Zamknij
REKLAMA

Policjanci apelują: uwaga na oszustów internetowych!

16:31, 17.08.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci apelują o ostrożność w trakcie dokonywania zakupów i sprzedaży w Internecie. Pamiętajmy, że otwierając nieznane linki do stron internetowych, również możemy paść ofiarą oszustów. Tylko od początku wakacji funkcjonariusze otrzymali ponad 20 zgłoszeń z powiatu bytowskiego o osobach, które zostały ofiarami przestępców. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność.

Policjanci apelują o stosowanie zasady ograniczonego zaufania w trakcie zakupów i sprzedaży w Internecie oraz nieotwierania nieznanych stron internetowych. Przestępcy próbują różnych sposobów, aby wykraść nam pieniądze. Bytowscy funkcjonariusze od początku wakacji otrzymali już ponad 20 zgłoszeń od osób poszkodowanych, którzy padły ofiarą internetowych oszustów.

- Przestępcy stosują różnych sposób, aby odebrać nam pieniądze. Dostajemy wiadomość o niezapłaconym mandacie, płatności, przesyłce zatrzymanej przez urząd celny lub linkiem do strony w związku z zamówieniem. Po kliknięciu w link do strony internetowej na naszym urządzeniu zostaje zainstalowana aplikacja, która umożliwia oszustom dostęp do naszego telefonu - informuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Dzięki temu złośliwemu oprogramowaniu przestępcy mogą wykraść pieniądze z konta bankowego właściciela telefonu. Możemy również zostać oszukani w trakcie zakupów i sprzedaży w Internecie. Przestępcy kontaktują się z nami przez komunikator internetowy i zachęcają do transakcji przez wskazany przez nich link. Następnie nieświadoma osoba podaje dane swoje oraz karty płatniczej. Pokrzywdzeni dopiero po fakcie orientują się, że zostały im skradzione pieniądze z konta.

Policjanci przypominają, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwoli nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Max KolonkoMax Kolonko

0 0

ofiarami przestepcow za wykroczenia amuuuuahahhahaha 03:41, 19.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%