We wtorek ok. 17:30 nieznany kierowca jadący od strony Wołczy Wielkiej do Miastka potrącił na przejściu psa. Wedle relacji Kamila Gocana, sprawca zdarzenia nie próbował hamować, a po potrąceniu się nie zatrzymał. Działacz twierdzi, że przekroczenia prędkości w tym miejscu zdarzają się nagminnie i apeluje o pomoc w poszukiwaniu sprawcy.
Sprawę za pośrednictwem Facebooka nagłośnił Kamil Gocan - działacz Miasteckiego Stowarzyszenia "Bezdomny Kundelek". Jak podkreśla sprawa jest pilna, gdyż na przejściu mógł znajdować się każdy, nawet dziecko. Osoby, które udzielą informacji mogą być pewne, że będą w 100% anonimowe. Opublikował także fotografie samochodu domniemanego sprawcy.
- W miejscu zdarzenia niestety nie ma kamer. Sprawy nie zgłosiliśmy jeszcze na policję, bo chcemy mieć pewność, że prawidłowo wytypowaliśmy sprawcę. Przed tym pojazdem jechał wóz firmy ochroniarskiej, do której już dotarliśmy i wykluczyliśmy jej udział w zdarzeniu - informuje Kamil Gocan.
Miejski działacz apeluje do władz o wprowadzenie większych kontroli na tym odcinku drogi. Jak twierdzi - potrącenia i wymuszenia pierwszeństwa na tej trasie zdarzają się regularnie.
- Będę się starał, aby w tym miejscu powstał fotoradar. Rozważam przygotowanie petycji w tej sprawie - komentuje sprawę Kamil Gocan.
[ZT]8255[/ZT]
Konon11:40, 08.09.2022
A co kundel robił sam na ulicy? Stowarzyszenie niech sobie wyłapuje kundle z ulic i zapobiega wypadkom, a nie szuka winnych już po fakcie
Kundel11:52, 08.09.2022
Stowarzyszenie nie jest od wyłapywania tylko gmina. A kundel mógł uciec , mógł zostać wyrzucony. Nie ważne, właściciel auta musi się zatrzymać ! Zgodnie z prawem i wezwać pomoc. A tu już nawet chyba nie chodzi o samego psa a o to że, to było chyba na przejściu i jechał jak wariat facet. A jakby to nie był kundel ? Tylko człowiek ? Też byś napisał CO ON TAM ROBIŁ ?
dworcowa13:53, 08.09.2022
hym.. myślę że to audi codziennie pali gumy na dworcowej.... przynajmniej baaaardzo podobne.
Jan16:58, 11.09.2022
Tak,często jeździ to audi ,łatwo namierzyć ,sprawdzić ,ukarać i obserwować , jeździ jak wariot,coś z nim nie halo.
Fotoradar16:34, 08.09.2022
Przydał by się fotoradar, mieszkam niedaleko co niektórzy tak *%#)!&
ja11:06, 11.09.2022
poznaje to Putin
MAJĄ PLAN - reorganizacja oświaty
Ta reorganizacja jest jakaś dziwna. Jej głównym celem mają być oszczędności w budżecie gminy. Z wypowiedzi naczelnika oświaty wynika że w pierwszym roku szklonym 2025/2026 nie będzie żadnych oszczędności. To czy będą w następnych? Do SP 1 i SP 2 mają być przeniesione różne instytucje i usytuowane różne organizacje. A więc trzeba będzie dostosować czy też przebudować te objekty. Co w nich będzie umieszczone, nie wie sam burmistrz (patrz wypowiedź na posiedzeniu rady). Koszty, nikt ich nie zna. A więc czy będą oszczędności? Poza tym w SP 3 ma być 740 uczniów a więc gimnazjum bis, zatłoczone klasy, wszyscy uczniowie z problemai wychowawczymi - w jednej lokalizacji , dwuzmianowość (i to ma być dla dobra dzieci!!!). To po co ta cała reorganizacja, ciężko mi to zrozumieć. Chyba burmistrz i radni głosujący za tym pomysłem myślą na innych falach niz ja.
Carlito 66
22:26, 2025-11-01
Drożeje popularny opał. Polacy dostaną po kieszeni
Ten rzad posklejany z nieudaczników i służących niemiecom , zniszczy ten kraj.
Janosik
16:48, 2025-11-01
DZIECI NIE ŻYJĄ. Amelia i Oktawian zginęli
Wszystkim jest łatwo oceniać, bo każdy jest mądry jak to niedotyczy ich. Nie wiecie jak było to są wasze teorie, a pomyślcie co czują te osoby co przeżyli i to czytają nie każdy ma silny charakter i nikt nie bierze pod uwagę że ktoś może sobie coś zrobić. Wszystkim trzeba współczuć.
Wspierająca
18:36, 2025-10-31
DZIECI NIE ŻYJĄ. Amelia i Oktawian zginęli
Na tylnej kanapie oprócz tych co zginęli byl chlopak , nie dziewczyna
Xyz
13:20, 2025-10-31