Zamknij

Radni podnieśli podatki. Będzie dyskusja z posłem Dziamborem!

22:36, 27.10.2019 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Tylko trzech radnych sprzeciwiło się podwyżce podatków od środków transportu w gminie Miastko. To Witold Zajst, Przemysław Sztobnicki i Szymon Należyty. Podwyżka może nie jest wielka, 1,8 proc., ale wywołała dyskusję w trakcie obrad Rady Miejskiej. Wiadomo już, że jedna firma transportowa przeniosła się do Białego Boru, gdzie są jedne z najniższych podatków transportowych w Polsce. Następna zamierza.

Tymczasem radny Przemysław Pakuła od roku mówi o ułatwieniach dla przedsiębiorców, a w piątek… głosował za podwyżką. 

O co chodzi? Postanowiliśmy to sprawdzić! 

W sobotę 2.11. po raz pierwszy, od godz. 14.00, organizujemy dyskusję transmitowaną na żywo na naszym fanpage`u Gazeta Miastecka - miastko24.pl na Facebooku. Obecny będzie na pewno poseł Artur Dziambor z Konfederacji. Zapraszaliśmy też posła Aleksandra Mrówczyńskiego z PiS, ale odmówił z powodu innych planów.

Spróbujemy zaprosić przedstawiciela PO. Ponadto obecny będzie radny Przemysław Pakuła, radny Witold Zajst, burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, Paweł Kolenda - szef firmy TazTrans i… Ty również możesz z nimi podyskutować! 

Do piątku 1.11. wybieramy osobę, która w sobotę w jednym z miasteckich lokali zasiądzie do wspólnego stołu i podyskutuje o podatkach (lokalnych i krajowych) w formule podobnej do programu “Kawa na ławę” emitowanego w telewizji TVN. Wystarczy, że napiszesz dlaczego akurat to Ty powinieneś w tej dyskusji uczestniczyć. Zgłoszenia zbieramy w komentarzach pod informacją o tym spotkaniu na portalu www.miastku24.pl. Wybierzemy naszym zdaniem najlepsze uzasadnienie i zaprosimy w sobotę do rozmowy z posłem Dziamborem i naszymi lokalnymi przedstawicielami. 

Więcej o podatkowych decyzjach radnych we wtorek 29.10. w Gazecie Miasteckiej.

Natomiast w Gazecie z 22.10. wywiad z posłem Arturem Dziamborem. Zapraszamy!

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

TutejszyTutejszy

2 1

Wywiad z Dziamborem?
Redaktorek po raz kolejny potwierdza swój nieobiektywizm dziennikarski. W swoich komentarzach pisał nie raz że wspiera partię Korwina. Teraz robi wywiady z jego ludźmi którzy mieszkają i działają dla Gdyni. Na pewno nie będą "posłami" z Miastka. Tego typu artykuły to tylko i wyłącznie afirmacja poglądów redaktorka.
Co do podatków... Redaktorek powinien wiedzieć co to inflacja. Jeśli wartość pieniądza słabnie to naturalne jest to że ceny idą do góry a tym samym podatki. Nie ma więc o co kruszyć kopii. Kolejna afera o nic. 14:43, 28.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

tu  i teraztu i teraz

2 0

Prawda jest taka że Pakuła od poczatku nie wie po co tam jest i szedł tam tylko dla bycia sławnym , co innego myśli , co innego mówi a co innego robi . a redaktorek zawsze był i jest nieobiektywny 19:58, 28.10.2019


TransportTransport

0 0

Po pierwsze to jest podatek którego wcale nie powinno być a każda jego podwyżka to tylko kolejna cegła do tego aby jeszcze więcej ludzi zniechęcić do pracy. A może podatek za dom, mieszkanie niech zrobią 4.5 tyś na rok co? Ciekawe co wtedy będziesz mówił że inflacja to niech podnoszą. 05:40, 06.11.2019


MaciekMaciek

0 0

No i gdzie ta debata? heheh czyszby się nie odbyla? 12:50, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz