Zamknij
REKLAMA

Był biurowiec ZMK. Będzie nowa kamienica

19:09, 15.01.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Na ulicy Armii Krajowej może dojść do katastrofy budowlanej! Obawiają się tego nowi właściciele dawnego biurowca Zarządu Mienia Komunalnego. Budynek kupiło małżeństwo Hinz. Kilkanaście dni temu rozpoczęli prace rozbiórkowe, ponieważ planują zbudować nową kamienicę z mieszkaniami, lokalami usługowymi i parkingami podziemnymi.

Postanowili jednak chwilowo przerwać roboty, ponieważ dawny biurowiec znajduje się w sąsiedztwie gminnego budynku komunalnego. Doszło do sytuacji, w której budynek gminny, zamieszkały przez ludzi, mógłby się po prostu zawalić. 

- Apeluję do władz miasta o pilne spotkanie z inwestorem, aby prace mogły nadal trwać - powiedział radny Witold Zajst.

Dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego, Jerzy Dolny potwierdza, że doszło do takiej sytuacji. Jego zdaniem to "dmuchanie na zimne", a nie realne zagrożenie.

- Wyburzanie tego obiektu przewidziane było w projekcie. Wykonawca na razie wstrzymał roboty, obawiając się uszkodzenia naszej kamienicy pod numerem 16. Nie ma jednak - póki co - żadnych oznak problemu, ale w związku z tym, że gdyby cokolwiek złego się działo, wykonawca postanowił spotkać się z władzami, aby ustalić jeszcze pewne szczegóły, dotyczące robót wyburzeniowych - informuje dyrektor Jerzy Dolny.

W komunalnej kamienicy nr 16 mieszkają dwie rodziny. Wyburzany obiekt bezpośrednio do niej przylega. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, rozbiórka zostanie dokończona i wówczas przyjdzie czas na budowę nowej kamienicy w centrum Miastka. 

Inwestor Tomasz Hinz potwierdza, że na terenie zakupionym od gminy Miastko, gdzie funkcjonował niegdyś Zarząd Mienia Komunalnego, zamierza zbudować kamienicę. Powstanie ona w ciągu dwóch najbliższych lat. 

- Będzie pod nią parking podziemny z 52 miejscami dla lokatorów - informuje Tomasz Hinz.

Obiekt ma mieć 5 pięter od strony dawnego liceum ogólnokształcącego. Od strony ulicy Armii Krajowej będzie niższy. Jest tam obniżenie terenu. Lokale na dole mają być wynajmowane pod działalność gospodarczą, a cztery następne piętra to mieszkania. Najprawdopodobniej pod wynajem. 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY - AKTUALNE INFORMACJE w papierowej Gazecie Miasteckiej.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

4 0

A czasami oświadczenie czy istnieje realne zagrożenie czy to raczej dmuchanie na zimne nie powinien stwierdzić ktoś, kto ma do tego uprawnienia...nie wiem jakis inzynier budowlany lub ktos z tego zakresu...
09:13, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BombermanBomberman

0 2


... szafa sie zawali bo nie ma szuflady 19:58, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%