Zamknij
REKLAMA

Nie żyje Jerzy Gajewski, twórca firmy NDI, związany z gm. Miastko

21:01, 27.12.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Nie żyje Jerzy Gajewski, twórca i prezes firmy NDI, jeden z najbogatszych Polaków, mieszkaniec gminy Miastko. Biznesmen miał posiadłość we wsi Świeszynko. Jako sponsor wspierał m.in. klub Start Miastko. To był jego drugi dom, zaraz po Sopocie. Zmarł w drugi dzień Świąt, 26 grudnia.

- Żegnaj szefie - taką informację podało biuro prasowe spółki NDI publikując post na Facebooku.

Jerzy Gajewski zmarł w wieku 70 lat. Pozostawił po sobie firmę, którą budował od 30 lat. To działająca na rynku budowlanym Grupa NDI. Firma znana, ciesząca się bardzo dobrą opinią. To oni zbudowali północny odcinek autostrady A1, Gdański Teatr Szekspirowski, przeprowadzali rewitalizację centrum Sopotu, a ostatnio rozpoczęli przekop Mierzei Wiślanej. Firma NDI to również duży deweloper.

Jerzy Gajewski urodził się w 1950 r. w Gdańsku. Był absolwentem Politechniki Gdańskiej na Wydziale Elektrycznym. Doświadczenie w zakresie przygotowywania i realizacji procesów inwestycyjnych oraz menedżerskie zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Iraku i Kuwejcie, gdzie pracował w latach 1977-1990.

[ZT]5207[/ZT]

Był wielokrotnie nagradzany za działalność biznesową. W 2016 r. otrzymał nagrodę specjalną Budowniczy Pomorza za całokształt osiągnięć i wybitne zasługi w procesie pozytywnego zmieniania społeczno-gospodarczego Pomorza. Prezes NDI był jednym z założycieli i współorganizatorem Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Był także mecenasem kultury i sportu. 

Lokalnie od lat wspierał klub Start Miastko. Loga firmy są na koszulkach miasteckich piłkarzy, a logo Startu widnieje na stronie głównej firmy NDI. Wsparcie wynikało z jego wieloletniej znajomości z byłym burmistrzem Miastka Janem Ponulakiem, obecnie prezesem Startu Miastku. Gajewski kupił i zaczął odnawiać stary pałacyk w Świeszynku w czasie gdy Ponulak był burmistrzem.

- Jakieś 3 miesiące temu byłem u niego ostatni raz. To był porządny, skromny człowiek. Bardzo dobry szef i filantrop. Mecenas sztuki i sportu. Potrafiliśmy dyskutować godzinami. Poruszaliśmy różne tematy, ale od jednego prezes Gajewski trzymał się z daleka, od polityki - wspomina Ponulak dodając, że z prezesem Gajewskim spotykał się średnio raz na kwartał.

Zazwyczaj w jego letniej rezydencji w Świeszynku, a czasami w biurze firmy w Sopocie. Gajewski miał żonę i dwie córki. Małżonka Małgorzata Winiarek-Gajewska po śmierci męża nadal kierować będzie firmą. Nieoficjalnie wiadomo, że NDI nie przestanie wspierać Startu Miastko, a najbliższa rodzina ś.p. prezesa Gajewskiego nadal będzie wypoczywać w rezydencji w Świeszynku.

Nie każdy wie, że ś.p. Jerzy Gajewski sponsorował budowę kościoła w pobliskim Świeszynie. Jako osoba religijna, w czasie pobytu na terenie posiadłości w Świeszynku, regularnie brał udział w kameralnych nabożeństwach. Towarzyszyła mu małżonka.  

DŁUŻSZA WERSJA opowieści i wspomnień dot. ś.p. Jerzego Gajewskiego w papierowym wydaniu Gazety Miasteckiej 5.01. i w DARMOWEJ gazecie WIEŚCI Z POWIATU w styczniu 2021 r.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%