Zamknij

Czy warto wymienić żarówki na LED?

00:06, 13.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:06, 13.07.2020
Skomentuj

Żarówki typu LED w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością u każdej osoby, która planuje regularne oszczędzanie pieniędzy. Z modernizacją oświetlenia oswajają się także liczne samorządy lokalne, dlatego ledy coraz częściej można spotkać na ulicach lub nawet przy wielkich inwestycjach budowlanych. Czy unowocześnienie luminacji rzeczywiście się opłaca? Sprawdzamy najważniejsze różnice pomiędzy technologią LED a tradycyjnymi żarówkami.

Oprawa oświetleniowa LED będzie droższa w zakupie, ale zdecydowanie tańsza w użytkowaniu

Koszt początkowy to pierwszy czynnik, który rzuca się w oczy potencjalnego Klienta, szukającego najlepszego rozwiązania w kwestii oświetlenia. Na tym polu o wiele korzystniej wypadają żarówki tradycyjne. Sięgając po tego typu produkt należy liczyć się z wydatkiem rzędu około dwóch zł. Do pięciu razy droższa okazuje się być standardowa żarówka LED. Dlaczego więc wiele źródeł podaje informację, że nowoczesna technologia w luminacji jest najlepszym sposobem na oszczędności?

Wystarczy spojrzeć na roczne koszty eksploatacji. Mimo wyższej ceny początkowej, żarówki LED nie będą stanowić sporego obciążenia budżetu domowego przeciętnego Kowalskiego. Szacuje się, że takie oświetlenie wymaga przygotowania niespełna stu złotych. Blisko sześciokrotnie więcej przyjdzie zapłacić za roczne utrzymanie tradycyjnej żarówki 60W. Oszczędności odczuwają także przedsiębiorcy oraz lokalne samorządy. To właśnie dlatego oprawy LED cieszą się tak ogromnym poziomem popularności. Energooszczędne oświetlenie do Twojej firmy możesz zamówić w firmie NowaLed, która charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem w branży!

LED pozostawia swoją konkurencję daleko w tyle. Sprawdzamy kwestię żywotności i ekologii Zestawienie kosztów eksploatacji to jednak dopiero początek budowania ogromnej przewagi leda nad tradycyjnymi świetlówkami. Kolejne różnice można już dostrzec gołym okiem. Mowa tutaj o barwie emitowanych wiązek światła. Żółte promienie już dawno wyszło z mody, teraz czas na biel. Przekłada się ona bezpośrednio na olbrzymią jasność oraz znaczące powiększenie pola widzenia.

Diody bądź nowoczesne żarówki LED podczas pracy nie mają tendencji do przegrzewania się, co przez lata było prawdziwą zmorą tradycyjnych świetlówek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na żywotność komponentów. Jedna żarówka typu LED może przepracować nawet 50 tysięcy godzin. To zawstydzająca liczba dla przestarzałych metod luminacji, które wymagały wymiany co tysiąc godzin regularnego działania.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia proekologii. Żarówka ledowa charakteryzuje się niską szkodliwością dla środowiska, nie emituje toksycznych metali, a współczynnik produkcji dwutlenku węgla ograniczono zaledwie do 48 kg na rok. Suma niezwykle korzystna przy wyniku osiąganym przez żarówki 60W, które wytwarzały 477 kg CO2 rocznie.

[POGODA]1594591451095[/POGODA]

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%