Zamknij
REKLAMA

Dominik Poulos wicemistrzem Polski

08:31, 24.08.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Domnik Poulos, Zawodnik Klubu Żeglarskiego ProSport z Bobięcina zdobył srebrny medal w oficjalnych Mistrzostwach Polski w klasie Hobie Cat 14. Oprócz Dominika klub reprezentowali jeszcze m.in. Waldemar Boczkowski i Viktoria Świtka, którzy uplasowali się na piętnastym miejscu w klasie Hobie Cat 16.

- Bardzo cieszy nas srebrny medal, jesteśmy dumni z Dominika, bo wiemy, jak ciężko pracował na ten sukces. W klubie jest wiele utalentowanych młodych osób i liczymy na to, że to osiągniecie to dopiero początek - mówi Damian Wiercioch trener Klubu Prosper.

Trwające pięć dni zmagania na akwenie morskim w Ustce zgromadziły w sumie ponad 200 zawodników, miłośników żeglarstwa z  całej Polski oraz Europy. Regaty zostały objęte patronatem przez Polski Związek Żeglarski.14-letni słupszczanin - Dominik Poulos nie tylko zdobył srebrny medal w oficjalnych Mistrzostwach Polski, ale także zajął 3. miejsce w kwalifikacji międzynarodowej. 

Klub sportowy ProSport już od kilku lat skupia się na propagowaniu żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży w naszej Gminie. Od początku swojej działalności zorganizował wiele szkoleń weekendowych oraz wakacyjnych, z których skorzystała nasza miastecka młodzież. Współpracuje z miasteckimi szkołami oraz UKS Junior Miastko.

Inicjatywa klubu pozwoliła gminie Miastko wspólnie z Gminą Ustka przystąpić do projektu Pomorskie Żagle Wiedzy, który będzie realizowany w naszych miasteckich szkołach, a polegał on będzie na przybliżeniu tajników żeglarstwa naszym uczniom.

- Cieszy nas fakt, że w Gminie Miastko zaczęto wykorzystywać walory naszego jeziora do uprawiania żeglarstwa. Po kilku latach widać efekty dobrej współpracy Klubu ze szkołami i ze środowiskiem lokalnym na rzecz naszych dzieci. Efekt tej pracy to m.in. medal Mistrzostw Polski w żeglarstwie. Mamy nadzieję na dalszy dobry rozwój żeglarstwa w Gminie Miastko - mówi Paweł Biernacki dyrektor jednej z miasteckich szkół.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%