Zamknij
REKLAMA

INTERWENCJA ws. nowych chodników na cmentarzu

20:01, 13.10.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Piękna, nowa aleja, wykonana z kostki betonowej na cmentarzu komunalnym w Miastku, podobno jest zrobiona w sposób sprawiający, że korzystanie z cmentarza będzie wiązało się z niedogodnościami. Tak twierdzi radny Witold Zajst. Jego zdaniem nowa aleja jest wyprofilowana zbyt wysoko, co sprawia, że znajdujące się bezpośrednio przy niej groby położone są w dole. Jego zdaniem to błąd nie tyle wykonawcy, ile osób nadzorujących budowę.

- Zrobili teraz taką skarpę, która jest mniej więcej na wysokości pół metra. Znajdujące się obok niej groby położone są niżej. Nie dość, że będzie to kiepskie w użytkowaniu, to jeszcze fatalnie wygląda - alarmuje radny Witold Zajst.

Zauważył, że w Miastku to podobno powszechne w czasie budowy nowych chodników i modernizacji dróg. Faktycznie, uwagę na analogiczny problem swego czasu zwracał radny Tomasz Borowski. Chodziło o modernizację ulicy Chrobrego, gdzie wejście do przedszkola również posadowiono wysoko ponad drogą. 

[ZT]4859[/ZT]

Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Kazimierz Kozieł zapewnia, że roboty na cmentarzu wykonano zgodnie z planem.

- Oczywiście sprawdzimy z czego to wynika. Niekiedy jest tak, że nie da się zrobić, żeby spadki były zgodne z pierwotnym stanem, a jednocześnie, żeby było to na równi z sąsiadującym terenem - mówi naczelnik Kazimierz Kozieł. - Nie można robić tak, jak teren wskazuje, bo wtedy byłyby tam “fale Dunaju”. Spadek musi być jednostajny. 

Nie wyklucza, że znajdzie się sposób na rozwiązanie tego problemu.

- Widzę “światełko w tunelu” takie, jak wykonanie na przykład schodka ułatwiającego zejście - komentuje Kozieł. - Teraz jest najlepszy moment na wszelkie zastrzeżenia, gdy jeszcze nie było odbioru robót i prace nadal są prowadzone. Jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi. 

Wyjaśnia, że problem zasygnalizowany z kolei przez radnego Borowskiego został rozwiązany.

- Była to podobna sytuacja, bo chodziło o to, że ulica Koszalińska jest na pewnej wysokości i żeby był odpowiedni spadek od skrzyżowania, zgodnie z rozporządzeniem, trzeba było w odpowiedni sposób wykonać modernizację ulicy Chrobrego. Z tego powodu niestety w pewnych momentach nowa droga będzie wyniesiona, ale jednocześnie przy wejściu do przedszkola wykonano już nową nawierzchnię poprzez podniesienie kostki betonowej - opowiada naczelnik Kozieł.

Zapewnia on, że obie inwestycje docelowo, po dokonaniu odbiorów, będą wykonane w taki sposób, że nie będzie żadnych uwag. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

gośćgość

8 0

Dlaczego w dalszym ciągu na cmentarz wjeżdżają samochody chociaż jest znak zakaz ruchu.
Czy brat radnego organista i radny organista ma jakieś względy że go znaki nie dotyczą? 21:03, 13.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

0 0

a moze to sa osoby niepelnosprawne 18:05, 15.10.2020


JanJan

1 0

Zawsze coś nipasuje. 22:46, 13.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolonistaPolonista

2 0

Pan Kozieł redaktorku 12:08, 14.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AliAli

1 0

Kozieł srozieł... Pajacoziezieł. 17:41, 14.10.2020


jaja

4 0

O Pan Zajst znowu w akcji dawno nie pojawiał się w internetach 14:13, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 0

Po 70 latach nareszcie ktoś rozwiązał wstydliwy problem ale buraki tak się przyzwyczaiły chodzić rowem melioracyjnym, ze taka zmiana jest dla nich wstrząsem psychicznym. 18:40, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dobrodziejdobrodziej

0 0

pomyl jeden z drugim o osobach niepelnosprawnych 18:03, 15.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

1 0

Wszystkie cmentarze w okolicy w miastach i na wioskach są zamknięte i można tylko wchodzić otwartą furtkę... W tym Miastku to jakaś pomyłka co nie zrobisz zawsze źle wieczne problemy, roszczeniowe społeczeństwo bez empatii...Po mieście latają A tak każdy niepełnosprawny... byle dokuczać i szukać problemu nie bo nie 20:01, 15.10.2020


REKLAMA
REKLAMA