Zamknij
REKLAMA

Jakiego drona do 300 zł kupić?

09:57, 12.11.2020 | materiały partnera

Kiedy dopiero uczymy się wzbijać w powietrze i latać dronami, warto jest rozejrzeć się za nieco tańszym sprzętem. Powód jest prosty: w razie ewentualnej kolizji z innym przedmiotem lub terenem (a takie na pewno będą się zdarzać początkującym) nie stracimy drogiego sprzętu. Z drugiej strony też zbyt tani sprzęt może okazać się słabej jakości, być niestabilny, awaryjny i zniechęcić nas do latania.

Dobry i tani dron

Drony do 300 zł wydają się być rozsądnym półśrodkiem – są na tyle niedrogie, że nie musimy traktować ich jak poważnej inwestycji, a równocześnie nie jest to najtańszy sprzęt z dyskontowej półki.

Czego można spodziewać się po dronie z tej półki cenowej? To wciąż nie będzie sprzęt profesjonalnej klasy, umożliwiający nam długie loty kręcenie filmów w rozdzielczości HD. Niemniej jednak taki dron może zagwarantować nam około 10-15 minut zabawy przy stosunkowo krótkim czasie ładowania. Dron będzie w stanie oddalić się od nas na ok. 100 metrów i nagrać firm o rozdzielczości do 720p. To parametry wystarczające, aby zagwarantować nam dobrą zabawę na początek.

Visuo XS809-H-W-G

Twoją uwagę chcielibyśmy zwrócić najpierw na model Visuo XS809H-W-G – to sprzęt o wyjątkowo dobrym stosunku jakości do ceny. Ten dron – podobnie jak inne w zestawieniu – można kupić za mniej niż 300 zł, jednak jego parametry są znacząco lepsze niż innych. Dron Visuo jest wyjątkowo łatwy w sterowaniu – oferuje 6-osiowy żyroskop, 3 prędkości lotu, barometryczną stabilizację zwisu i funkcję powrotu do miejsca startu. W dodatku dron posiada możliwość transmitowania obrazu na żywo prosto do Twojego telefonu za pomocą kamery HD.

Visuo XS809-H-W-G to sprzęt już w górnej granicy naszego przedziału cenowego, jednak o naprawdę solidnych parametrach. To dobry wybór dla osoby, która być może już ma za sobą początki przygody z lataniem dronami i chce teraz zacząć naprawdę się nimi bawić.

Syma X5HW FPV

Dron Syma X5HW FPV to już nieco tańszy sprzęt – na KapitanDron.pl możemy kupić go już za 219 PLN. Dedykowany jest początkującym i średniozaawansowanym pilotom. Sprzęt również posiada barometryczną stabilizację zawisu i możliwość transmitowania obrazu bezpośrednio na ekran naszego smartfona, czy też funkcję powrotu do użytkownika za pomocą jednego przycisku.

Parametry, które prezentują się nieco gorzej to przede wszystkim kamera – Syma X5HW FPV posiada kamerę FPV o rozdzielczości 0.3 MP. Również zasięg drona jest znacznie mniejszy niż modelu Visuo – tutaj to jedynie 50 metrów, w porównaniu do 100 metrów u konkurencji. Bateria w Syma X5HW pozwala na ok. 10 minut zabawy.

Gdzie kupić dobrego drona?

Jeżeli chcemy upolować dobrego drona w niskiej cenie, mogą nas kusić promocyjne oferty w w elektromarketach, a niekiedy też w popularnych dyskontach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że sklepy, które na co dzień nie zajmują się sprzedażą dronów nie będą miejscem, w którym możemy liczyć na fachową obsługę, poradę i serwis. Jest duża szansa, że sprzęt – choć tani – będzie słabej jakości i tandetnie wykonany, przez co może się szybko zniszczyć lub w ogóle nie działać.

Aby zakupić drona warto skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów z dronami, takich jak https://kapitandron.pl. W jego ofercie znajdziemy sprzęt sprawdzonych, znanych na świecie marek wraz z pełną gamą akcesoriów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%