Zamknij
REKLAMA

WARTO ŻYĆ - niesamowity koncert w kościele [ZDJĘCIA, WIDEO]

10:57, 18.11.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Takiego koncertu jeszcze w Miastku nie było. Nie było łatwo, bo to ponad dwa miesiące ciężkiej pracy organizacyjnej, a przede wszystkim muzycznej. Jak widać na załączonym wideo - udało się! W niedzielne popołudnie kościół p.w. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku był wypełniony po brzegi.

- Miastecka orkiestra Sound in the City, pod dyrekcją Justyny Narewskiej, to już marka sama w sobie. Wiele sukcesów, również międzynarodowych. To absolwenci naszej miasteckiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. oraz zaproszeni goście. Szczególną uwagę chciałbym poświęcić naszym wokalistom, artystom z Miastka: Agnieszce Siepietowskiej, Kamili Bilńskiej, Wojciechowi Mazurkowi, jak również   Łukaszowi Łapińskiemu - mówi Witold Zajst, współorganizator koncertu. - Każdy z nich, to takie dobro miasteckie i dobro dla Miastka. Warto ich cenić i dbać, aby tutaj wracali, aby tworzyli dobro dla Miastka, dobro dla innych, poprzez muzykę, słowa i śpiew. W niedzielę nie tylko muzyka nas połączyła, ale również Miastko. Koncert to próba zdefiniowania problemów, jakie nas otaczają w codziennym życiu, poprzez muzykę i słowa. To próba ukazania drogi, jaką każdego dnia każdy z nas bez wyjątku musi pokonywać, i nie jest łatwo, można powiedzieć ciągle pod górę. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - dlaczego warto żyć? A warto żyć - taki przyświecał nam cel.

Szczególne podziękowania kieruje do ks. proboszcza Dariusza Jastrzębia – gospodarza miejsca koncertu. 

- Dziękuję za życzliwość, pomoc i odwagę. Bez niego na pewno takiego wydarzenia by nie było - podkreśla Zajst. - Dziękuję wszystkim wokalistom, całej orkiestrze, dyrygentce. Wszystkim życzliwym, którzy wsparli nas. Warto wspierać kulturę, warto wspierać muzykę.

[POGODA]1574070993268[/POGODA]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MOMO

1 0

Nie wiem kto takie koncerty uwielbia-nuda. 00:27, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz