Zamknij

Dodaj komentarz

Pilna konferencja ministra zdrowia! "Wprowadzamy obowiązek..."

M.O. 10:36, 19.01.2022
1 Pilna konferencja ministra zdrowia! "Wprowadzamy obowiązek..." Fot. screen z Facebooka

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał pilną konferencję prasową, na której przedstawił obecną sytuację epidemiczną - Sytuacja robi się trudna. Wprowadzamy pracę zdalną w administracji publicznej - podał szef resortu zdrowia. 

Adam Niedzielski przekazał informacje na temat rozwoju pandemii w Polsce. 

Podał, że dziś (19 stycznia) odnotowano 30586 zakażeń. 

- Wyniki są bardzo poważne. Ostatnie dwa dni to jest taka dynamika, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Mamy przekroczone 30 tysięcy zakażeń, więcej niż w szczycie IV fali. To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia - tłumaczył minister.

Niedzielski wskazywał, że w przypadku utrzymania tego trendu w przyszłym tygodniu w Polsce przekroczymy 50 tysięcy zakażeń dziennie, a to, zdaniem ministra, będzie stanowiło ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowia. 

W związku z rozwojem V fali pandemii rząd zdecydował na wzmocnienie obostrzeń covidowych. 

- Ta sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej - podaje Niedzielski.

Wyjątkiem mają być zadania, które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy. Minister zdrowia zaapelował także do pracodawców, by w razie możliwości również wprowadzili pracę zdalną. 

Minister wskazywał, że najbliższy czas wymaga odpowiedzialnej postawy Polaków, którzy "muszą wracać do ścisłego przestrzegania reżimu dystans-dezynfekcja-maseczki

- Sytuacja robi się trudna - podsumował szef resortu zdrowia. 

(M.O.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

UB67UB67

0 0

MIASTKO 19.01.2022

DO SAD REJONOWY w MIASTKO

zwracam sie z prosba o przelozenie terminu do rozprawie sadowej do zakonczenie pandemo koronowiruso (mars-cow2)

pozdrawiam SPEEDER-MAN

13:41, 19.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu miastko24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

ODCIĘLI brzemię o nazwie CENTRUM. Rozmowa z posłanką

Zowu szkoda ,że szanowny redaktor nie zgłębił się w działalność poselską posłanki w jej okręgu wyborczym , zapytał jaki miała wkład w budowanie struktur PL2050 w Gdyni skąd pochodzi... czy podejmowała jakiekolwiek inicjatywy regionalne ? A może parę niewygodnych pytań o biura poselskie ? kto jest w nich zatrudniony -wygląda ,że nikt na etat ,ale jedna z asystentek społecznych Anna Chojnacka-Król prowadzi taką działalność gospodarczą :82.11.Z administracyjne obsługa biura. czyli B2B ? w rok wydała na to prawie 100 000 z sumy 298 tyś (do 31/12/24) na catering dla wyborców prawie 13 tyś- słyszał pan żeby poseł tak dobrze karmił wyborców??

Raf

13:34, 2026-03-04

Historyczna chwila w Miastku. Gmina kupuje budynek

te mieszkania były na rynku przez jakiś czas w cenie ok 10 tyś/m2 - widać się nie sprzedały i ktoś podał pomocną rękę deweloperowi. Pan redaktor powinien bardziej szczegółowo poinformować skąd taka cena a nie inna , co zawiera protokół z negocjacji , kto jest deweloperem i czy nie ma konfliktu interesów itp No i dlaczego nie skorzystano z okazji i nie kupiono całego budynku wraz z lokalami usługowymi ? A wtedy będzie można ocenić czy ta transakcja jest rzeczywiście korzystna dla gminy...

raf

12:07, 2026-03-04

Historyczna chwila w Miastku. Gmina kupuje budynek

Miasto Musi koniecznie ustalic stawkę za która te mieszkania będą się spłacały . Nie ma nic za darmo. a nieroby które juz sobie ręce zacieraja na nowe mieszkania !!! do Pracy!!!! zarabiać tak jak wszyscy.

gank

08:35, 2026-03-04

Historyczna chwila w Miastku. Gmina kupuje budynek

Chore rozdawać za darmo mieszkania. Tak się niczego nie dorobimy.

X

21:43, 2026-03-03

0%