Zamknij

Market zamiast rozpadającego się PGR-u

12:07, 01.01.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Sklep wielkopowierzchniowy powstanie przy drodze wojewódzkiej w Suchorzu. Nie będzie to jednak market spożywczy, ale sklep z artykułami przemysłowymi, przede wszystkim budowlanymi. Dzięki temu zrewitalizowane zostanie miejsce, w którym teraz znajdują ruiny, naprzeciwko stacji paliw Orlen. 

- Wpłynął do nas wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, dotyczący zagospodarowania dawnych terenów popegeerowskich. Nic więcej na ten temat powiedzieć nie mogę - mówi wójt Tomasz Czechowski.

Zastrzega, że we wniosku nie napisano jaka to ma być sieć, ale na pewno nie będzie to sklep spożywczy, tylko market budowlano-przemysłowy. Teren ten od mieszkańca Czerska kupił mieszkaniec Suchorza.

- Cieszymy się, że jest pomysł na zagospodarowanie od dawna niszczejącej bazy, która zmieniała właścicieli. Teraz zyskała takiego, który ma, jak uważam, realny pomysł na zagospodarowanie tego terenu - podkreśla wójt. 

[ZT]4860[/ZT]

Jego zdaniem ważne jest, że to lokalne przedsiębiorstwa chcę rozwijać swoją działalność. Dla gminy to oczywiście korzyści podatkowe. 

- Liczymy na rozwój tego miejsca, bo jest to duży teren dający wielorakie możliwości - podkreśla Czechowski.

Mieszkańcy Suchorza mają nadzieję, że nieestetyczny teren zostanie zagospodarowany.

- Cieszę się że zostało to sprzedane właścicielowi, który zrobi z tym porządek - mówi Ewa Wilma-Guzowska, sołtys Suchorza.

W gminie Trzebielino głośno mówi się też o powstaniu nowego marketu polskiej sieci Dino, ale póki co do urzędu nie wpłynął ani jeden taki wniosek. Nieoficjalnie wiadomo, że wysłannicy sieci skupiają się na razie na znalezieniu odpowiedniej działki. 

Więcej lokalnych tematów w Gazecie Miasteckiej z 23.12.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz