Zamknij
REKLAMA

GWIAZDA Masterchefa odwiedziła Łodzierz!

12.25, 24.11.2022 D.W. Aktualizacja: 12.29, 24.11.2022
Skomentuj fot. ZSP w Łodzierzy
REKLAMA

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbyły się warsztaty kulinarne z Danielem Władymirow, uczestnikiem XI edycji polskiego MasterChefa. Były to drugie takie warsztaty w tej szkole z udziałem uczestników tego programu. W poprzednich latach szkoła gościła uczestniczkę IV edycji - Ludwikę Dąbrowską.

Daniel Władymirow na początku spotkania opowiedział o kulisach programu MasterChef, jak się dostał do niego i jak zmieniło się jego życie po programie. Następnie podzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczniami klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych i klasy III branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz.

- Podczas warsztatów uczniowie poznali m.in. tajniki kuchni molekularnej, wykonując kawior z soku wiśniowego i agaru oraz zasady flambirowania potraw, przygotowując naleśniki Crêpes Suzette. Jako danie główne przygotowali pierś z kaczki z sosem z 3 rodzajami pure z warzyw oraz karmelizowaną gruszką. Na deser były bezy z dżemem z marakui z kremem pâtissière i bitą śmietaną - relacjonuje dyrekcja szkoły.

Kucharz udzielił cennych wskazówek młodzieży i zachęcał uczniów do udziału w konkursach kulinarnych, dzięki czemu będą mogli rozwijać swoje pasje. Nad całością czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych żywieniowych - Agnieszka Warsińska i Jacek Gocoł.

[ZT]8588[/ZT]

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GoscGosc

0 3

Jaka z niego gwiazda jak nawet do finału nie doszedł , żenada ,a coś ugotować to każdy potrafi - tandeta a ludzie to kupują 21:21, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%