Nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku zapewnili uczniom szereg atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Bawili się wszyscy, od klas zerowych do ósmych.
- Wszystko zaczęło się od rajdu terenowego dla klas 4-8. Natomiast klasy 1-3 brały udział w podchodach na terenie szkoły i boiska - mówi dyrektor Paweł Biernacki. - Głównym organizatorem była nauczycielka Irena Kiedrowska, która jest pasjonatem przyrody i tego rodzaju rajdów pieszych i rowerowych. Wytyczyła trasę i przygotowała mapki. Myślę, że podchody trekkingowe z Trójką to będzie cykliczne przedsięwzięcie, aby zaszczepiać wśród dzieciaczków turystykę pieszą i rowerową.
Zerówki miały gry i zabawy na terenie szkoły. Wśród uczniów klas 1-3 każda klasa otrzymała do rozwiązania krzyżówkę.
- Musieliśmy wymyślić nazwy dla swoich drużyn. Było 14 stacji z zadaniami. Na każdej było do wykonania zadanie, np. zrób 10 przysiadów, ułóż z patyczków trzyliterowy wyraz, zbierz 5 szyszek, wypisz 5 nazw drzew, biegnij slalomem, rozwiąż rebus, zaśpiewaj sportową przyśpiewkę itp. oraz obrazek, który przedstawiał hasło do wpisania w krzyżówkę np. kulturysta, rakietka, olimpiada. Ostatnim zadaniem było odnalezienie skarbu, który znajdował się w sali gimnastycznej, a były to cukierki - opowiada Małgorzata Kuna, wicedyrektor SP3.
Starsze klasy ruszyły w teren. Przemierzyli kilka kilometrów leśnymi szlakami. Po drodze pokonywali przeszkody i wykonywali zaplanowane zadania. Po pokonaniu trasy nastąpiło podliczenie punktów i wręczenie pucharów dla najlepszych w podchodach trekkingowych.
::news{"type":"see-also","item":"6050"}
Po wysiłku przyszedł czas na posiłek. Była to pizza. W Dzień Dziecka ten przysmak był wyjątkowo potraktowany jako zdrowa żywność. Prawdziwą włoską pizzę zasponsorowała bytowska pizzeria z ulicy Przemysłowej - Napoli Pizza.
- Rada rodziców przeznaczyła też pieniądze na słodkie zdrowe czekolady. Każde dziecko dostało taki upominek - podsumowuje dyrektor Biernacki.
Taka organizacja Dnia Dziecka to tym większa atrakcja, jeśli weźmie się pod uwagę trudny czas koronawirusa.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"165"}
Gosc13:41, 02.06.2021
A gdzie reżim sanitarny w pomieszczeniu? Tym powinien sanepid się zająć.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pomorska Góra Piachu została ZAMKNIĘTA dla miłośników
Przykład pakowania wszystkich do jednego worka, przykład nieudolności służb i przykład ja różne środowiska poruszają się na quadach i crossach . Przez takie zachowania ludzi wszędzie mamy zakazy. Bo jak już coś można to trzeba się zachowywać ja bydło. Co do pan Burmistrza, jakie problem kilka razy w roku zorganizować piknik postawić ludzi i służby do obsługi i kasować po 100zł od wjazdu na teren. Przychód dla regionu wszystko na legalu pozwoli też odsiać pojazdy be rejestracji ludzi bez uprawnień. Problem w Polsce jest taki, że takich miejsc bardzo mało i trzeba na nielegalu wszędzie jeździć.
Tom
10:33, 2026-04-21
Tola Rudnik mistrzynią Polski U17. Wielki sukces
Brawo Tola! Brawo Panie Trenerze!
lele
10:13, 2026-04-21
Drogówka nie znika z Miastka. Komendant wyjaśnia
A gdzie są radiowozy do których dołożyła pieniądze nasza gmina? Też w Bytowie? Może warto się tym zainteresować
społecznik
23:26, 2026-04-18
Tola Rudnik mistrzynią Polski U17. Wielki sukces
gratulacje
Waldi
18:29, 2026-04-18