Zamknij
REKLAMA

KŁÓTNIA o potrąconego psa! Interweniowała POLICJA!

10:02, 08.07.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Miasteckie Stowarzyszenie Bezdomny Kundelek otrzymało zgłoszenie o potrąconym psie w sołectwie Miłocice na wyjeździe w stronę Węglewa. Niestety po dojeździe na miejsce wolontariusze stwierdzili śmierć czworonoga. Na miejscu pojawiła się właścicielka psa, która akurat wracała z pracy. Sytuacja zakończyła się kłótnią i wezwaniem policji. 

- Kiedy zapytaliśmy się właścicielki, dlaczego pies latał luzem, oznajmiła nam, że: " ona ciągle uciekała, w końcu się doigrała". W związku z takim podejściem do sytuacji, poinformowaliśmy kobietę, aby pozostała na miejscu, gdyż wzywamy policję - informują przedstawiciele stowarzyszenia.

Według relacji członków stowarzyszenia, kobieta nie posłuchała i wdając się w potyczkę słowną z osobami zgłaszającymi, oddaliła się z miejsca mimo licznych próśb. Po dojeździe patrolu policji właścicielka została zlokalizowana w domu. 

- Taka interwencja faktycznie miała miejsce. Właścicielka psa poinformowała policjantów, że pies uciekł podczas gwałtownej burzy. Sprawa została zakończona na pouczeniu. Przypominamy, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany - mówi sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Samotnie biegające psy to plaga gminy Miastko. W związku z tym, Miasteckie Stowarzyszenie Bezdomny Kundelek od tego roku podjęło intensywną współpracę z Policją i Strażą Miejską w tym zakresie. Internauci zwracają jednak uwagę, że kary są za niskie, gdyż często sprawa, tak jak w tym przypadku, kończy się na pouczeniu. 

- Przypominamy jednocześnie, że nieumyślne potrącenie zwierzęcia nie jest karalne, nie musimy obawiać się odpowiedzialności. Karalne jest natomiast niezgłoszenie potrącenia, ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielenie rannemu zwierzęciu pomocy - dodają przedstawiciele fundacji. 

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MiMi

8 0

Wysokie kary powinny być również za nie posprzątanie odchodów po swoim psie.Niestety w Miastku to jest nagminne 12:41, 08.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzz

2 0

Ja nie wiem co z tymi ludźmi. Dawno się już wyprowadziłem z rodzinnych stron, ale czasem zerkam na grupę mieszkańców Bobolic na FB i nie ma tam tygodnia, żeby nie było co najmniej jednego, a często jest kilka wpisów o psach, które "uciekły". A to mieścina nawet nie 5k luda, gmina może 9k. Przecież pies to jest także odpowiedzialność, a nie puszczanie samopas i tylko kwestia czasu jak jakieś auto skasuje. Z kotami nie lepiej.
Nie potrafisz upilnować, to nie powinieneś/naś mieć zwierzęcia i tyle. 14:34, 08.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W K U R W I O N Y W K U R W I O N Y

1 0

"- Kiedy zapytaliśmy się właścicielki, dlaczego pies latał luzem " No no górnolotnie ,widać kto tam pracuje ...... 12:08, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%