Zamknij
REKLAMA

Tragiczny w skutkach pożar hospicjum w Chojnicach. Mnóstwo ofiar i rannych!

09:22, 06.01.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Do fatalnego zdarzenia doszło w nocy z niedzielę na poniedziałek na terenie hospicjum w Chojnicach. Wskutek pojawienia się pożaru, śmierć poniosło czterech pensjonariuszy, zaś kolejnych 22 doznało mniejszych bądź większych obrażeń.

Dziś w nocy na terenie hospicjum w Chojnicach doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Bezpośrednim efektem pojawienia się ognia była śmierć czterech osób, a także konieczność zabrania kolejnych 22 do szpitala. Płomienie pojawiły się około godziny 3:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Po czterech minutach byliśmy na miejscu zdarzenia. Pożar rozwinął się w jednym z pomieszczeń, w którym znajdowała się jedna ofiara śmiertelna, których łącznie było cztery. Do szpitala przewieziono 22 osoby - dwie z nich zatruły się gazem pożarowym i wciąż są hospitalizowane. Dwóch policjantów doznało lekkich obrażeń. Specjalny zespół dochodzeniowo-śledczy niebawem zacznie ustalać przyczynę pożaru - powiedział w rozmowie z Weekend.fm rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku st. bryg. Marian Hinca.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu zdarzenia pojawił się również komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, który zaordynował zwołanie sztabu kryzysowego. Przy pożarze pracowało łącznie 14 zastępów straży pożarnej i aż 40 ratowników.

Nieoficjalnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez jednego z podopiecznych hospicjum, palącego papierosy.

Wskutek tak tragicznego pożaru, odwołany został dzisiejszy Orszak Trzech Króli w Chojnicach. O godzinie 9:15 zarząd chojnickiego hospicjum zwołał specjalną konferencję prasową w sprawie zdarzenia.

[ZT]5039[/ZT]

[ALERT]1578298948439[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

goscgosc

1 0

Mnóstwo ofiar i rannych!
czlowieku nie siej paniki
Redaktorku zastanow sie co wypisujesz?
Wszystkich pensjonariuszy ewakuowano z tego hospicjum i przewieziono ich na obserwacje do szpitala 19:04, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA