Zamknij

23:58, 16.02.2020

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. W minioną środę rodzice i nauczyciele związani ze szkołami w Piaszczynie, Słosinku i Kamnicy protestowali przed miasteckim ratuszem, a następnie weszli do środka. Burmistrz Danuty Karaśkiewicz nie było. Do rozmów wyszły wiceburmistrz Longina Jankowska i naczelnik wydziału oświaty Halina Gierszewska. Później przypadkowo pojawił się radny Samorządności Mieczysław Czarnecki. Nie udało się im przekonać ludzi, że okrojenie szkół w Słosinku i w Piaszczynie do klas 1-3 to dobry pomysł. Nie udowodnili również, że podobna decyzja w przypadku Kamnicy jest dobra. Dzień później radni nadal debatowali, co relacjonujemy na str. 6. 

Protest odbył się pod okiem licznie przybyłych dziennikarzy. Rodzice mieli przygotowane transparenty atakujące burmistrz Danutę Karaśkiewicz i Samorządność dowodzoną przez Tomasza Borowskiego. Ten ostatni nie pojawił się na konfrontacji z niezadowolonymi, a burmistrz Karaśkiewicz akurat była na zwolnieniu chorobowym. Jednocześnie trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania burmistrz Karaśkiewicz. To inicjatywa mieszkanki Słosinka Klaudii Napieraj.

Więcej nowych faktów, w tym wywiad z radną Samorządności Mirosławą Szopa, w Gazecie Miasteckiej 18.02.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (1)

LunaLuna

0 0

No popatrzcie jak się rozzuchwaliły wiejskie gwiazdy oświatowe. Fajnie się siedzi na posadkach oświatowych za niezłe pieniądze? Tu nie chodzi o dzieci, a właściwie chodzi, bo wykorzystuje się je i ich rodziców do własnych korzyści. Najgorsze jest to, ze te gwiazdunie z bardzo niskich pobudek to robią...dla kasy i wygody.
Żaden burmistrz cudu nie zrobi, bo poprzednie ekipy (jak i obecny rząd to czyni) roztrwoniły pieniądze. Nikt w Miastku nie inwestuje, tylko budżetówki się rozwijają i żyją nieźle z naszych ciężko uciułanych podatków. Ludzie pomyślcie, zanim będziecie zrzucając kolejnych włodarzy. Do roboty lepiej sie wziąć. 07:29, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz