Zamknij
REKLAMA

Lifting twarzy w gabinecie medycyny estetycznej

14:53, 18.05.2021 | M.W
Skomentuj

Nasza twarz to nasza najlepsza wizytówka, co jednak, gdy przestajemy w lustrze przypominać samych siebie? Naturalne procesy starzenia się skóry rozpoczynają się już w wieku 25 lat i widoczne stają się w okolicach 40. roku życia.

To właśnie wtedy najczęściej zauważamy coraz głębsze zmarszczki wokół oczu, ust czy na czole i właśnie wtedy skóra nasza stopniowo traci jędrność i gładkość. Oczywiście wielu wita te zmiany z uśmiechem na twarzy, jednak wcale nie musimy godzić się z takim obrotem spraw. W gabinecie medycyny estetycznej możemy przeprowadzić lifting skóry twarzy, który pomoże nam odzyskać kilka utraconych lat.

Lifting ? na czym polega?

Lifting to zabieg, który na celu ma podniesienie opadłej skóry twarzy, a także wyrównanie zmarszczek i przywrócenie wyraźnego owalu twarzy. Efekt ten możemy osiągnąć na kilka sposobów i nie zawsze lifting będzie wiązał się z operacją. Obecnie medycyna estetyczna oferuje nam wiele różnych metod, które gwarantują efekt wygładzonej i napiętej skóry.

Rodzaje liftingów twarzy

Na konsultacji lekarskiej dowiemy się, że istnieje kilka różnych metod wykonania liftingu. Pierwszym i chyba najbardziej znanym jest lifting operacyjny. To jednak bardzo inwazyjny zabieg, który wiąże się z przeprowadzeniem operacji pod narkozą i ze znieczuleniem ogólnym.

Lekarz podczas liftingu operacyjnego za zadanie ma wyciąć nadmiar skóry na twarzy oraz zszyć ją w ten sposób, by wyrównać skórę i odznaczyć owal twarzy. Jest to lifting, który oferuje nam dożywotnie efekty, jednak wiąże się z najdłuższym czasem rekonwalescencji, najdotkliwszymi efektami ubocznymi i największym ryzykiem powikłań.

Wiele osób nie decyduje się również na ten zabieg w obawie przed efektem sztuczności. Oczywiście dobry lekarz może te obawy znacznie zmniejszyć, jednak lifting operacyjny jest z pewnością zabiegiem obarczonym pewnym ryzykiem.

Lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny to z kolei jeden z prostszych zabiegów, które gwarantują szybkie efekty. Lifting ten polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry koktajlu z kwasu hialuronowego, kwasu mlekowego i innych substancji, których zadaniem jest wypełnienie tych obszarów, które tego wymagają. Dzięki takiemu zabiegowi możemy precyzyjnie wymodelować twarz, pozbywając się zmarszczek i opadłej skóry. Lifting wolumetryczny jest również mało skomplikowanym zabiegiem, który nie wymaga dłuższego czasu rekonwalescencji, a efekty takiego zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy.

Lifting nićmi

Przy tego rodzaju liftingu wykorzystywane są nici hialuronowe. Wprowadzone w głębokie warstwy skóry tworzą coś na podobieństwo rusztowania dla naszej twarzy. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i łatwo możemy wymodelować wszelkie niedoskonałości, takie jak opadające kąciki oczu czy ust, itp. Tutaj również możemy liczyć na efekty utrzymujące się do roku. Ryzyko powikłań jest niewielkie, a same nicie z czasem się rozpuszczają, nie powodując przy tym komplikacji zdrowotnych.

Szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, który oferuje tego typu usługi? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/lifting-twarzy-bez-skalpela/.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%