Zamknij
REKLAMA

Inwestujesz tam swoje pieniądze? KNF przed nimi ostrzega

16:00, 20.04.2021 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Na "czarną listę" Komisji Nadzoru Finansowego trafiła kolejna firma inwestycyjna. Urzędnicy skierowali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej.

Komisja Nadzoru Finansowego to organ sprawujący nadzór nad instytucjami. Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 

Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

KNF w ostatnich dniach wydało ostrzeżenie na temat zagranicznej platformy, która umożliwia spekulowanie na rynkach finansowych. Chodzi o Margin Elite.

- Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Margin Elite (platforma inwestycyjna - marginelite.com) - czytamy w komunikacie KNF.

Jak donosi Money.pl, Margin Elite poprzez swoją stronę internetową "umożliwia swego rodzaju zakłady na wzrost lub spadek wartości akcji i innych aktywów finansowych". W ten sposób można sporo zyskać, ale także stracić. 

Wobec tego podmiotu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%