Zamknij
REKLAMA

KONCERT DZIĘKCZYNNY DLA MIASTCZAN! Ukraińcy dziękują za okazane serca!

12:17, 17.05.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Uchodźcy z Ukrainy oraz miasteckie koło Związku Ukraińców w Polsce w ramach podziękowania za okazane serce zaprasza wszystkich miastczan na dziękczynny koncert. Przypomnijmy, że konflikt w Ukrainie trwa już od blisko trzech miesięcy i już od pierwszego tygodnia mieszkańcy Miastka okazali wielką solidarność narodowi ukraińskiemu. 

- W programie zaplanowaliśmy występy dzieci uchodźców, a także koncert chóru Oberih. Ponadto na miejscu będzie można spróbować ukraińskich przysmaków, takich jak barszcz czy warenyky - informują organizaotrzy.

Koncert odbędzie się 21 maja w Zielonym Ruczaju. Wstępnie wydarzenie zostało zaplanowane na godzinę 14:00, jednak jak informują organizatorzy - bardzo możliwe, że godzina ta ulegnie zmianie. Chór Oberih zostało założony przez miastecką mniejszość ukraińską w listopadzie 2010 roku. Aktualne informacje na temat koncertu znajdziemy TUTAJ

Zespołem kieruje Iryna Rengach, ucząca w miasteckiej szkole muzycznej. Chór wykonuje na swoich występach tradycyjne ukraińskie pieśni ludowe, kolędy, a także pieśni cerkiewne. Zespół w ciągu dekady działalności zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych. Teraz zagra dla miastczan w ramach wdzięczności za okazaną pomoc.  

 KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%