Przynajmniej o rok odłożony został pomysł uruchomienia w Miastku nowej szkoły podstawowej, działającej przy szkole muzycznej. Pomimo zorganizowania 2 spotkań i nagłośnienia sprawy, zainteresowanie rodziców okazało się bardzo małe. Do nowej szkoły zgłosiło się zaledwie 5 osób.
- W tym roku niestety szkoły podstawowej nie uruchomimy. Postaramy się zrobić to w przyszłym roku, ale musimy inaczej do tego podejść - mówi Marcin Jaczewski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Miastku.
Jego zdaniem, przy kolejnym podejściu, trzeba zacząć zachęcać już pięciolatków, na przykład poprzez zajęcia dodatkowe, aby zachęcić przyszłych uczniów.
ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej
Możesz też kupić e-wydanie. KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

Babcia23:14, 04.05.2022
Szkoda, byłoby łatwiej ..bo i matematyka, i polski, i nauka gry na instrumencie w jednej szkole - a tak znów trud dojeżdżania..
Pawel P00:25, 05.05.2022
Skoro w Słosinku mogą być klasy 5 -6 osobowe to dlaczego takich nie może być w Miastku , ciekawe ;-)
Gość16:39, 05.05.2022
W Piaszczynie jest 2 uczniów w klasie.
Kasia11:12, 06.05.2022
Po co nowa szkoła? Prostym ludem łatwiej się rządzi.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Śmierć w celi. Śledztwo ws. Miecznikowskiego
W Czarnem i wszystko jasne. To moloch w którym dziwne rzeczy się dzieją. Nie patrzą kogo przyjmują do pracy w Policji Służbach Więziennych itp. wielu tych ludzi nie powinno pracować w mundurówkach.
X
21:15, 2026-03-16
Tomasz Hinz buduje WIELKĄ kamienicę
Co z ta mega kamienica na ul.armii krajowej?
B
15:45, 2026-03-16
POMYSŁ radnego. ZAGAJA chce połączenia szpitali
Nigdy w życiu z tym Bytowem jak już to rozmawiać za przyłączenie szpitala miasteckiego do Słupska. Powodzenia.
Rozum
18:53, 2026-03-14
Miastko: NOWE WIEŚCI w sprawie oszukanej seniorki
Dlaczego bank przelewa środki na zagraniczne konta bez podwójnej autoryzacji. To jest wina banków które nie dbają o klienta i jego zabezpieczenie.
X
16:29, 2026-03-14