Zamknij
REKLAMA

900 zamiast 500 złotych. Kto dostanie a kogo ominie dodatek 400+? 

12:40, 19.07.2021 | Źródło: GOV.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

W ramach Polskiego Ładu rząd szykuje znaczną podwyżkę świadczeń dla rodziców z dziećmi. Kto będzie mógł liczyć na dodatkowe 400 złotych, a kogo ten przywilej ominie? 

Rodzina 500 plus to największy program socjalny realizowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Program, który rozpoczął się w kwietniu 2016 roku ma pomóc rodzinom w wychowaniu dzieci poprzez comiesięczne świadczenia wychowawcze.

Od 2019 roku do portfela polskich rodzin, co miesiąc wpływa świadczenie w wysokości 500 złotych na każde dziecko.

Od początku przyszłego roku rodziców czekają jednak zmiany. Zjednoczona Prawica w ramach Polskiego Ładu chce zagwarantować 1000+ na drugie lub kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy, a także dodatkowe 400 zł na dziecko.

Oba te świadczenia nie będą jednak przysługiwały każdemu, a nowa dopłata, jak twierdzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, ma rozwiązać jeden z głównych problemów rodziców. Chodzi o wysokie koszty związane z opieką nad dzieckiem po powrocie do pracy. 

Dodatkowe 400 złotych ma przysługiwać dzieciom do trzech lat, które nie kwalifikują się do Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Pieniądze nie trafią jednak na konta rodziców. 

- 400 zł miesięcznie będzie przekazywane bezpośrednio podmiotowi prowadzącemu żłobek, klub dziecięcy lub zatrudniającemu dziennego opiekuna. Szacuje się, że tym wsparciem zostanie objętych około 108 tysięcy dzieci - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt ustawy już niedługo ma trafić do konsultacji społecznych, a później będzie procedowany przez Sejm i Senat. 

(Źródło: GOV.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

podatnik podatnik

2 1

Jak opodatkują kler, to wystarczy nawet na 1000+ dla wszystkich. W PL jest 25 tys. księży, których nikt nie kontroluje finansowo. Pieniądze płyną do nich strumieniami: od biednych emerytów począwszy po milionowe granty z pieniędzy podatników z budżetu państwa na różne kościelne fundacje. Nikt nie wie ile. Oficjalnie co łaska.
20:14, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%