Zgłoszenia zbierano do poniedziałku do godz. 16.00. Do tego czasu tylko jedna osoba zainteresowała się przyjęciem funkcji naczelnika wydziału oświaty w Miastku. To była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - Halina Gierszewska.
Kandydatka spełniła wymogi formalne, a w czwartek przesłucha ją komisja. W jej składzie jest Longina Jankowska – przewodnicząca, Elżbieta Kozieł, Bronisława Nielipiuk, Jolanta Kubisiak-Ramion i Karolina Krupińska. Jeśli Gierszewska pomyślnie przejdzie rozmowę rekrutacyjną, od 1 października zacznie zarządzać miastecką oświatą.
[ZT]4785[/ZT]
Zajmie miejsce po Agnieszce Ringwelskiej, która z tą funkcją rozstała się za porozumieniem stron. Nadal jest pracownikiem wydziału.
Zadaniem Gierszewskiej będzie reforma oświaty, do której gmina dopłaca teraz ponad 11 mln zł rocznie. Burmistrz Danuta Karaśkiewicz postawiła sobie za cel wprowadzenie oszczędności. Niewykluczone, że jedna z miejskich szkół zostanie zlikwidowana.
Jeśli kandydatura Haliny Gierszewskiej zostanie zaakceptowana, we wtorek 1 października w Gazecie Miasteckiej napiszemy o jej reformatorskich planach.
[ALERT]1569356045536[/ALERT]
gosc08:24, 25.09.2019
Halina posprzątaj ten bajzel w oswiacie... Masz wiedzę doswiadczenie
an!a08:52, 25.09.2019
Wierze, ze wlasnie ta Pani bedzie wlasciwie zarzadzac. trzymam kciuki.
zmartwiony 19:10, 25.09.2019
ma Pani również sposobność wyrównania swoich rachunków. co najwyżej
pap22:22, 25.09.2019
"... i nastał koniec na samym początku..."
Krak15:46, 27.09.2019
W konkursie wg relacji słabo i żenująco, no ale już nikt jej nie wycofa bo obiecać jej i nie dotrzymać słowa to dopiero jest tragedia i lament całej rodziny
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
ZKS Miastko z sukcesami w Kartuzach
BRAWO SUKCES ZA SUKCESEM TAK DALEJ TRZYMAĆ TRENERZE I ZAWODNICY👍👍
ZYGMUNT S.
22:10, 2025-09-14
Święto Plonów w Pszczółkach [ZAPOWIEDŹ]
Kogo to ? Chłopie przestań wstawiać artykuły nie dotyczące Miastka tego nikt nie czyta nikogo to nie interesuje !
Adam
23:38, 2025-09-13
W sobotę ORLEN Lang Team Race w Bytowie!
Co nas interesuje kaszubska impreza w Bytowie
Edek
21:30, 2025-09-12
Radny Brodziński proponuje ZABRAĆ karetkę z Trzebielina
Niech wraca ale nie kosztem Trzebielina. Niech to będzie dodatkowa karetka w systemie. W Miastku może być i 10 karetek na dyżurze ale kto za to zapłaci? W Miastku może być wszystko: klinika, tramwaje, komunikacja miejska, metro, basen, port lotniczy, nowoczesny dworzec z koleją dużej prędkości, elektrownia atomowa, wiatraki, farmy fotowoltaiczne, uczelnie wyższe politechnika, uniwersytet itd. Tylko trzeba zadać proste pytanie co samorząd zrobił aby tu była normalna praca i młodzi nie uciekali poza granice gminy. Tu żyją w większości seniorzy. Miasto skazane na wymarcie. W mieście zamieszkuje może ok 6 tys osób. Reszta tylko ma tu meldunek i już nie wróci. Prawdziwe dane o liczbie mieszkańców w deklaracjach śmieciowych i do nich proszę doliczyć 500 osób.
Gość
23:33, 2025-09-11