Zamknij
REKLAMA

Sprawne zarządzanie wierzytelnościami. Dedykowane oprogramowanie

22:00, 06.02.2020 |
Skomentuj

Skuteczne odzyskiwanie długów z całą pewnością należą do trudnych i złożonych zadań. Przedsiębiorstwa oraz prawnicy, którzy specjalizują się w tej dziedzinie, podkreślają że w kompleksowym zarządzaniu wierzytelnościami należy zwrócić szczególną uwagę na dostęp do niezbędnych danych oraz dochowanie terminowości wszelkich procedur. Jakiekolwiek uchybienia w tym względzie są absolutnie niedopuszczalne – dlatego fachowcy szeroko korzystają z możliwości, jakie dają nowoczesne systemy IT, tworzone specjalnie z myślą o takich kancelariach prawnych.

Równoległe prowadzenie wielu spraw staje się znacznie prostsze, co zwiększa efektywność działań

Kancelarie windykacyjne raczej nie mogą narzekać na brak zleceń – o przyczynach takiego stanu rzeczy można by dyskutować naprawdę długi o zawzięcie. Z punktu widzenia wierzyciela najważniejsze jest to aby, środki finansowe pojawiły się na jego koncie możliwie szybko. Liczy zatem, że pomoc ekspertów w zakresie windykacji przyniesie oczekiwane efekty – i jest w stanie zapłacić niemałe pieniądze za odzyskanie długu w całości.

Automatyzacja pewnych czynności niewątpliwie przyspiesza pozytywne zakończenie sprawy. Odpowiedni program do obsługi kancelarii prawnej posiada szereg funkcji, które skracają czas potrzebny na załatwienie pewnych formalność. Na przykład system SmartDebt jest w stanie wygenerować prawidłowe pismo do sądu powszechnego na podstawie danych wprowadzonych na samym początku. Nie ma konieczności ponownego wprowadzania informacji, wszystkie pola wypełnia sam program. Bardzo przydatna okazuje się również integracja z e-sądem, powołanym do szybkiego windykowania bezspornych należności.

Profesjonalny program do obsługi kancelarii prawnej redukuje ryzyko popełnienia kosztownego błędu

Dopełnienie wszelkich formalności wymusza nadzwyczaj skrupulatne podejmowanie kolejnych kroków. Kancelaria, która w jednym momencie pilotuje mnóstwo postępowań, z których każde znajduje się na innym etapie, musi szczególnie zatroszczyć się o płynny obieg dokumentów oraz informacji. A jak podkreślają specjaliści z firmy Talpa Soft, nowoczesne systemy dla prawników są w stanie kontrolować wszystkie procesy bez najmniejszych kłopotów. Zanim pisma zostaną rozesłane do odpowiednich osób lub instytucji, program dokładnie sprawdza czy zrealizowano komplet wytycznych. Jeżeli będzie jakiegokolwiek dokumentu będzie brakować, od razu wyświetli stosowny komunikat – z pewnością to szybsza metoda weryfikacji niż osobiste czytanie stosu akt przed wysyłką. Nieocenione są również opcje personalizacji, dzięki którym łatwo można dostosować pracę programu do przyjętego w danej kancelarii prawnej rytmu pracy i wewnętrznych procedur.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA