Zamknij
REKLAMA

MARTWA HALA za MILION! Sprzedawcy krytykują: Gmina śpi!

10:58, 03.07.2019 | M.W.
REKLAMA
Skomentuj
W maju był dzień otwarty Mojego Rynku. Sprzedawców zapraszał Dariusz Jurgielewicz z ratusza

Zniesmaczenie, zaskoczenie, zażenowanie - takie uczucia towarzyszyły klientom, którzy 1 lipca wybrali się do nowej miasteckiej hali targowej “Mój Rynek” na ul. Stolarskiej. W obiekcie za 1 mln zł był tylko jeden sprzedający - rodzinna firma wędliniarska Tołłoczko z Kruszyny k. Słupska. Wszystkie pozostałe stoiska puste.

[ZT]4349[/ZT]

- Sama byłam zaskoczona. Taki piękny obiekt macie, a władza moim zdaniem nie zadbała o marketing. Jeden dzień otwarty targowiska zorganizowany w maju to zdecydowanie za mało - mówi Iwona Tołłoczko, współwłaścicielka firmy. - Przyjadę jeszcze kilka razy, ale jeśli nie będzie więcej użytkowników hali to i klientów będzie mało. W takiej sytuacji nie podpisuję umowy z gminą, bo to nie ma sensu. Nie będę tracić czasu aby dojeżdżać do Miastka, opłacać pracowników i handlować w pustej hali targowej. W innych gminach potrafią to zorganizować. W Krępie Słupskiej hala od pierwszego dnia jest zapełniona. W Miastku władze śpią.

Ich stoisko i tak cieszyło się sporym zainteresowaniem. Do hali 1 lipca przyszło kilkadziesiąt osób.

- Ludzie nas pytali dlaczego nie ma stoisk z pieczywem, z warzywami i innych. Przychodząc do hali chcieliby zrobić kompletne zakupy. Brak sprzedających negatywnie odbije się na naszym utargu, bo ludzie przestaną tu przychodzić - zauważa Iwona Tołłoczko. - Powinna być intensywna kampania promocyjna, a w Miastku nie widziałam nawet jednego baneru informującego o targowisku. Nie było informacji podczas Dni Miastka. Nie ma nawet drogowskazu. Nie ma nic! Jestem zdziwiona, że tak pięknego obiektu nie potrafią “sprzedać”. 

Burmistrz Danuta Karaśkiewicz zapewnia, że będzie lepiej. - Promocja targowiska już była. Potrzeba ok. 2 miesięcy aż informacja do sprzedających dotrze. Jesienią będzie lepiej - zapewnia. - Natomiast drogowskaz kierujący do targowiska ustawimy. W środę powinien już być. 

ZOBACZ jak w maju promowano Mój Rynek!

Sprawdzamy jaka jest wiedza na temat targowiska. Dzwonimy do zaprzyjaźnionej piekarni w Białym Borze.

- Z nieba nam pan spadł! Naprawdę w Miastku jest takie targowisko? A ja właśnie miejsca w Szczecinku szukałam - powiedziała właścicielka piekarni.

Podaliśmy jej numer do ratusza, aby załatwiła sobie boks w hali targowej. 

- Chyba razem z Gazetą Miastecką postaramy się zapełnić to targowisko, skoro wasza władza nie daje rady - uśmiecha się Iwona Tołłoczko. - Zapraszam, bo warto pod względem cen i otoczenia. Za maksymalnie 250 zł miesięcznie można mieć takie miejsce do handlu w centrum miasta. Naprawdę warto. Im nas więcej, tym lepiej - zachęca właścicielka rodzinnej firmy wędliniarskiej.

Aby rozpropagować halę od najbliższego wydania rozpoczynamy zabawę z firmą Tołłoczko. Do wygrania będzie kosz wędlin. Szczegóły we wtorek 9 lipca w Gazecie Miasteckiej.

Portal

miastko24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Natomiast w wydaniu z 2 lipca m.in.

- Policjantka pędziła 110 km/h przez wieś! Zatrzymali ją do kontroli...

- ZWŁOKI W CENTRUM MIASTKA. W znacznym stanie rozkładu…

- BITWA O BOBIĘCINO. Radni odbierają dawny ośrodek harcerski. Wzajemne oskarżenia

- ŚMIECIOWY SKANDAL W KĘPICACH. Na wysypisko za oczyszczalnią wpadła kontrola. Władza się broni. Jako winnych wskazuje mieszkańców!

- NOWY KURORT MIASTECKI? Plaża w Bobięcinie kupiona, czas na tworzenie atrakcji

- FABRYKA PAPIEROSÓW. W Miastku na Jeziornej “fajki” produkowali, do czasu aż przyjechało CBŚP!

- DACHOWAŁ I BYŁ NAĆPANY. Kierowca z gminy Tuchomie zażył marihuanę, amfetaminę i ruszył w trasę. Rozbił się pod Przęsinem.

- POTRĄCIŁ DZIECKO I ZWIAŁ. Skandaliczny czyn 21-latka

- KOSZMARNA NOC W SZPITALU. 74-letnia mieszkanka Bielska do dziś płacze gdy to wspomina…

- REAKTYWACJA OSTOI. Legendarny zajazd w Suchorzu będzie odbudowany

- NOWA KOLEJOWA DO REMONTU. Ledwo co zrobili, a już naprawiają. Winny jest… piach 

- ZABRALI LUDZIOM DROGĘ. Samorządność zabrała pieniądze z remontu drogi Świeszyno - Zadry. Burzliwa dyskusja.

- DANUTA KARAŚKIEWICZ Z WOTUM ZAUFANIA. Radni byli jednogłośni.

- PŁONĄCE VOLVO. Pożar samochodu w lesie pod Grabowem.

- NOWE BOISKO UMIERA. Co się dzieje na ulicy Piłsudskiego?

- ZAŚMIECONY LEDNIK. Nie ma mocnych na to niechlujstwo!

- NIELEGALNE WYSYPISKO ŚMIECI - w centrum miasta, na ul. Wybickiego. Czyja to sprawka?

- PIĘKNA ROCZNICA BYŁEGO WICESZEFA MIASTECKIEGO SZPITALA. Hieronim Enerlich świętuje 72-lecie małżeństwa. Publikujemy jego wspomnienia.

- STRACH PRZED BROJLERAMI. Mieszkańcy Głodowa dostaną potężną fermę!

- MIESZKANIA Z PLUSEM. Kępice zaczynają przyznawać lokale zbudowane w ramach rządowego programu. Dla kogo są przeznaczone?

- WYŻSZA PENSJA MAJEWSKIEJ. Przebiła już sumę 10 000 zł!

- MAJĄTKI BIAŁOBORSKICH RADNYCH. Sprawdź co mają w nowej kadencji!

- POLANÓW POD LUPĄ - raport o wszystkim co w tej gminie działa i… nie działa.

- EWELINA PRZEJMUJE RZĄDY. Nowa sołtys Zielinia.

- GRZEGORCZYKI Z TRZEBIELINA - nowa nazwa dla pewnego miejsca, ku czci dyrektor SP Trzebielino. 

- WYŻSZE CENY STAŁY SIĘ FAKTEM! W Trzebielinie płacą już 19,50 zł od osoby za śmieci!

- ŁĘKINIA ODCIĘTA - POSTAWILI ZAKAZ 15 TON. Kierowcy ciężarówek wyklinają drogowców. Każą im jeździć wyłącznie drogą krajową, a nie przez Koczałę. 

- JEDYNA TAKA TAWERNA. Restauracja Przystań Żeglarska w Bobięcinie - opowieść o ich tajemnicach i specjalna zniżka dla mieszkańców z gmin Miastko, Biały Bór, Koczała, Polanów, Kępice i Trzebielino!

- NOWORODKI - dzieci urodzone w miasteckim szpitalu.

- DNI MIASTKA 2019 - nasza relacja.

- WYGRAJ GADŻETY NADLEŚNICTWA. Tym razem od leśników z Dretyń.

- UKRAIŃSKA STRONA w języku ukraińskim i polskim.

- Kazachstańska opowieść emerytki z Koczały.

- SPORT. 

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych z gmin Miastko, Kępice, Polanów, Koczała, Biały Bór i Trzebielino, ogłoszenia drobne, program TV, krzyżówka i felietony.

Zapraszamy

[ALERT]1562143830349[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

goscgosc

2 0

Wracając do zmiany organizacji ruchu . Zauważyłem paradoks- skrzyzowanie ul.Wybickiego z ul.Stolarską wyznaczone miejsca parkingowe na jezdni bezpośrednio na skrzyzowaniu. Ostatnio wyjeżdżając z ul.Stolarskiej skręt w prawo bezposrednio przy skrzyzowaniu stały dwa busy ograniczające widoczność i pole manewru. Jechałem autem z przyczepką i mało co abym uszkodził busa. Co za idiota wyznacza miejsca parkingowe bezpośrednio przy skrzyżowaniu. Prawo o ruchu drogowym mówi jednoznacznie zabrania się parkowania aut na skrzyzowaniu i w odległości 10 m przed i za.To dotyczy również tego śmiesznego parkingu. Gdzie Policja , straz miejska i osoba z urzedu miasta odpowiedzialna za drogi.Chyba wszyscy zapomnieli że droga na targowisko to jest ul.Stolarska a nie żaden wjazd 11:35, 03.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

D.D.

0 0

Masz racje, te miejsca przed sklepem Pana Jędryczki i przed Maximą były wyznaczone na rympał i tak już zostało. A skoro jest to skrzyżowanie dróg, to znosi ono ograniczenie prędkości do 30km/h postawione na skrzyżowaniu Szewska/Wybickiego. Od Maximy można jechać 50 km/h. I nadal nie ma przejścia dla pieszych między budynkiem Wybickiego 52 (Ciesielska), a starym budownictwem. A chodzi tamtędy masa ludzi. Po stronie Ciesielskiej chodnik na dobrą sprawę urywa się na parkingu... Ciekawe że nikt tego nie zauważył. Kiedyś, jak byłem dzieckiem to po tej stronie był chodnik, aż do młyna. 09:28, 04.07.2019


JarekJarek

3 0

Ta hala targowa to bardzo zly pomysl ! Brak wyczucia i kompletna nie wiedza co jest dobre a co zle dla kupujących i sprzedających wtopiona kasa i tyle ! 09:10, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bronek co ma ogonek.Bronek co ma ogonek.

0 1

Za klasykiem: h .... d ..... i kamieni kupa. 21:25, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBORAMBO

1 0

Ta hala aż się prosi żeby otworzyć skup runa leśnego.Pozdrawiam. 06:01, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RAMBORAMBO

1 0

Brak wyobrazni. Ta hala targowa powinna być wybudowana gdzie obecnie znajduje rudera po Zarządzie Mienia Komunalnego.Pozdrawiam. 22:02, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© miastko24.pl | Prawa zastrzeżone