Prezydent Andrzej Duda ma popierać stworzenie listy osób "przydatnych w sytuacji zagrożenia kraju". Miałaby objąć tysiące Polaków. Kto znajdzie się na liście?
Jak podaje Wirtualna Polska, w otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy pojawił się pomysł, który zakłada przygotowanie specjalnej bazy osób. Miałaby ona powstać na wypadek zagrożenia lub wojny.
Na ten temat dyskutowano podczas posiedzenia Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP
- Ludzie, którzy odeszli ze służby, albo którzy posiadają określoną wiedzę, to jest kapitał, który w sytuacji zagrożenia państwa warto dobrze wykorzystać (…). To jest ten kierunek, aby kapitał ludzki, który mamy w rezerwie, się nie marnował i żeby to nie kolesiostwo decydowało o obsadzie stanowisk w urzędach, tylko kompetencje - wskazuje dla dziennika Fakt członek rady, gen. Roman Polko.
Generał Roman Polko, były dowódca jednostki wojskowej GROM wskazuje, że na liście miałyby znaleźć się osoby specjalizujące się w konkretnych dziedzinach. Pod uwagę mają być brane osoby związane z zarządzaniem kryzysowym i obronnością.
Na liście mieliby znaleźć się wojskowi, policjanci, strażnicy graniczni, operatorzy dronów, a także kierowcy, którzy mają kategorię C.
Zapisanie na listę miałoby być być dobrowolne.
Sama lista jest na razie pomysłem, który aktualnie analizowany jest przez prawników.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
BEZPIECZNA Dworcowa. Spowalniacze, wysepki i znaki
*%#)!& dorwały się do władzy człowieku doswietl przejscia dla pieszych wyrównaj studzienki a nie montuj tego g.ó.w.n.a mieszkanca Miastka na złość !
Kierowca
20:49, 2025-10-22
BEZPIECZNA Dworcowa. Spowalniacze, wysepki i znaki
wysepki powinny być z polbruku i na nich przejscia dla pieszych,a po dugie ul.dworcowa powinna byc wyremontowana do ul. Jeziornej a nie do dworca pkp ???????
popo
18:33, 2025-10-22
BEZPIECZNA Dworcowa. Spowalniacze, wysepki i znaki
No to radny Drożdż się popisał 🤣🤣🤣🤣 jeśli tak wygląda efekt remontu dworcowej 🤣🤣🤣 a tak się tym chwalił na lewo i prawo 🤣🤣🤣 nie dość że podłubią tylko to jeszcze połowa na koszt Miastka, a co z kanalizacją? Może warto najpierw pod asfaltem zrobić wszystko
Tymon
17:05, 2025-10-22
BEZPIECZNA Dworcowa. Spowalniacze, wysepki i znaki
Hura! Ktoś pomyślał i w końcu dodał wysepki spowalniające. Zawsze unikałem polo, bo bałem się przejść przez ulicę tam. Teraz coś czuje, że będę tam częściej! Dziękuje wszystkim za to odpowiedzialnym.
Rezolutny Ziomeczek
15:06, 2025-10-22