Zamknij
REKLAMA

Frank po 5 zł! Frankowicze ruszą do sądów z pozwem

14.27, 14.07.2022 materiał partnera

Sytuacja frankowiczów powoli zdaje się stawiać coraz więcej pytań bez odpowiedzi, bowiem rośnie kurs franka szwajcarskiego, stopy procentowe w Szwajcarii zostaną po raz kolejny podniesione już we wrześniu, a rząd nie zamierza w żaden sposób pomóc kredytobiorcom, którzy mają problem ze spłatą. Czy jedynym rozwiązaniem pozostaje pozew frankowy przeciwko bankowi? Zdaje się, że odpowiedź jest bardziej niż sugestywna, ponieważ banki nie wykazują żadnej chęci na zniwelowanie frankowego problemu, już sami złotówkowicze przysparzają im kolejnych zmartwień.

Pozew frankowy jedynym rozwiązaniem

Pozew frankowy w dalszym ciągu stanowi jedyne rozwiązanie problemu spraw frankowych. Odsetek korzystnych wyroków dla frankowiczów nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bowiem ponad 95 proc. postępowań, to wygrane sprawy frankowiczów. Wydolność polskich sądów pozwala bankom na kupienie odrobiny czasu, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem możemy określić, iż frankowicze otrzymają swoje pieniądze, ale na to potrzeba czasu i kilkuletniego procesu.

Wiele słyszy się o wygranych sporach frankowiczów, którzy w końcu sięgnęli po sprawiedliwość, a po tą musieli iść samodzielnie do sądu. O ile kiedyś toczenie sporu z bankiem wydawało się dla wielu abstrakcją, ponieważ po drugiej stronie barykady stała ogromna korporacja finansowa i kancelarie korporacyjne, które nie obawiały się przegranej sprawy z szarym frankowiczem, o tyle – to właśnie ci zdeterminowani kredytobiorcy sieją postrach dla banków i ich pełnomocników.

Kredyty frankowe wyroki wygrane

Frankowicze już dawno pozbyli się abominacji do wokand sądowych i o swoje prawa walczą u boku doświadczonych kancelarii. Kancelaria frankowa Słupsk podkreśla, iż frankowicze są świadomi swoich praw i obowiązków wynikających z umowy, ale towarzyszy im także wysoki poziom świadomości w materii dotyczącej unieważnienia ich umów z bankiem, z czego zdają się korzystać.

Frankowicze obawiający się złożenia swojego pozwu z uwagi na długi czas oczekiwania również mogą odetchnąć, bowiem szacuje się, iż możliwe jest, aby sądy przyśpieszyły do wydawania wyroków w ilości 5 tys. na kwartał lub też 20 tys. w skali roku. To dość pokaźna ilość rozstrzygnięć, jak na wydolność polskiego sądownictwa.

Pozew frankowy – gdzie najszybciej jest rozstrzygany?

Rosnący kurs franka zachęci i zmotywuje kolejną grupę frankowiczów, która dotychczas wstrzymywała się z działaniem w swojej sprawie. Niepozorna podwyżka stóp procentowych, to jedynie cisza przed burzą, która znienacka zapewne rozpęta się na dobre już we wrześniu. Specjaliści prognozują, iż frank może dojść nawet do 6 zł, co mocno obciąży domowe budżety frankowiczów.

W ocenie specjalistów Kancelarii Frejowski CHF, aby uzyskać jak najszybsze rozwiązanie swojej sprawy należy kierować pozew do wydziału zgodnego z miejscem zamieszkania, bowiem ilość referatów w mniejszych sądach pozwala na znacznie sprawniejsze tempo rozstrzygania, co przełoży się na szybki finał sprawy. Frankowicze, którzy planują złożenie pozwu frankowego powinni zająć się tym, jak najszybciej, ponieważ doświadczenie pokazuje, iż każda podwyżka franka szwajcarskiego, to peleton pozwów, których metą jest sąd.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i dzięki pomocy doświadczonych radców prawnych złóż swój pozew, jak najszybciej!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%