Zamknij
REKLAMA

,,Orły Transportu" ? opłacalność prowadzenia firmy transportowej

07:29, 12.05.2020 | materiały partnera

Rozpoczęcie działalności każdej branży, należy do sporych wyzwań, jednak przedsiębiorcy związani z transportem, muszą mierzyć się ze specyficznymi barierami. Czy zatem zakładając firmę transportową, istnieje szansa na powodzenie?

Mogłoby się wydawać, że w czasach globalizacji i e-handlu, branża ta jest skazana na sukces, jednak sprawy mają się nieco inaczej. Wpływ na rentowność przedsięwzięcia ma wiele czynników związanych z organizacją firmy oraz całkowicie od niej niezależnych.

Do ważnych przeszkód z pewnością należeć będzie zawiłość ustaw i norm ITD, jakim podlegają przewoźnicy oraz dynamika przepisów prawa, która z pewnością nie sprzyja prowadzeniu firmy transportowej.

Na co firma może mieć wpływ?

Kolejnym problemem jest nieustanna walka o obniżenie kosztów, co w przypadku transportu wynika często z tzw. pustych przebiegów. Generują one mnóstwo strat w firmie, takich jak: wydatki na paliwo, wynagrodzenia dla pracowników oraz eksploatacja pojazdów. Odpowiedzią tutaj jest pozyskiwanie nowych zleceń i umiejętne zarządzanie flotą.

Promocja i marketing

Transport wydaje się branżą mało przebojową, w porównaniu z kosmetyką, czy fryzjerstwem. Jednak okazuje się, że klienci przewoźników chętnie wyrażają swoje opinie w sieci. Warto więc zwrócić uwagę na to środowisko, gdyż wysokie noty na portalach branżowych, zawsze przekładają się na wysokość sprzedaży.

Na popularność marki duży wpływ ma udział w rankingach. Jednak znalezienie się takiej liście jest dość trudne. Plebiscyt „Orły Transportu” wyróżnia firmy świadczące usługi na bardzo wysokim poziomie, które zostały docenione przez dotychczasowych klientów. Działanie tego rankingu różni się od pozostałych, gdyż do stworzenia zestawienia najlepszych firm, nie wybiera się określonych przedsiębiorców. Sama obecność opinii wyrażonych liczbowo (w wymaganej ilości) uprawnia do uczestnictwa w plebiscycie. Nie ma znaczenia, czy jest to mikro firma transportowa z Rzeszowa, czy duże przedsiębiorstwo. Podstawą do wyróżnienia są wystawiane przez klientów oceny, na różnych portalach branżowych i nie tylko. Jak wiadomo, Internauci często korzystają z możliwości wyrażania opinii w sieci. Są one zliczane przez specjalnie opracowane oprogramowanie i po zebraniu danych przedstawiane są wyniki na stronie portalu.

Wyróżnienie w „Orłach Transportu” często wykorzystywane jest do promocji marki w mediach społecznościowych, co z kolei pomaga w umacnianiu pozytywnego wizerunku w mediach i zwiększa widoczność w sieci.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA