Zamknij
REKLAMA
23:38, 01.06.2021

Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku zapewnili uczniom szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Bawili się wszyscy, od klas zerowych do ósmych. 

- Wszystko zaczęło się od rajdu terenowego dla klas 4-8. Natomiast klasy 1-3 brały udział w podchodach na terenie szkoły i boiska - mówi dyrektor Paweł Biernacki. - Głównym organizatorem była nauczycielka Irena Kiedrowska, która jest pasjonatem przyrody i tego rodzaju rajdów pieszych i rowerowych. Wytyczyła trasę i przygotowała mapki. Myślę, że podchody trekkingowe z Trójką to będzie cykliczne przedsięwzięcie, aby zaszczepiać wśród dzieciaczków turystykę pieszą i rowerową. 

Zerówki miały gry i zabawy na terenie szkoły. Wśród uczniów klas 1-3 każda klasa otrzymała do rozwiązania krzyżówkę. 

- Musieliśmy wymyślić nazwy dla swoich drużyn. Było 14 stacji z zadaniami. Na każdej było do wykonania zadanie, np. zrób 10 przysiadów, ułóż z patyczków trzyliterowy wyraz, zbierz 5 szyszek, wypisz 5 nazw drzew, biegnij slalomem, rozwiąż rebus, zaśpiewaj sportową przyśpiewkę itp. oraz obrazek, który przedstawiał hasło do wpisania w krzyżówkę np. kulturysta, rakietka, olimpiada. Ostatnim zadaniem było odnalezienie skarbu, który znajdował się w sali gimnastycznej, a były to cukierki - opowiada Małgorzata Kuna, wicedyrektor SP3.

Starsze klasy ruszyły w teren. Przemierzyli kilka kilometrów leśnymi szlakami. Po drodze pokonywali przeszkody i wykonywali zaplanowane zadania. Po pokonaniu trasy nastąpiło podliczenie punktów i wręczenie pucharów dla najlepszych w podchodach trekkingowych.

Po wysiłku przyszedł czas na posiłek. Była to pizza. W Dzień Dziecka ten przysmak był wyjątkowo potraktowany jako zdrowa żywność. Prawdziwą włoską pizzę zasponsorowała bytowska pizzeria z ulicy Przemysłowej - Napoli Pizza. 

- Rada rodziców przeznaczyła też pieniądze na słodkie zdrowe czekolady. Każde dziecko dostało taki upominek - podsumowuje dyrektor Biernacki.

Taka organizacja Dnia Dziecka to tym większa atrakcja, jeśli weźmie się pod uwagę trudny czas koronawirusa.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA