Zamknij
REKLAMA

Siatkarski Ośrodek Szkolny powstanie w Szkole Podstawowej nr 3 w Miastku

13.46, 03.02.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Praca nauczycieli i trenerów klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku została zauważona przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie. Szkoła została zaproszona do udziału w ogólnopolskim projekcie szkoleniowym - Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS).

We wtorek została podpisana umowa pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej w Warszawie a Burmistrz Miastka Danutą Karaśkiewicz i Dyrektorem SP 3 Miastko Pawłem Biernackim w sprawie przystąpienia Gminy Miastko i SP 3 Miastko do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

- Celem SOS jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Popularność siatkówki w Polsce, nowoczesny sprzęt, w który wyposażona jest każda uczestnicząca w projekcie szkoła i nowatorskie podejście do procesu szkoleniowego, dają nadzieję na sukces - informuje Paweł Biernacki, dyrektor SP nr 3 w Miastku. 

Program ma przyczyniać się do zrównywania szans rozwoju sportowego młodzieży różnych środowisk. Jednocześnie wspierać działania miejscowych społeczności, tak by jeszcze lepiej wykorzystywać, często bardzo nowoczesne, obiekty sportowe, jakie są dostępne w wielu nawet niedużych miejscowościach takich jak Miastko.

SOS powstał  z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

 KLIKNIJ przycisk SUBSKRYBUJ na stronie głównej FB i otrzymuj e-mailem Gazetę Miastecką w wersji PDF! Tylko dla subskrybentów premierowe reportaże wideo i pełne wersje tekstów, niedostępne na portalu www.miastko24.pl!

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WróżkaWróżka

1 3

Paweł przyzwyczaja się do nowego gabinetu😂 A Waldek będzie wice? To może być historyczne zdjęcie😁😁😁 17:55, 03.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%