Zamknij
REKLAMA

Starosta bytowski bagatelizuje koronawirusa?! Nie było go na BARDZO WAŻNYM spotkaniu!

12:04, 11.03.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Sytuacja związana z koronawirusem wymaga od przedstawicieli lokalnych władz, aby szybko reagowali na bieżące wydarzenia i dbali o dobro mieszkańców. Z takiego założenia nie wyszedł starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz, który wskutek zbyt późnego odczytania maila nie pojawił się na bardzo ważnym spotkaniu.

Wczoraj o godzinie 10:00 w Wydziale Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku odbyło się spotkanie wojewodów, starostów i samorządowców w sprawie obecnej sytuacji związanej z koronawirusem. Obecny był na nim również marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk czy prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Jego celem było przede wszystkim omówienie działań, jakie należy podjąć, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Jednym z uczestników spotkania miał być starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz. Jak się okazało, nie przybył on na spotkanie z powodu.. rzekomych problemów technicznych.

Nie było starosty ani nawet wicestarosty. Starosta Waszkiewicz nie wysilił się nawet, aby wysłać urzędników. Z tego co się dowiedziałem, e-mail z tą informacją został wysłany 9 marca po godzinie 11:00, a spotkanie odbyło się 10 marca. Trwało ponad dwie godziny. Starostwo bytowskie było jedynym, którego przedstawiciela nie było na spotkaniu. Dopiero po nim okazało się, że zadzwoniono do Wydziału Zdrowia z informacją, że z przyczyn technicznych (system się zawiesił, zbyt późno odczytali maila) ich nie było - grzmi radny, Wojciech Duda.

Radny nie szczędził słów krytyki wobec takiego zachowania, zwłaszcza, że było to niezwykle ważne spotkanie.

To jest SKANDAL. W dzisiejszej sytuacji, gdzie potwierdzono 25 przypadków koronawirusa, ponad 1000 osób w Polsce objętych jest kwarantanną, zamykane są szkoły decyzją premiera Morawieckiego, to pokazuje, jak bardzo starosta Waszkiewicz troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców. Mało tego, to nie pierwsza taka sytuacja. Wcześniej miało to miejsce podczas nawałnicy, gdzie podobno również zawiódł system wcześniejszego ostrzegania - dodaje Duda.

Nieobecność przedstawicieli powiatu bytowskiego na tak ważnym spotkaniu jest według radnego Dudy absolutnie nie dopuszczalne. W jego opinii takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Chciałbym zaapelować do starosty, żeby działał w odpowiedzialny sposób. Nieobecność starosty czy wicestarosty Romana Ramiona na tak bardzo ważnym spotkaniu, gdzie podejmowane są kwestie profilaktyki, jest skandalem. W dobie tak potężnego zagrożenia, przedstawiciel władzy po prostu to zlekceważył. To pokazuje hipokryzję starosty. Może warto na ten moment zaprzestać kampanii wyborczej, a skupić się na profilaktyce - grzmi radny Duda.

Póki co nie udało nam się skontaktować ze starostą Waszkiewiczem, aby poznać jego zdanie w tym temacie. Jeśli tylko nawiążemy z nim kontakt, wrócimy do sprawy.

[ALERT]1583924712874[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (7)

LesioLesio

3 1

Z Facebookiem Starosta nie ma problemów żeby siać ferment. 12:31, 11.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Pedro Pedro

2 0

Jak jego brat. Mają to we krwi 14:52, 11.03.2020


goscgosc

1 0

z bratem zorganizuja zrzute 21:47, 12.03.2020


RAMBORAMBO

2 1

Widac wyraznie że powiat Bytowski i ich władze mają Miastko gdzieś. Miastko musi koniecznie odłączyć się od Bytowa.Pozdrawiam. 08:19, 12.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 1

Lepiej się zainteresujcie jak władze Miastka dbają o mieszkańców.... Nawet komunikatu na stronie internetowej Urzędu nie ma. Chyba liczą na cud i na to że wirus ominie Miastko 13:17, 12.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NoNo

2 0

A wicestarosta to kto przecież !? Dba a jakże jak ZAWSZE..... tylko o .... 10:00, 13.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 1

Starosta jak zwykle potrafi pisać tylko posty na Facebooku. Zamiast wziąć się do roboty to atakuje ludzi, którzy wypominają mu jego niekompetencje. 15:09, 13.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA