Zamknij
REKLAMA

Właściciel SKAZAŁ PSA na głód i wychłodzenie! Na pomoc ruszyli policjanci!

11.16, 21.11.2022 D.W. Aktualizacja: 12.18, 21.11.2022
Skomentuj fot. KPP Bytów
REKLAMA

Właściciel wyjechał, a w domu pozostał pies, który nie ma jedzenia, picia i piszczy przy otwartym oknie pomimo niskiej temperatury. Takie zgłoszenie otrzymali miasteccy policjanci, którzy natychmiast ruszyli na pomoc czworonogowi. Ten pomimo skrajnego wyczerpania i zaniedbania bardzo ucieszył się z wizyty funkcjonariuszy, którzy szybko wyciągnęli go przez uchylone okno, ogrzali, napoili i przekazali lokalnemu stowarzyszeniu. Dzięki sprawnej reakcji policjantów, życie małego psa zostało uratowane.  

Miasteccy policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców Piaszczyny, że w jednym z domów kilka dni temu właściciel wyjechał za granice, a wewnątrz znajduję się mały pies, który nieustanne piszczy. Zgłaszający wcześniej nie alarmowali służb, gdyż byli przekonani, że pod nieobecność właściciela ktoś będzie dbał o czworonoga. Okazało się, że psa nikt nie odwiedza, a poza brakiem jedzenia i picia przebywa on cały czas przy uchylonym oknie pomimo niskich temperatur.

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod budynek potwierdzili, że zwierzak przebywa w domu w tragicznych warunkach. Mieszkanie było zdewastowane, a pies był mocno wychudzony i trząsł się z zimna. Gdy tylko zauważył policjantów natychmiast szukał bezpośredniego kontaktu, okazując radość merdającym ogonem - st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Mundurowi niezwłocznie przez uchylone okno wydostali z wewnątrz psa i przewieźli go na komisariat, gdzie dostał wodę i został ogrzany. O sprawie poinformowane zostało miasteckie stowarzyszenie „Bezdomny Kundelek”, które zapewniło psu schronienie i opiekę weterynaryjną. Lekarz stwierdził, że pies jest skrajnie zaniedbany, a bez jedzenia i wody musiał przebywać od co najmniej 10 dni.

Wkrótce śledczy przedstawią zarzuty właścicielowi, który pozostawił psa bez opieki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

[ZT]8572[/ZT]

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PanPan

4 5

Dla pseudo właściciela gruba kara Dla policji to powinna byś normalka? Artykuł Dla fejmu nic nie robią to muszą wykazywać ze cos się dzieje. Może jak rzadziej bywaliby w żabce to sami podejmowaliby więcej interwencji a nie dopiero po zgłoszeniu 13:28, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%