Zamknij
REKLAMA

Grzegorz Wiatrowski - sołtys z Pożyczek

12:25, 02.03.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Żabno ma nowego sołtysa. Mieszka w osadzie o znamiennej nazwie Pożyczki. To 29-letni Grzegorz Wiatrowski. Co ciekawe, to nie pierwszy sołtys w tej rodzinie, bo jego ojciec od lat jest sołtysem Mądrzechowa pod Bytowem i również radnym Rady Miejskiej Bytowa.

Eugeniusz Wiatrowski będzie doradcą dla syna, który dopiero zaczyna karierę sołtysa. Będzie służyć mu dobrym słowem i radą. Grzegorz sołtysem został po namowach mieszkańców, po tym jak rezygnację złożyła dotychczasowa sołtys Iwona Wesołowska. Ona przeprowadza się do nieodległej wsi Kwisno. Zamieszka tam razem z rodziną. Wiatrowski przejmuje po niej pałeczkę i chociaż sprowadził się tu niedawno, to teren zna doskonale. W pobliskiej osadzie mieszkają od lat jego dziadkowie, a rodzice Eugeniusza. Spędzał tu wszystkie wolne dni w czasach dzieciństwa, a teraz wraz z rodziną sprowadził się na stałe, przejmując gospodarstwo.

- Tak naprawdę mieszkańcem wciąż nie jestem, bo jeszcze nie zameldowałem się, ale mieszkam już półtora roku. Można powiedzieć, że to właśnie w Pożyczkach wychowałem się - mówi Grzegorz Wiatrowski.

Zapewnia, że chociaż we wsi nie ma żadnych atrakcji to jako dziecko nie nudził się...

PEŁNA WERSJA TEKSTU w aktualnej Gazecie Miasteckiej z 25.02.

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

tomektomek

1 2

Szkoda tylko że znając tak doskonale teren nie wie ile domów należy do pożyczek, proponuję się doszkolić. 12:34, 02.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA