Zamknij
REKLAMA

POŻAR w Korzybiu! Zawalił się DACH pomieszczenia!

09.56, 20.01.2023 D.W. Aktualizacja: 12.40, 20.01.2023
Skomentuj fot. Mariusz Jasłowski
REKLAMA

Wczoraj (20 stycznia) około 20:00 przy ul. Sławieńskiej w Korzybiu doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji ratunkowej wzięły udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska oraz 5 jednostek OSP - jedna z Barcina i po dwie z Korzybia i Kępic. Znana jest wstępna przyczyna zaprószenia ognia.

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że pożarem objęty został budynek gospodarczy o wymiarach 10x6 metrów. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja. Jako wstępną hipotezę zaprószenia ognia przyjmuje się zwarcie instalacji elektrycznej. 

- Akcja gaśnicza trwała do północy. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku gospodarczego. Po ugaszeniu pożaru strażacy usunęli część jego konstrukcji, która zawaliła do wewnątrz budynku. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny - mówi st.kpt. Iwona Lenart z Komendy PSP W Słupsku.

Straty wyceniono wstępnie na ok. 20 tys. zł. Nieznana jest wartość uratowanego mienia. Służby mundurowe przypominają o regularnej kontroli instalacji elektrycznych. 

fot. Mariusz Jasłowski

KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF!

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

osposp

0 0

oraz 6 jednostek OSP - jedna z Barcina i po dwie z Korzybia i Kępic.
Hihi
No to liczymy 1+2+2=5 10:22, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%