrych uczniów i sportowców ucieka do szkół średnich poza Miastkiem, w Koszalinie, Słupsku czy w Szczecinku. Kiedyś po podstawówce czy po gimnazjum zostawali i jeszcze przez kilka lat mogli grać dla Startu. Teraz jest inaczej.

O przygotowaniach Startu do nowego sezonu przeczytasz w Gazecie Miasteckiej 6.08.

[POGODA]1565005279803[/POGODA]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

goscgosc

1 0

....ale niestety jesteśmy w takim położeniu, że wszyscy stąd uciekają.
Ale odkrył Amerykę hahahaha
Z tej wiochy wszyscy uciekają. Kto chce pracować za 2 tys na ręke bez perspektyw na lepszą przyszłość 19:32, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz