Zamknij
REKLAMA

Pracownicy miasteckiego szpitala przedłużyli jej DROGĘ do wieczności

08.51, 02.10.2022 M.W.
Skomentuj Irena Świątek-Brzezińska bardzo chwali opiekę zdrowotną w Szpitalu Miejskim w Miastku
REKLAMA

Na Szpital Miejski w Miastku zawsze można liczyć. Takiego zdania jest była sołtys wsi Kaliska w gminie Biały Bór. Opublikowała specjalny list z podziękowaniami. Jej zdaniem miastecki szpital to dobro dla całego regionu. Tym bardziej placówce potrzebna jest pomoc w obecnej sytuacji, gdy zadłużenie oszacowano na około 20 mln zł.

- Mam 83 lata, jestem pacjentką tego szpitala od 1959 roku. Zawsze wyróżniał się bardzo dobrymi lekarzami. Wymienię kilku. To doktor Mostowska, dr Gocoł, dr Dąbrowski, dr Kukawski, doktor Kupiec, dr Sokołowski i wielu innych. Mam prośbę do burmistrza żeby zajął się szpitalem, w szczególności oddziałem wewnętrznym, bo tam lekarze pracują w ciężkich warunkach. Brakuje pracowników, a przede wszystkim przydałaby się modernizacja - mówi Irena Świątek-Brzezińska. 

Jak mówi, na oddział trafiła 15 czerwca tego roku. Wypisano ją 6 lipca. Miała ostre zapalenie płuc, a teraz dziękuje serdecznie całemu zespołowi lekarskiemu i pielęgniarkom za szybką pomoc i uratowanie życia.

- Za przedłużenie mojej drogi do wieczności - precyzuje Świątek-Brzezińska. - Przez te kilkanaście dni miałam okazję przebywać na oddziale z różnymi pacjentami. Widziałam naocznie jak trudny jest zawód lekarza i pielęgniarki. Muszą mieć cierpliwość, szacunek i współczucie dla pacjentów, którzy niejednokrotnie niewłaściwie zachowują się. Słyszałam wulgarne wyzwiska, gryzienie, bicie, krzyki, a nawet groźby.

Specjalne podziękowania kieruje dla pracowników szpitalnej kuchni, bo posiłki są bardzo smaczne. 

- Niech Matka Boska wynagradza cały personel szpitala - komentuje Świątek-Brzezińska. 

Jaka wieloletnia pacjentka zauważa, że zmieniło się wyposażenie szpitala, ale oddział wewnętrzny od lat pozostaje bez zmian, jeśli chodzi o wygląd. Nie ma nawet dobrego prysznica, toalety są niewyremontowane. Ma nadzieję, że nowy burmistrz Miastka załatwi pozytywnie tę sprawę. 

Prezes Szpitala Miejskiego w Miastku Iwona Ściślewska ma dla byłej sołtys wsi Kaliska bardzo dobre wiadomości. Trafiła akurat na czas, w którym przygotowywany jest przetarg dotyczący kompleksowej modernizacji oddziału wewnętrznego, a także budowy zupełnie nowego bloku operacyjnego. Łączny przewidywany koszt to około 14 mln zł. 85 proc. to unijne dofinansowanie. 

- Przygotowujemy postępowanie przetargowe. W sierpniu przetarg powinien być ogłoszony - mówi prezes Ściślewska.

Są oczywiście pewne obawy co do rosnących na rynku cen, a więc możliwości przekroczenia kosztów przewidzianych w projekcie. Na pewno oczekiwane będzie wsparcie gminy w kwestii współfinansowania wkładu własnego. Szpital już zrezygnował z jednego z zadań, w ramach tej inwestycji, a była to budowa oddział rehabilitacji kardiologicznej. W ramach modernizacji oddział wewnętrzny powstanie w zupełnie nowym miejscu, tam gdzie dotychczas funkcjonował zakład opiekuńczo-leczniczy, a w miejscu oddziału wewnętrznego będzie blok operacyjny. 

[ZT]8314[/ZT]

[ALERT]1664650222806[/ALERT]

 

(M.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ZorroZorro

4 1

Kuchnia szpitalna jest wyśmienita, nigdzie nie ma tak dobrych dań, nie wiem jak to możliwe przy wszechobecnych oszczędnościach, gratulacje. 09:52, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 7

Ktoś babci napisał list ze nawet odczytać nie mogła 😂😂😂😂 . Lekarz ????? Pielęgniarka 😂😂😂😂😂?????? Oj oj oj ………. 10:45, 02.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BabciaBabcia

5 1

Dobrze się czujesz? 15:44, 02.10.2022


cóżcóż

2 1

niestety , za dziękuję się nic nie kupuje, a już na pewno nie długi, usługi warte miliony. Nadchodzi rychły koniec tzw. publicznej opieki zdrowotnej i tyle w temacie. 15:09, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%