Zamknij
REKLAMA

ŚWIETNA WIADOMOŚĆ. Nowe chodniki, zatoczki i lampy ZATWIERDZONE!

23:30, 08.06.2021 | M.W.
Skomentuj W tym miejscu w Piaszczynie chodnik zostanie zbudowany w 2022 roku
REKLAMA

Słowo stało się ciałem - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła dziś swoje inwestycyjne plany w gminach Miastko i Trzebielino. Powstaną nowe chodniki, zatoczki autobusowe i oświetlenie. W tym roku najważniejsze inwestycje to ścieżki pieszo-rowerowe z Miastka do Przęsina i w Zielinie. W kolejnych latach m.in. połączenie Miastka z Wołczą Małą. 

Nie jest tajemnicą, że o realizację tych inwestycji zabiegał wicewojewoda Mariusz Łuczyk z Miastka. 

- Cieszę się, że na terenie gminy Miastko będzie dużo inwestycji w roku 2021 i 2022 realizowanych przez GDDKiA. Lubię dotrzymywać słowa, a inwestycja - chodnik Przęsin - Miastko, obiecana na zebraniu wiejskim w Przęsinie, będzie realizowana w 2021 r. - mówi Łuczyk. - W tym roku  wybudowane będą też dwie zatoczki autobusowe w Dretyniu i chodnik w Zielinie. Planowanych jest też kilkadziesiąt punktów oświetleniowych na przejściach dla pieszych. Konsultacje z GDDKiA są bardzo owocne dla całego powiatu.

To fakt, bo budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 20 doczeka się Niezabyszewo w gminie Bytów.

W gminie Miastko na liście jest chodnik dla pieszych i rowerzystów w Piaszczynie, z odwodnieniem i doświetlonym przejściem dla pieszych. Chodzi o odcinek po prawej stronie przy wyjeździe w kierunku Bytowa, bezpieczne dojście do budynków wielorodzinnych (zdjęcie).

- Bardzo cieszymy się z tej inwestycji. Mamy informację, że budowa rozpocznie się w 2022 roku, a w tym roku powstanie ciąg pieszo-rowerowy Miastko-Przęsin - mówi Przemysław Sztobnicki, radny z Piaszczyny.

W Głodowie powstaną dwie zatoki autobusowe, a w Kowalewicach przy DK21 aż 6 zatoczek z dojściami dla pieszych. Oprócz tego dwie zatoczki autobusowe w Dretyniu, a wraz z nimi doświetlone przejścia dla pieszych i oświetlenie drogowe. 

[ZT]5623[/ZT]

Oprócz wyżej wymienionych inwestycji w gminie Miastko zaplanowane są też w gminie Trzebielino. W Zielinie na prostym odcinku DK21 zbudowany zostanie chodnik do przystanku autobusowego (wyjazd w kierunku Trzebielina). Zbudowane ma być też oświetlenie przy drodze krajowej nr 21 w Objezierzu. Mieszkańcy od lat domagali się doświetlenia istniejącego tam przejścia i przystanku autobusowego. Oprócz tego zatoczka autobusowa w Moczydłach. 

- Pojawi się 12 punktów świetlnych, m.in. w Zielinie, Trzebielinie, Dretyniu, Moczydłach i Objezierzu, przy drogach krajowych. Zrealizowany zostanie również chodnik w Zielinie. To potwierdzenie, że dotrzymujemy słowa. To inwestycje małe, ale bardzo ważne dla naszej społeczności. Poprawią bezpieczeństwo - mówi Wojciech Duda, radny powiatowy z gminy Trzebielino.

Zastrzega on, że o chodnik w Zielinie od dawna zabiegał miejscowy radny Krzysztof Kula. 

Dodać należy, że to nie pierwsze tak duże sumy pozyskane na inwestycje w naszym regionie. 21 kwietnia pojawiła się informacja o przyznaniu kilkudziesięciu milionów złotych dotacji na budowę dróg, a kilka tygodni wcześniej 4 mln zł dla szpitala w Miastku, gdzie powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Łącznie do szpitala trafiło już ok. 10 mln zł. Wszystko to w ramach współpracy wicewojewody Łuczyka z posłami - Aleksandrem Mrówczyńskim z Chojnic i rzecznikiem rządu Piotrem Mullerem ze Słupska.

WIĘCEJ informacji lokalnych w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WalterWalter

5 8

Łuchyk na Burmistrza. 07:59, 09.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MiastowyMiastowy

3 2

Ale to od jutra a nie czekać aż się obecnemu burmistrzowi kadencja skończy 15:40, 09.06.2021


Monika.Monika.

0 3

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
22:05, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%