Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać świecę do Chrztu?

12.17, 27.07.2020 Materiały partnera

Chrzest jest uroczystością, która zmienia życie dziecka, ponieważ staje się ono członkiem katolickiej wspólnoty i mimo tego, że wiek nie pozwala na zapamiętanie tego ważnego wydarzenia, to wszelkiego rodzaju pamiątki, które zbierają dla maluszka rodzice, są zbierane i przechowywane, po to, aby z biegiem lat, już coraz bardziej świadomy katolik, mógł wrócić do tej chwili. Żaden chrzest nie może się odbyć bez świecy chrzcielnej, która jest symbolem światła wiary, dlatego warto zastanowić się, jak ją wybrać.


Świeca do Chrztu – czym się kierować podczas wyboru?

Warto wiedzieć, że świecę chrzcielną można wykorzystać ponownie podczas przyjmowania sakramentu I Komunii Świętej, dlatego też z bardzo dużą starannością powinniśmy wybierać ją do chrztu, ponieważ powinna ona być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Przed decyzją zakupową powinniśmy sprawdzić, czy dana świeca posiada okapnik, który jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa, aby dziecko ani osoba dorosła nie została poparzona gorącym woskiem. Warto również upewnić się, że knot naszej świecy jest dosyć gruby, to sprawi, że nasza świeca będzie się topić w sposób równomierny, a dodatkowo ułatwi nam samo jej zapalanie. Wysokiej jakości świece chrzcielne i nie tylko możecie znaleźć w tym sklepie z dewocjonaliami: https://www.holyart.pl.

 

Jaki kolor świecy chrzcielnej?

Kolejnym, nad czym warto się zastanowić przed zakupem, jest kolor świecy. Otóż przyjęło się, że powinna być ona biała, jest to rozwiązanie najbardziej klasyczne. Jednakże nie musimy się w zupełności poddawać standardowemu rozwiązaniu, możemy wybrać taką, która jest w całości biała, jednak jest udekorowana różnego rodzaju wytłoczeniami czy wstążkami. Dzięki dużej konkurencji na rynku możemy wybrać świecę, która odpowiada naszym potrzebom. Pamiętajmy jednak, że klasyczne świece zawsze się obronią i czasami więcej dodatków, może wiązać się z pewnego rodzaju tandetnością.

 

Skład świecy

Warto również sprawdzić, z czego wykonana jest świeca. Aby mieć pewność, że nie będzie się ona nierównomiernie topić oraz palić z nieprzyjemnym zapachem, warto kupić taką, która jest wykonana w 100% z wosku. Innym powodem, dla którego powinniśmy wybrać świecę woskową, jest fakt, że jest on materiałem naturalnym, dlatego, jeśli staramy się żyć w zgodzie ze środowiskiem, to powinniśmy wybrać właśnie taką świecę.

 

Przechowanie świecy po Chrzcie

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, warto przechowywać gromnicę po to, aby dziecko mogło ją wykorzystać w kolejnych sakramentach. Świetnym rozwiązaniem są różnego rodzaju pudełka, które są tworzone właśnie po to, aby móc w jak najlepszym stanie zachować świecę chrzcielną. Dodatkowo możemy na takim pudełku umieścić datę Chrztu oraz imiona dziecka, co stanowi piękną pamiątkę tego wyjątkowego sakramentu.

Wybór świecy na Chrzest może się wiązać z licznymi zagwozdkami, dlatego warto pamiętać, że powinniśmy zwracać uwagę na to, czy jest ona wyposażona w okapnik oraz z czego jest wykonana. Warto wybierać świece klasyczne w kolorze białym, dzięki czemu mamy pewność, że będzie ona się dobrze prezentowała także podczas I Komunii Świętej.

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%