9 nowych mieszkań już za pół roku przybędzie w Miastku. Powstaną w biurowcu dawnego zakładu Las przy ulicy Stolarskiej. To bardzo dobra wiadomość dla osób oczekujących na lokal komunalny. Nowe mieszkania będą jednymi z najlepszych w mieście.
- Obecnie ogłosiliśmy przetarg na remont starego biurowca i czekamy na wyłonienie wykonawcy. Inwestycja warta jest 1,6 mln zł, z czego 40 procent to dofinansowanie. Powstanie 9 mieszkań do 2021 roku - mówi naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Kazimierz Kozieł.
::news{"type":"see-also","item":"4810"}
Na mieszkania z niecierpliwością czeka dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego Jerzy Dolny.
- Na mieszkanie komunalne czeka się u nas miesiącami, a nawet latami. Na pewno te 9 mieszkań rozładuje listę oczekujących na przydział. Zasady przyznawania będą podobne jak w budynku przy ulicy Mickiewicza, przynajmniej do tego będę dążył. Postaramy się tam umieścić osoby wypłacalne i takie, które nie niszczą mienia - mówi dyrektor.
Obecnie do starego biurowca i nowej hali targowej Zakład Energetyki Cieplnej przyłącza ciepłociąg.
Więcej lokalnych informacji w Gazecie Miasteckiej z 26.11. w tym m.in.

- Zasyczało i… WYBUCHŁO! Eksplozja w dwurodzinnym budynku i… sąsiedzka awantura.
- USZATY ZA KRATY! Razem z Filipem G. zmienili adres na… Pietruszkową 4 w Chojnicach.
- Miastecka... KUPA problemów, czyli Miastko odchodami zalane!
- W LESIE DOPADLI LEŚNICZEGO - 1 PROMIL! Straci pracę?
- GÓRNIAK OSTRZEGA: Idzie PiS-owska BIEDA! Nie tylko w Polanowie nadchodzi czas zaciskania pasa. Rząd zaczyna brać z gminnych budżetów.
- ZIELONY JERZY. Nagroda dla twórcy Grodu Rummela
- TRAGEDIA. Pod kołami ciężarówki zginęła pracownica SP3. Ujawniamy szczegóły!
- DROGIE CIEPŁO - w lokalu Komunalnym na Mickiewicza lepiej zakręcać grzejniki. Jest protest.
- 2 DNI NAUKI, A PŁATNOŚĆ ZA CAŁY TYDZIEŃ. Rodzice uczniów kontra PKS Bytów.
- ZASIŁKOWA POTYCZKA. Problem Moniki Klein. Ojca nie ma, więc i kasy na dziecko z MGOPS nie będzie!
- PODNOSZĄ POBOCZA. Bezpieczniejsza podróż do Koczały.
- ICH TRZECH I SARNA. Kraksa na DK21.
- CHROBREGO ZABLOKOWANA. Czy mchy i porosty powstrzymają tę inwestycję?
- KARAŚKIEWICZ PRZEJMUJE KOŚCIÓŁ. Podpowiesz jakie ma być nowe przeznaczenie świątyni?
- PŁONĄCY OSiR. Strażacy dali radę.
- CHODNIK Z PRZESZKODĄ. Kto postawił tam… drzewo?
- WYSADZILI BANKOMAT I… Finał policyjnego śledztwa.
- POWSTANIE OBWODNICA? Biały Bór ma duże szanse
- ŚWIĘTO SENIORÓW. Tak bawili się starsi mieszkańcy gminy Biały Bór.
- CZECHOWSKI INWESTUJE W URZĄD. Magistrat w Trzebielinie urośnie za niemałe pieniądze.
- INWESTUJE TEŻ W MOTORYZACJĘ. Wkrótce zakup nowej służbówki!
- A W KOCZALE… OCZYSZCZALNIA POŻARŁA BUDŻET! Na nic więcej nie wystarczy!
- ZŁOTE MAŁŻEŃSTWA - parę par świętowało w miasteckim ratuszu.
- LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA. Nasza świąteczna zabawa z SP Przytocko.
- NOWORODKI - dzieci urodzone w miasteckim szpitalu w obiektywie Marty Filipczak.
- HISTORIA - TAJEMNICE MIASTECKIEGO KOŚCIOŁA i opowieść o pewnym majątku.
- KRWIĄ POŁĄCZENI - dzień krwiodawców w gminie Kępice.
- Kazachstańska opowieść emerytki z Koczały.
- SPORT, m.in. sukcesy tenisistów i siatkarek.
- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych z gmin Miastko, Kępice, Polanów, Koczała, Biały Bór i Trzebielino, ogłoszenia drobne i felietony.
Zapraszamy
::addons{"type":"alert"}
Ja23:27, 26.11.2019
Pseudoekolodzy z miastka nie zablokowali inwestycji. W Polskę?? idziemy.....
?07:08, 27.11.2019
?
N11:30, 27.11.2019
No nie wiem czy to dobry pomysł.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny z Miastka świadkiem ataku na prezydenta
teczowy jaskowiak z małej celowe na wszystkich spedach dewiantów jaskowiak sie pojawia w Poznaniu ale na uroczystosciach powstania Wielkopolskiego to juz niełaska całe PO jaśkowiak to teczowy śmierdziel
ten teges
08:49, 2026-06-19
Radny z Miastka świadkiem ataku na prezydenta
Kałem powinien dostać.
Leftist’s hunter
17:28, 2026-06-18
Radny z Miastka świadkiem ataku na prezydenta
KO spija swoją śmietankę . Nie żal mi ich .
alo
11:35, 2026-06-18
Radny z Miastka świadkiem ataku na prezydenta
Wow, biedni PeOwcy. Jak oni dostają to od polskich nazistów, ale jak niemiecka policja bije w Berlinie polskich patriotów - to dla PeOwców - niemiecka policja bije polskich nazistów. Sami nie przestrzegają prawa i porządku (patrz comiesięczne awantury pod osłoną policji KODowców w Warszawie) - ale jak ich to już bee.
Dr Jawor
10:01, 2026-06-17