Zamknij
REKLAMA

Nie zatrzymał się do kontroli. Był nietrzeźwy i odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza

12:40, 30.03.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci po pościgu zatrzymali 31-letniego kierującego seatem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli na policyjnej blokadzie i próbował potrącić funkcjonariuszkę. Mieszkaniec Miastka był nietrzeźwy, a za swoje czyny w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Posterunku Policji w Tuchomiu kazali kierowcy seata zatrzymać się do kontroli, w związku z tym, że kierował samochodem niesprawnym technicznie. Mężczyzna zignorował to polecenie i zaczął uciekać drogą krajową numer 20 w kierunku Miastka. W związku z tym funkcjonariusze ustawili policyjną blokadę, którą kierujący zignorował i próbował potrącić zatrzymującą go funkcjonariuszkę. Mundurowi kontynuowali pościg i po kilku kilometrach zatrzymali pojazd, wykorzystując do tego policyjny radiowóz. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31-letniego kierującego, okazało się, że był pijany. Mężczyzna i pasażer pojazdu zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

- Śledczy przesłuchali już mężczyzn. Policjanci po zebraniu materiałów wnioskowali do prokuratora, o wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie kierującego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt dla mężczyzny - relacjonuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za niezatrzymanie się do kontroli oraz za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%